fot. PhotoGomezSport

Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step) odniósł drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznej Vuelcie. Belg okazał się najlepszym uciekinierem dnia, pokonując na finiszu Sama Bennetta (BORA-hansgrohe). W związku z nietypowym przebiegiem bądź co bądź etapu dla sprinterów, Rafał Majka (BORA-hansgrohe) spadł w klasyfikacji generalnej, której wciąż przewodzi Primoz Roglic (Jumbo-Visma). 

Siedemnasty etap tegorocznej edycji hiszpańskiej Vuelty był najdłuższy i liczył 219,6 km. Na trasie pomiędzy miejscowościami Aranda del Duero a Guadalajara nie było większych trudności. Przysłowiowy dzień w biurze mogły jednak utrudnić kolarzom spory dystans i silnie wiejący wiatr. I tak w istocie się stało.

Od machnięcia chorągiewką przez dyrektora wyścigu Javiera Guillena kolarze postanowili zadać kłam naszej zapowiedzi etapu, w której przewidywaliśmy – mówiąc w skrócie – że nic ciekawego się nie wydarzy. Drużyny narzuciły bardzo mocne tempo, a ucieczkę dnia stworzyło aż czterdziestu siedmiu zawodników, w tym m.in. wysoko uplasowany w klasyfikacji generalnej Nairo Quintana (Movistar). Podczas siedemnastego etapu działo się tyle, że postanowiono nawet rozpocząć transmisję telewizyjną pół godziny wcześniej niż pierwotnie zaplanowano.

Mniej więcej po przejechaniu 80 km w peletonie mocniej pociągnęła drużyna BORA-hansgrohe, a czołówka zredukowała się do trzydziestu kolarzy. Jej skład wyglądał następująco: José Joaquín Rojas, Imanol Erviti, Nelson Oliveira, Nairo Quintana (Movistar Team),Gorka Izagirre, Luis León Sánchez (Astana), Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Sam Bennett (Bora-Hansgrohe), Jonas Koch (CCC Team), Philippe Gilbert, Eros Capecchi, Tim Declercq, Fabio Jakobsen, James Knox, Zdenek Stybar (Deceuninck-Quick Step), Lawson Craddock (EF Education First), Sam Bewley, Dion Smith (Mitchelton-Scott), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Owain Doull, Wout Poels, Tao Geoghegan Hart, Ian Stannard (Team Ineos), Wilco Kelderman, Nikias Arndt, Casper Pedersen, Rob Power, Max Walscheid (Team Sunweb), Alex Kirsch (Trek-Segafredo), Marco Marcato, Juan Sebastián Molano, Oliviero Troia (UAE Team Emirates).

Po przejechaniu 100 km różnice między grupkami powstałymi z pierwszej, liczącej czterdziestu siedmiu zawodników, były kilkusekundowe, ale grupa lidera Primoza Roglica (Jumbo-Visma) traciła już ponad cztery minuty. Następnie okazało się, że większość odpadających została po prostu wycofana przez swoje drużyny do peletonu. Największym problemem w odjeździe dnia był oczywiście Nairo Quintana, który krzyżował plany wielu ekipom, w tym Astanie oraz UAE Team Emirates.

70 km przed metą przewaga czołówki wynosiła niewiele ponad pięć minut, co oznaczało, że spadła nieco od momentu pomniejszenia ucieczki dnia.

Co prawda na trasie dzisiejszego etapu nie było oznaczonych podjazdów, ale jeden z nich, znajdujący się w ostatniej fazie etapu (około 50 km przed metą) zmęczył jadącego w czołówce Fabio Jakobsena, mającego szansę na etapowe zwycięstwo. Niemal w tym samym czasie tempo w peletonie “podkręciła” ekipa Movistar.

Podopieczni Eusebio Unzue sprawili, że grupa lidera była mniejsza niż czołówka. Tymczasem 12 km przed metą przewaga harcowników wynosiła prawie pięć minut, co dawało im pewność, że powalczą o etapowe zwycięstwo. Ponadto oznaczało to, że Quintana awansuje na podium klasyfikacji generalnej. Znakiem zapytania pozostawało w tym momencie jeszcze tylko to, czy wyprzedzi drugiego Alejandro Valverde czy nie.

PhotoGomezSport

Warto również odnotować, że Primoz Roglic został w grupie określanej jego pozycją w wyścigu został osamotniony, a tempo w końcówce nadawał Paweł Poljański, by zminimalizować straty Rafała Majki. Słoweniec może podziękować ekipie Astana, że wciąż jest właścicielem maillot rojo.

Ostatecznie Jakobsenowi nie udało się dojść do czołówki, więc 2 km przed końcem etapu swojej szansy solowym atakiem próbował szukać Zdenek Stybar. Czech został doścignięty 500 metrów przed metą i w tym momencie kontratakował Sam Bennett. Irlandczyk nie wytrzymał jednak na tym finiszu na wymęczenie i z koła wyszedł mu Philippe Gilbert, który odniósł zwycięstwo godne starego lisa.

Nairo Quintana zamienił się miejscami w klasyfikacji generalnej ze swoim kolegą z drużyny Alejandro Valverde. Mistrz świata traci teraz 24 sekundy do swojego młodszego kolegi. Jaką zatem teraz taktykę zastosuje Movistar? Tego nie wie chyba nawet sam Unzue…

Rafał Majka zajmuje po siedemnastym etapie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 7 minut i 40 sekund do lidera.

Wyniki 17. etapu:

1 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep 4:20:15
2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:00:02
3 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
4 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
6 Jonas Koch (Ger) CCC Team
7 Lawson Craddock (USA) EF Education First
8 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
9 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
10 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:00:06
11 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
12 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 0:00:09
13 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 0:00:10
14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
15 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:00:19
16 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:00:30
17 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:00:38
18 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:00:51
19 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
20 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:01:03
21 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 0:01:07
22 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:01:14
23 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:02:02
24 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
25 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 0:02:09
26 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 0:02:22
27 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:04:55
28 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:05:29
29 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
30 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
31 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
32 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
33 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:05:32
34 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott
35 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
36 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
37 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
38 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
39 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
40 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:05:36
41 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:05:52
42 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:06:34
43 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
44 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
45 Sebastian Henao (Col) Team Ineos 0:07:06
46 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:08:12
47 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:10:26
48 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:55
49 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:15:52
50 Ben King (USA) Dimension Data
51 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
52 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
53 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team
54 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
55 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:18:56
56 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
57 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
58 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma
59 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
60 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
61 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
62 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep
63 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
64 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
65 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep
66 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
67 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team
68 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
69 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
70 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data
71 Daniel Martinez (Col) EF Education First
72 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates
73 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
74 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
75 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
76 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:23:36
77 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
78 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
79 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits
80 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
81 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
82 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
83 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
84 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
85 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
86 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
87 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
88 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
89 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos
90 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
91 Mitchell Docker (Aus) EF Education First
92 Logan Owen (USA) EF Education First
93 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
94 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos
95 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates
96 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
97 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First
98 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
99 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data
100 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin
101 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
102 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
103 David de la Cruz (Spa) Team Ineos
104 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:24:10
105 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 0:24:30
106 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
107 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 0:24:31
108 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
109 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 0:25:10
110 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
111 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
112 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:25:45
113 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:29:21
114 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
115 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
116 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
117 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
118 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits
119 Will Barta (USA) CCC Team
120 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
121 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA
122 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
123 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
124 Pawel Bernas (Pol) CCC Team
125 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH
126 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
127 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
128 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
129 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
130 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
131 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
132 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
133 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
134 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
135 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
136 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
137 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
138 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
139 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
140 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits
141 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe 0:29:55
142 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 0:30:40
143 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:33:31
144 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
145 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
146 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits
147 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
148 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH
149 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
150 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
151 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
152 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits
153 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
154 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
155 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
156 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
157 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
158 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
DNS Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits

Klasyfikacja generalna po 17. etapie:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 66:43:36
2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:02:24
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:02:48
4 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:03:42
5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:04:09
6 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:05:05
7 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:07:40
8 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:08:03
9 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:10:43
10 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:12:21
11 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:16:56
12 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:17:35
13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:17:48
14 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:18:33
15 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:28:34
16 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:28:45
17 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida 0:30:12
18 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:32:31
19 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:35:33
20 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data 0:38:06
21 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 0:42:44
22 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:51:39
23 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:53:16
24 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:58:15
25 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:58:45
26 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 0:59:08
27 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 1:00:22
28 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data
29 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:00:32
30 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:02:12
31 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 1:05:48
32 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma 1:09:27
33 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 1:12:45
34 José Rojas (Spa) Movistar Team 1:14:37
35 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:16:51
36 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 1:24:48
37 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:26:29
38 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 1:29:29
39 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 1:29:40
40 Wout Poels (Ned) Team Ineos 1:32:37
41 Daniel Martinez (Col) EF Education First 1:32:53
42 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 1:39:13
43 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 1:40:19
44 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin 1:40:28
45 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 1:42:34
46 Lawson Craddock (USA) EF Education First 1:44:45
47 Ben King (USA) Dimension Data 1:44:53
48 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 1:45:22
49 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 1:45:25
50 Sebastian Henao (Col) Team Ineos 1:47:47
51 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:48:34
52 David de la Cruz (Spa) Team Ineos 1:50:46
53 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:52:13
54 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:53:45
55 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 1:54:09
56 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 1:55:00
57 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 1:56:12
58 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 1:56:13
59 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 1:59:03
60 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 2:00:20
61 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 2:04:13
62 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2:04:17
63 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:04:21
64 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 2:06:35
65 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2:06:54
66 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits 2:08:53
67 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:15:38
68 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 2:16:43
69 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 2:17:24
70 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 2:17:34
71 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 2:21:10
72 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:21:27
73 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 2:23:06
74 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 2:23:34
75 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 2:24:42
76 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:24:47
77 Owain Doull (GBr) Team Ineos 2:25:33
78 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 2:26:47
79 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 2:27:40
80 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin 2:27:52
81 Jonas Koch (Ger) CCC Team 2:30:00
82 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 2:31:01
83 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias 2:31:03
84 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 2:31:09
85 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:31:11
86 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 2:32:02
87 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 2:32:08
88 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 2:33:05
89 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:33:51
90 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 2:35:06
91 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 2:36:54
92 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 2:37:42
93 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 2:39:43
94 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 2:39:49
95 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team 2:41:41
96 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:43:14
97 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 2:43:45
98 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 2:44:09
99 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH 2:44:28
100 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data 2:50:10
101 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:52:54
102 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 2:55:32
103 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:56:37
104 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 2:58:09
105 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 2:59:04
106 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA 3:00:07
107 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 3:02:50
108 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 3:04:14
109 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 3:08:04
110 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin 3:08:05
111 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 3:09:00
112 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 3:09:47
113 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits 3:12:55
114 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 3:13:03
115 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits 3:13:12
116 Rob Power (Aus) Team Sunweb 3:13:52
117 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 3:14:05
118 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 3:14:56
119 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep 3:15:10
120 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 3:15:12
121 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 3:15:16
122 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data 3:18:21
123 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 3:19:08
124 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin 3:19:49
125 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 3:22:33
126 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 3:22:43
127 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 3:22:54
128 Will Barta (USA) CCC Team 3:23:05
129 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 3:23:26
130 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 3:24:18
131 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 3:25:55
132 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 3:27:39
133 Logan Owen (USA) EF Education First 3:28:33
134 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:30:30
135 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 3:31:47
136 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 3:31:52
137 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 3:34:27
138 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 3:34:58
139 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 3:35:59
140 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 3:37:25
141 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH 3:42:30
142 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 3:42:39
143 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3:45:53
144 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 3:46:10
145 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 3:46:28
146 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 3:47:26
147 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 3:52:39
148 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 3:52:49
149 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 3:53:11
150 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 3:56:48
151 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:57:11
152 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 3:57:39
153 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 3:59:20
154 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 4:09:33
155 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 4:15:21
156 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe 4:20:09
157 Nuno Matos (Por) Burgos-BH 4:32:53
158 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 4:43:30