fot. Yorkshire 2019

Do sieci wypłynęły bardzo interesujące informacje, dotyczące oglądalności ostatnich mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Według zebranych danych, czempionat oglądało nawet 329 milionów ludzi.

Nie od dziś wiadomo, że jedna z najważniejszych imprez w kolarskim kalendarzu – mistrzostwa świata – przyciąga uwagę kibiców na całym świecie. W ostatnich latach czempipnaty oglądało wiele milionów ludzi, co pozwalało kolarstwu wejść na sportowy piedestał.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez InTheBunch, ostatnie mistrzostwa w Yorkshire oglądało łącznie aż 329 milionów ludzi ze 124 krajów. Jest to zdecydowanie najlepszy rezultat w historii. Najbardziej pokazuje to porównanie z czempionatem w Innsbrucku, który w sumie oglądało 250 milionów kibiców. Daje to więc wzrost o całe 31 procent.

Jeśli chodzi o samą Europę, najbardziej interesujące wydają się być dane co do czasu prowadzonych transmisji. W sumie, w 40 krajach, mistrzowskie wyścigi były pokazywane przez 6500 godzin.

Są to fantastyczne dane, które znacznie wykraczają poza nasze początkowe oczekiwania. Jako cel obraliśmy sobie wyrównanie wyniku z Innsbrucku, lecz pobicie go wcale nas nie martwi

– powiedział jeden z dyrektorów komitetu organizacyjnego Yorkshire 2019.

Poprzedni artykułJulian Alaphilippe wycofał się z Vuelta a San Juan 2020
Następny artykułVincenzo Nibali: „zaczyna się bardzo intensywny okres”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments