fot. Madrid Challenge by la Vuelta

Francuska drużyna kobiet rangi World Tour FDJ Nouvelle-Aquitane ogłosiła, że nie wystartuje w tegorocznej edycji wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta, nad którym wisi notabene wielki znak zapytania. Wciąż nie zaprezentowano trasy trzydniowej kolarskiej imprezy dla kobiet, w związku z czym nie ma pewności, czy w ogóle się odbędzie. 

Zaplanowany w dniach 6-8 listopada wyścig Ceratizit Challenge by La Vuelta 2020 miał zamknąć kobiecy sezon World Tour. Jednak w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w regionie Madrytu oraz wprowadzanymi przez hiszpańskie władze restrykcjami dotyczącymi życia społecznego, rozegranie wyścigu może być trudne. W maju potwierdzono, że wyścig się odbędzie i potrwa trzy dni, ale wciąż nie zaprezentowano jego trasy.

Tymczasem decyzję o rezygnacji z Ceratizit Challenge by La Vuelta 2020 podjęła drużyna FDJ Nouvelle-Aquitane.

– W związku z ostatnimi decyzjami francuskiego rządu oraz rozwojem pandemii podjęliśmy decyzję, aby nie ryzykować zdrowia naszych kolarek oraz członków obsługi. Zdecydowaliśmy, że nie weźmiemy udziału w wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta, który potrwa od 6 do 8 listopada. Dziękujemy organizatorom za zrozumienie, zwłaszcza że walczą oni o to, aby wyścig doszedł do skutku. Wszystkim uczestnikom życzymy bezpiecznych i zdrowych zawodów

– napisała w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyna FDJ Nouvelle-Aquitane.

W ubiegłym roku wyścig trwał dwa dni, a w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Lisa Brennauer.

Na przerwaniu sezonu kolarskiego 2020 z powodu pandemii koronawirusa zdecydowanie bardziej ucierpiał kalendarz wyścigów dla kobiet niż mężczyzn. W przeorganizowanym kalendarzu zabrakło miejsca na wiele kobiecych wyścigów różnych kategorii, w tym Paryż-Roubaix, który w wersji dla kobiet miał się odbyć po raz pierwszy w historii, oraz Bretagne Ladies Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments