Drużyna Holandii wygrała rywalizację sztafet mieszanych na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w Yorkshire.

Jazda drużynowa na czas ekip mieszanych rozpoczęła zmagania na mistrzostwach świata w Yorkshire. Jako pierwsi na trasę wyruszą mężczyźni, a kobiety włączą się do rywalizacji w momencie, gdy drugi kolarz z męskiego składu zamelduje się na linii mety. Czas drużyny zostanie zatrzymany w momencie, gdy metę przekroczy druga kolarka.

Do przejechania było łącznie 28 kilometrów na dwóch identycznych rundach. Do rywalizacji przystąpiło jedynie 11 drużyn i nie było wśród nich reprezentantów Polski.

Miejscowość Harrogate powitała zawodniczki i zawodników niestety deszczem. Drużyny podzielone były na trzy grupy.

Po pierwszej grupie na czele byli reprezentanci Wielkiej Brytanii, którzy trasę przejechali w 39 minut i 18 sekund. Kolejne miejsca zajmowały reprezentacje Belgii, Hiszpanii oraz UCI World Cycling Centre.

W drugiej grupie świetnie jechała reprezentacja Szwajcarii, ale pod koniec zmiany kobiecej jedna z nich miała problem z rowerem i ostatecznie straciły ponad 35 sekund do liderującej Wielkiej Brytanii. Ostatecznie po tej grupie nadal na „gorącym krześle” była Wielka Brytania przed Francją i Szwajcarią.

Ostatnia grupa to reprezentacje Włoch, Niemiec i Holandii. Drużyna Włoch na mecie przegrała medal z Wielką Brytanią o niespełna pięć sekund. Wszystko przez dziwną taktykę podczas jazdy pań, kiedy to defekt miała Elisa Longo Borghini. Reprezentacja Niemiec (zwłaszcza kobiety) mocno pojechała i wskoczyła na wirtualne pierwsze miejsce – 38’50”

Złudzeń nie pozostawiła reprezentacja Holandii, która w ładnym stylu wywalczyła złoty medal, pokonując Niemcy o ponad 22 sekundy. Oranje pojechali w składzie: Lucinda Brand, Riejanne Markus, Amy Pieters, Koen Bouwman, Bauke Mollema i Jos van Emden.

Wyniki:

1 Holandia NED 0:38:27,60
2 Niemcy GER + 0:22,75
3 Wielka Brytania GBR + 0:51,27
4 Włochy ITA + 0:55,89
5 Francja FRA + 1:23,04
6 SzwajcariaSUI + 1:26,94
7 Słowenia SLO + 1:57,40
8 Dania DEN + 2:04,38
9 Belgia BEL + 2:32,71
10 Hiszpania ESP + 2:42,82
11 UCI WORLD CYCLING CENTRE WCC + 3:28,42

Poprzedni artykułPrimoz Roglic jedzie w sezonie 2019 na pełnych obrotach
Następny artykułGooikse Pijl 2019: Triumf Pascala Ackermanna
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments