Po roku nieobecności, Jonathan Dibben wraca do cyklu World Tour. Brytyjski kolarz podpisał roczny kontrakt z ekipą Lotto Soudal.

Nie da się ukryć, że kariera Dibbena jest mocno chaotyczna. 25-letni Brytyjczyk przygodę z kolarstwem zaczynał bowiem w zespole Bradleya Wigginsa, by potem spróbować swoich sił na stażu w EF Education First. Później z jego usług skorzystać postanowił Team Sky, który jednak po wygaśnięciu kontraktu z Dibbenem nie miał zamiaru przedstawiać zawodnikowi nowej umowy. To z kolei spowodowało przejście Brytyjczyka do Madison Genesis. Po niecałym sezonie jazdy w trzeciej dywizji, utalentowany zawodnik wraca jednak do cyklu World Tour w barwach Lotto Soudal.

Z Johnem Lelaungue i Marciem Sergeantem spotkałem się podczas Tour de France i już wtedy zrozumieliśmy, że możemy stworzyć zgrany zespół. Plany ekipy co do mojej osoby, ustalony kalendarz i zadania, które będę miał wykonywać idealnie mi odpowiadają. W szczególności liczę na ciekawą współpracę z Calebem Ewanem i Johnem Degenkolbem. Czuję się świetnie jako rozprowadzający i wierzę, że w ten sposób przyniosę zespołowi najwięcej dobrego

– powiedział Dibben.

Dla ekipy Lotto Soudal Dibben jest trzecim zawodnikiem z zewnątrz z podpisanym kontaktem na sezon 2020. Wcześniej umowy z belgijskim zespołem podpisali John Degenkolb i Philippe Gilbert.

Poprzedni artykułAdam Probosz podsumowuje drugi tydzień Vuelta a Espana 2019
Następny artykułWiśniowski w składzie CCC Team na kanadyjskie klasyki
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments