Foto: La Vuelta

Alejandro Valverde (Movistar) wygrał siódmy etap Vuelta a Espana kończący się na Mas de la Costa. Liderem został ponownie Miguel Angel Lopez (Astana). Piąte miejsce wywalczył Rafał Majka (BORA-hansgrohe)!

Siódmy etap hiszpańskiej Vuelty był kolejną górską przeprawą. Do przejechania były 183 kilometry z miejscowości Onda na Mas de la Costa. Przed finałowym podjazdem kolarze musieli zmierzyć się z czterema górskimi premiami.

Od samego startu ostrego kolarze próbowali swoich sił w różnych ucieczkach, ale ta sztuka udała się dopiero po ponad 60 kilometrach ścigania! Na czele kręcili: Jelle Wallays (Lotto Soudal), Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step), Sergio Henao (UAE Team Emirates), Stéphane Rossetto (Cofidis), Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), Michael Storer (Mitchelton-Scott) oraz Sebastian Henao (Team Ineos). Po dłuższej pogoni dołączyli do nich Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) i Cyril Barthe (Euskadi-Murias).

Trzy górskie premie wygrał Sergio Henao. Niestety dla ucieczki z tyłu mocno pracowali kolarze Movistar. Na przedostatnim podjeździe – Puerto del Salto del Caballo (10,4 km długości; średnie nachylenie 4,6%) duża grupa zaczęła się dzielić i powoli mieliśmy selekcję od tyłu.

Dość niespodziewanie 27 kilometrów przed metą “strzelił” lider wyścigu Dylan Teuns (Bahrain-Merida). Niestety tempa ucieczki nie wytrzymał także “Maniek”. Na czele zostali Sergio Henao, Sebastian Henao, Brambilla i Gilbert. Prowadząca czwórka na 15 kilometrów przed metą miała niewiele ponad minutę przewagi i było raczej pewne, że dzisiaj nie będziemy mieć na mecie dwóch wyścigów.

Tempa grupki faworytów nie wytrzymał także drugi zawodnik generalki – David de la Cruz (Team Ineos). Czołówka po raz kolejny się podzieliła i tym razem pozostali w niej Gilbert i Sergio Henao.

Finałowy podjazd pod Alto Mas de la Costa (4,1 km długości; średnie nachylenie 12,3%) prowadząca dwójka rozpoczęła niespełna 30 sekund przed grupką faworytów, w której byli między innymi Paweł Poljański i Rafał Majka (BORA-hansgrohe). 400 metrów dalej harcownicy zostali wchłonięci.

Mocne tempo dyktowali kolarze Jumbo-Visma. 3000 metrów przed szczytem ruszył Nairo Quintana (Movistar). Na jego kole utrzymali się tylko Primoz Roglic (Jumbo-Visma), Miguel Angel Lopez (Astana) i Alejandro Valverde (Movistar). Kolejną grupkę prowadził Rafał Majka.

Czwórka mocno kręciła, ale na czele jechał przede wszystkim Quintana. Na stromiźnie około 20 % dobrze wyglądał także Primoz Roglic, ale ciężko było o atak przy takim nachyleniu. Około 30 sekund tracił do nich już samotnie jadący Majka.

Na ostatni kilometr razem wjechała cała czwórka. Piękną walkę na ostatnich metrach najlepiej rozegrał mistrz świata Alejandro Valverde (Movistar)! Drugi był Primoz Roglic (Jumbo-Visma), a trzeci Miguel Angel Lopez (Astana), który ponownie został liderem wyścigu.

Rafał Majka na metę przyjechał na świetnym, piątym miejscu! “Zgred” awansował w generalce także na piątą pozycję.

Wyniki siódmego etapu:

1 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 4:34:11
2 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:00
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:06
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:06
5 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:42
6 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:00:48
7 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:51
8 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:51
9 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:01:07
10 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:20
11 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:01:25
12 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:01:37
13 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:01:37
14 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:01:37
15 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:48
16 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:01:58
17 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:03
18 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:19
19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:25
20 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:03:20
21 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:03:28
22 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:03:40
23 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:22
24 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:55
25 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:05:00
26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:05:00
27 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:05:08
28 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:05:22
29 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:05:22
30 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:06:18
31 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:06:30
32 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:07:11
33 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:07:11
34 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:07:54
35 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:08:44
36 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:08:44
37 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:08:44
38 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:08:44
39 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:08:44
40 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:08:44
41 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:09:23
42 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:09:46
43 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:46
44 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:09:49
45 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:09:49
46 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:09:49
47 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:09:51
48 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:09:51
49 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:56
50 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:10:45
51 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:10:53
52 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:04
53 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:26
54 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:13:05
55 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:06
56 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:13:16
57 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:13:16
58 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:13:16
59 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:28
60 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:33
61 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:13:37
62 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:13:46
63 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:13:46
64 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:13:49
65 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:13:49
66 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:14:04
67 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:14:23
68 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:14:54
69 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:08
70 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:15:24
71 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:15:41
72 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:15:41
73 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:15:55
74 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:16:19
75 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:16:54
76 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:17:15
77 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:15
78 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:17:23
79 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:17:23
80 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:17:31
81 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:17:56
82 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:19:38
83 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:20:21
84 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:20:21
85 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:20:27
86 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:30
87 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:21:03
88 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:21:03
89 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:21:23
90 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:21:32
91 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:21:34
92 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:21:39
93 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:21:46
94 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:21:46
95 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:21:59
96 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:21:59
97 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:22:05
98 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:22:13
99 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:22:13
100 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:22:13
101 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:22:13
102 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:22:56
103 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:12
104 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:23:38
105 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:23:38
106 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:23:38
107 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:23:38
108 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:23:38
109 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:47
110 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:23:51
111 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:23:51
112 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:23:54
113 William Barta (USA) CCC Team 0:24:00
114 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:24:06
115 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:24:06
116 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:24:06
117 Logan Owen (USA) EF Education First 0:24:06
118 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:24:06
119 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:24:06
120 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:24:06
121 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:24:06
122 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:24:06
123 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:06
124 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:24:14
125 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:24:32
126 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:24:32
127 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:24:46
128 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:24:48
129 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:24:48
130 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:24:48
131 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:24:48
132 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:24:48
133 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:24:52
134 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:24:52
135 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:24:52
136 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:25:12
137 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:25:22
138 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:25:22
139 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:25:22
140 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:25:55
141 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:26:09
142 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:27:12
143 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:27:12
144 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:27:33
145 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:27:33
146 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:27:37
147 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:27:37
148 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:03
149 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:05
150 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:28:42
151 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:28:42
152 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:28:42
153 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:28:42
154 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:28:42
155 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:28:42
156 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:28:42
157 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:28:42
158 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:28:42
159 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:28:42
160 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:28:42
161 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:42
162 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:28:42
163 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:28:54
164 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:28:54
165 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:28:54
166 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:28:54
167 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 0:39:36
DNF Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
DNS Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie:

1 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 28:19:13
2 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:06
3 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:16
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:27
5 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:58
6 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:02:36
7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:02:52
8 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:03:34
9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:03:36
10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:03:36
11 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:55
12 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:04:01
13 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:55
14 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:06:08
15 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:06:24
16 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:24
17 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:08:39
18 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:08:44
19 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:09:05
20 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:09:07
21 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:27
22 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:10:08
23 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:10:17
24 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:10:43
25 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:10:44
26 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:12:06
27 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:07
28 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:12:44
29 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:14:27
30 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:14:32
31 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:15:17
32 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:16:39
33 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:17:25
34 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:17:47
35 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:15
36 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:19:39
37 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:20:11
38 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:10
39 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:21:36
40 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:21:59
41 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:22:18
42 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:22:27
43 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:23:02
44 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:23:59
45 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:27:54
46 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:18
47 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:31
48 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:29:00
49 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:29:05
50 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:29:06
51 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:21
52 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:30:47
53 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:31:12
54 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:31:39
55 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:32:40
56 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:32:48
57 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:33:03
58 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:33:18
59 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:34:23
60 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:34:53
61 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:35:42
62 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:36:02
63 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:38:16
64 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:38:18
65 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:38:23
66 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:39:14
67 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:39:14
68 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:39:22
69 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:39:27
70 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:39:42
71 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:39:56
72 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:40:10
73 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:40:56
74 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:40:58
75 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:41:44
76 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:42:17
77 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:42:54
78 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:43:30
79 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:43:57
80 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:44:06
81 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:44:38
82 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:44:41
83 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:45:18
84 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:45:33
85 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:46:06
86 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:47:00
87 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:47:02
88 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:47:43
89 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:47:56
90 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:48:11
91 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:48:17
92 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:48:28
93 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:48:36
94 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:48:43
95 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:49:14
96 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:51:48
97 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:51:49
98 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:52:06
99 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:52:17
100 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:54:08
101 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:55:02
102 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:55:26
103 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:55:49
104 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:55:54
105 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:56:11
106 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:56:19
107 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:57:19
108 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:57:21
109 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:58:11
110 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:58:30
111 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:59:23
112 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 1:00:00
113 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 1:00:05
114 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 1:00:32
115 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:01:28
116 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:01:44
117 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:01:50
118 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 1:02:08
119 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 1:02:09
120 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 1:02:30
121 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 1:02:33
122 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 1:02:57
123 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 1:03:56
124 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 1:04:07
125 Logan Owen (USA) EF Education First 1:04:23
126 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 1:05:04
127 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 1:05:22
128 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 1:06:26
129 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 1:06:39
130 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 1:07:32
131 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 1:07:47
132 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 1:07:48
133 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 1:08:09
134 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 1:10:14
135 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 1:11:04
136 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:11:14
137 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 1:11:15
138 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:11:59
139 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 1:12:04
140 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 1:12:07
141 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 1:12:09
142 William Barta (USA) CCC Team 1:12:49
143 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 1:12:59
144 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 1:13:40
145 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:13:48
146 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:15:47
147 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 1:16:07
148 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 1:16:10
149 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:16:11
150 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 1:16:24
151 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 1:16:44
152 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 1:17:23
153 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 1:17:44
154 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 1:21:19
155 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 1:21:21
156 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 1:21:27
157 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:22:37
158 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 1:22:50
159 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 1:22:58
160 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 1:25:09
161 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 1:27:47
162 Rob Power (Aus) Team Sunweb 1:30:01
163 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 1:32:07
164 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 1:34:59
165 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 1:35:38
166 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 1:40:04
167 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 1:45:55