fot. Herald Sun Tour

Kristoffer Halvorsen nowym zawodnikiem EF Education First. 23-letni zawodnik podpisał z amerykańską ekipą kontrakt do 2021 roku.

Przez ostatnie dwa sezony Norweg reprezentował barwy Sky/Ineos i w jego barwach poczynił spore postępy, co pozwoliło mu na odniesienie w tym sezonie dwóch zwycięstw i zafiniszowanie w czołówce etapów takich wyścigów jak Binck Bank Tour, czy Tour of California. W tym sezonie jest najlepszym sprinterem brytyjskiej ekipy, która w każdym wyścigu stawia na górali, więc nie była w stanie zapewnić mu wystarczającego wsparcia.

Z okazji postanowiła skorzystać amerykańska ekipa, w której składzie brakuje klasowych sprinterów. Wokół Norwega ma zostać zbudowany bardzo mocny pociąg, a Jonathan Vaughters – dyrektor generalny ekipy nie ukrywa, że bardzo wierzy w możliwości swojego nowego zawodnika.

Kristoffer ma olbrzymi talent, a naszym zadaniem będzie zadbanie o to, aby rozwijał się prawidłowo. Mamy zamiar zrobić z tego chłopaka prawdziwego mistrza. W przeszłości wygrywaliśmy wiele monumentów, jednak na naszej półce z trofeami brakuje choćby jednego sukcesu w Mediolan-San Remo. Halvorsen jest naszą nadzieją na zmianę tego stanu rzeczy

– mówił dla oficjalnej strony zespołu.

W składzie Education First na przyszły sezon jest już kilku szybkich zawodników, którzy mogą pomóc Norwegowi osiągnąć postawione przed nim cele – choćby Moreno Hofland, Magnus Cort Nielsen i Stefan Bissegger, a być może dołączy do nich ktoś jeszcze. Dlatego trudno się dziwić, że Halvorsen jest bardzo optymistycznie nastawiony do swojej nowej ekipy.

Jestem podekscytowany. Od pierwszego dnia czuję świetną atmosferę w zespole. Widzę, że wszyscy tutaj bardzo we mnie wierzą i wydaje mi się, że tutejsze środowisko będzie sprzyjać mojemu rozwojowi. To idealne miejsce do tego, by spełnić moje marzenia. Jestem zawodnikiem, który kocha zwycięstwa i nienawidzi porażek i wierzę, że dzięki naszej współpracy tych pierwszych będzie zdecydowanie więcej

– powiedział piąty nowy nabytek EF – wcześniej kontrakty z grupą Vaughtersa podpisali doświadczony Magnus Cort Nielsen i znacznie młodsi Neilson Powless, Jonas Rutsch i Stefan Bissegger.

Jego transfer jeszcze bardziej zmniejszył szanse na to, że w zespole pozostanie Sacha Modolo, który w tym sezonie również ma na swoim koncie kilka niezłych wyników. Jednak od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie ma jeszcze podpisanego kontraktu na przyszły sezon.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments