fot. CCC Team

Łukasz Wiśniowski znalazł się w składzie drużyny CCC Team na kanadyjskie klasyki Grand Prix Cycliste de Quebec oraz Grand Prix Cycliste de Montreal. Liderem będzie Greg Van Avermaet, który wygrał wyścig w Montrealu w 2016 roku. 

Dla Van Avermaeta wyścigi w Kanadzie będą ostatnim etapem przygotowań przed MŚ w Yorkshire.

– Zawsze czekam na ściganie w Quebecu i Montrealu, ponieważ są to dwa moje duże cele w sezonie. Podczas Bretagne Classic czułem się dobrze i myślę, że moje nogi były lepsze niż te, na jakie może wskazywać wynik [Greg Van Avermaet był w tym wyścigu szósty – przyp. M.W.]. W tym okresie roku zazwyczaj jestem w dobrej formie, a przed MŚ w Yorkshire mam dodatkową motywację. Odbyłem solidny blok treningowy i mam nadzieję, że opłaci mi się to w Kanadzie

– powiedział mistrz olimpijski w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny CCC Team.

Van Avermaet zajmował w wyścigu Grand Prix Cycliste de Quebec miejsca w pierwszej dziesiątce za każdym razem, kiedy startował. W tym pięć razy stawał na podium, więc rzeczywiście można spodziewać się po Belgu dobrego występu. W dodatku w tym roku dodano do trasy dwa okrążenia, przez co dystans wzrósł do 220 kilometrów, co również odpowiada charakterystyce lidera “Pomarańczowych”.

– Wyścigi w Montrealu i w Quebecu są ciężkie i odpowiadają mojemu stylowi jazdy, zwłaszcza że lubię finiszować po długim i trudnym wyścigu. Będziemy zatem chcieli uczynić rywalizację tak trudną, jak to tylko będzie możliwe. Będzie to dobry wskaźnik, w jakiej poszczególni zawodnicy są formie przed MŚ. Także ja potrzebuję doszlifowania formy właśnie poprzez tego typu ściganie

– dodał Van Avermaet.

Pełny skład drużyny CCC Team na Grand Prix Cycliste de Quebec i Grand Prix Cycliste de Montreal: Josef Černy, Simon Geschke, Serge Pauwels, Michael Schär, Joey Rosskopf, Greg Van Avermaet, Łukasz Wiśniowski.