fot. Mitchelton-Scott

Już niespełna 2 tygodnie pozostały do wyścigu o mistrzostwo świata ze startu wspólnego. Jednym z faworytów do zwycięstwa z pewnością będzie Matteo Trentin, który w ostatnim czasie sygnalizował dobrą formę.

Nie od dziś wiadomo, że trasa wyścigu w Yorkshire będzie najbardziej odpowiadać specjalistom od wyścigów jednodniowych. Jednym z nich z pewnością jest Matteo Trentin, który może być już pewny pozycji lidera na wyścig ze startu wspólnego, tym bardziej, że w ostatnim czasie sygnalizował bardzo dobrą dyspozycję. Co ważne, wiele wskazuje na to, że dobrym pomysłem był jego start w Tour of Britain zamiast w hiszpańskiej Vuelcie.

Stwierdziłem, że w tym roku podejdę nieco inaczej do przygotowań, także jeśli chodzi o kalendarz startów. Jestem jednak zdania, że wybór Tour of Britain był prawidłowy, gdyż w Yorkshire będę mógł spodziewać się dokładnie tego samego co w ciągu ostatniego tygodnia. Jako reprezentacja wygraliśmy w ostatnich latach dwa wyścigi o mistrzostwo Europy. Teraz czas na mistrzostwa świata. Wiem, że nas na to stać

– powiedział Trentin.

Mistrzostwa świata w Yorkshire na dobre rozpoczną się już w najbliższą niedzielę. Tym samym w najbliższych dniach możemy spodziewać się większej ilości szczegółów dotyczących jednej z najważniejszych imprez w roku.