fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Sport

Znamy skład, w jakim reprezentacja Belgii pojedzie na szosowe mistrzostwa świata do Yorkshire. Tradycyjnie już nie zabraknie w nim największych gwiazd, na czele z Philippem Gilbertem i Gregiem Van Avermaetem.

W przeszłości wielokrotnie Belgowie jechali na MŚ w roli faworytów do medali, jednak z powodu animozji wewnątrz kadry i własnych ambicji nie byli w stanie zgodnie współpracować. Wydaje się, że i w tym roku pogodzenie interesów całej ekipy będzie największym wyzwaniem selekcjonera Rika Verbrugghe.

Od nazwisk, które znalazły się w składzie kadry na wyścig ze startu wspólnego może się bowiem zakręcić w głowie. Na Wyspy pojadą: Philippe Gilbert, Greg Van Avermaet, Oliver Naesen, Dylan Teuns, Remco Evenepoel, Tim Wellens, Yves Lampaert i Tim Declerq.

W jeździe indywidualnej na czas wystartują z kolei Evenepoel, Lampaert i rekordzista świata w jeździe godzinnej – Victor Campenaerts.

Z łatwością byłbym w stanie wystawić dwie reprezentacje. Kilku zawodników na pewno będzie rozczarowanych, bo w każdym innym kraju mieliby pewne miejsce, ale cóż, tak już jest

– mówił Verbrugghe w rozmowie z „Het Nieuwsblad”.