Foto: PhotoGomezSport2019

Kolejny etap, kolejna niespodzianka. Na pierwszym w tegorocznej Vuelcie finiszu na podjeździe rąk nie podniósł żaden z faworytów, a zawodnik Burgos- Angel Madrazo. Nowym liderem został Miguel Angel Lopez.

Piąty etap liczył sobie 170 kilometrów i zaczynał się w l’Eliana. Wprawdzie jego trasa była krótsza od każdego z dotychczas rozegranych etapów (nie licząc oczywiście drużynowej jazdy na czas), ale jednocześnie miał być od nich znacznie trudniejszych. Wszystko przez blisko dziewięciokilometrowy podjazd pod obserwatorium astronomiczne w Javalambre , o średnim nachyleniu 7,5%, który kolarze mieli pokonać pod koniec odcinka. Zapowiadała się ciekawa rywalizacja, po której miały nastąpić liczne zmiany w klasyfikacji generalnej.

 

Ucieczka dnia wykreowała się po około 20 kilometrach ścigania. Od głównej grupy oderwała się trójka kolarzy. W jej skład wchodzili Jose Herada (Cofidis) oraz jadący w koszulce najlepszego “górala” Angel Madrazo, któremu towarzyszył jego kolega z zespołu- Jetse Bol (Burgos). Strata peletonu szybko się powiększała i po niecałej godzinie wynosiła już pięć minut.

Chwilę później Madrazo powiększył swoją przewagę w klasyfikacji górskiej, bo na 35. kilometrze wygrał premię górską drugiej kategorii. Przewaga grupki w dalszym ciągu rosła i szybko wzrosła do 10 minut.

Wtedy Sunweb wyszedł na prowadzenie w peletonie i, jak się wydawało zaczął kontrolować sytuację. Jednak choć różnica na chwilę zmalała, to szybko wróciła do wcześniejszych rozmiarów i utrzymywała się przez kolejne kilkadziesiąt minut.

Na 45 kilometrów przed metą, gdy pomimo pogoni prowadzonej do UAE, dojazd ucieczki do mety stawał się coraz bardziej prawdopodobny, na atak zdecydował się Herrada. Do koła niemal od razu doskoczył mu Jetse Bol, natomiast z tyłu został… “najlepszy góral” wyścigu, który jednak stosunkowo szybko doszedł do dwójki, korzystając z tego że współpraca między nią nie układała się najlepiej.

10 kilometrów później peleton zrezygnował z pogoni. Główna grupa się rozjechała, a w jej szyki wkradło się rozluźnienie, które szybko zemściło się za sprawą upadku jadącego w drugim rzędzie Phila Bauhausa. Leżało w niej wielu zawodników, ale na szczęście nie ucierpiał żaden z faworytów.

Na 24 kilometry przed metą doszło do kolejnej groźnej, a zarazem absurdalnej sytuacji- dyrektor ekipy Burgos potrącił Madrazo. Na szczęście skończyło się na strachu, bo Hiszpanowi nic się nie stało i szybko dojechał do grupki.

Na ostatnim podjeździe co chwilę zostawał wyraźnie najsłabszy z atakującego trio “król gór”, jednak za każdym razem wracał i atakował, jednak na 4 kilometry przed metą wydawało się, że całkowicie spasował.

Natomiast z tyłu główna grupka robiła się coraz mniejsza. Został za nią m.in Davide de la Cruz, Wilco Kelderman i Sergio Higuita natomiast z dobrej strony się Victor de la Parte z CCC, Rafał Majka i Nicholas Roche.

Wtedy zaatakował Alejadro Valverde, za którym pojechali jedynie Sepp Kuss, Primoż Roglić, Tadaj Pogacar i Miguel Angel Lopez, natomiast w drugiej grupce został, razem z trójką Kolumbijczyków Rafał Majka, natomiast z tyłu został Nicholas Roche. Potem ruszył Lopez, który zostawił z tyłu resztę faworytów.

Tuż przed metą do dwójki uciekinierów nie wiadomo jakim cudem dołączył Madrazo, który tradycyjnie już zaatakował, jednak tym razem znacznie skuteczniej. Rywale nie byli w stanie go dogonić. Po nim do mety przyjchali Bol i Herrada, który niespodziewanie osłabł w końcówce.

Liderem został natomiast Miguel Angel Lopez, który dojechał do mety przed resztą faworytów. Natomiast Rafał Majka spisał się nieźle, stracił do Lopeza nieco ponad minutę, a w wewnętrznym pojedynku zdecydowanie pokonał Davide Formolo. Ostatecznie przyjechał na metę jako 11. i w klasyfikacji generalnej jest 8.

Wyniki piątego etapu:

1 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 4:58:31
2 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:00:10
3 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:22
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:47
5 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:59
6 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:59
7 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:01:29
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:41
9 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:01:41
10 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:01:46
11 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:52
12 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:05
13 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:02:11
14 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:02:17
15 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:02:26
16 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:26
17 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:02:26
18 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:02:32
19 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:02:32
20 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:02:32
21 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:02:36
22 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:02:43
23 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:45
24 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:02:58
25 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:02:59
26 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:03:03
27 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:03:03
28 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:05
29 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:03:10
30 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:03:18
31 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:23
32 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:03:23
33 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:03:23
34 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:03:34
35 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:03:51
36 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:54
37 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:03:54
38 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:03:58
39 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:04:37
40 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:04:37
41 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:04:47
42 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:04:47
43 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:04:47
44 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:04:47
45 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:04:51
46 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:05:17
47 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:20
48 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:20
49 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:05:31
50 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:05:47
51 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:06:40
52 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:06:40
53 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:07:09
54 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:09
55 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:07:09
56 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:07:18
57 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:07:30
58 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:07:58
59 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:07:58
60 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:58
61 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:07:58
62 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:07:58
63 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:08:28
64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:08:52
65 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:08:52
66 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:08:52
67 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:08:52
68 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:08:52
69 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:08:52
70 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:08:52
71 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:08:52
72 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:08:52
73 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:09:18
74 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:09:18
75 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:09:18
76 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:09:18
77 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:09:18
78 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:09:18
79 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:09:18
80 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:09:18
81 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:10:22
82 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:34
83 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:10:37
84 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:42
85 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:11:44
86 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:11:47
87 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:11:47
88 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:11:47
89 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:47
90 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:11:47
91 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:11:47
92 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:47
93 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:11:47
94 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:11:53
95 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:12:00
96 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:12:00
97 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:13:08
98 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:13
99 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:23
100 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:23
101 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:13:23
102 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:13:42
103 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:13:42
104 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:13:42
105 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:42
106 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:14:12
107 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:14:19
108 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:22
109 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:22
110 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:14:22
111 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:14:45
112 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:15:13
113 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:15:42
114 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:15:42
115 Logan Owen (USA) EF Education First 0:15:42
116 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:15:42
117 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:15:42
118 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:15:42
119 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:15:42
120 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:15:42
121 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:42
122 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:15:42
123 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:15:42
124 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:15:42
125 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:16:16
126 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:16:16
127 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:16
128 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:16:56
129 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:16:56
130 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:16:56
131 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:16:56
132 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:16:56
133 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:17:03
134 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:17:22
135 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:17:34
136 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:17:34
137 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:34
138 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:17:34
139 William Barta (USA) CCC Team 0:17:34
140 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:17:34
141 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:17:34
142 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:17:34
143 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:18:06
144 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:18:06
145 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:18:26
146 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:18:26
147 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:19:01
148 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:01
149 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:01
150 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:19:33
151 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:19:33
152 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:19:33
153 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:19:33
154 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:19:33
155 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 0:19:33
156 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:19:33
157 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:19:33
158 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:33
159 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:19:33
160 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:33
161 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:19:39
162 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:20:11
163 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:20:11
164 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:20:11
165 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:21:15
166 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:21:15
167 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:21:15
168 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:21:15
169 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:21:15
170 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:22:16
171 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:22:17
172 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:22:52
173 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:23:49
DNF Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 18:55:21
2 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:14
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:23
4 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:28
5 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:00:57
6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:00:59
7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:01:17
8 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:18
9 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:01:49
10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:50
11 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:54
12 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:01:58
13 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:02:00
14 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:02:20
15 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:02:29
16 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:02:40
17 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:02:47
18 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:03:18
19 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:31
20 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:03:49
21 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:07
22 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:28
23 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:04:35
24 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:04:39
25 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:04:43
26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:04:59
27 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:05:08
28 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:05:29
29 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:05:36
30 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:05:43
31 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:05:46
32 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:05:50
33 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First 0:06:13
34 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:53
35 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:07:37
36 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:07:41
37 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:14
38 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:08:31
39 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:08:33
40 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:08:52
41 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:09:11
42 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:09:18
43 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:09:49
44 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:09:56
45 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:10:00
46 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:10:10
47 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:10:18
48 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:21
49 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:10:40
50 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:49
51 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:11:06
52 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:11:09
53 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Team Dimension Data 0:11:59
54 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:12:08
55 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:12:15
56 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:12:17
57 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:43
58 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:12:56
59 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:13:14
60 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:13:33
61 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:13:33
62 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:04
63 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:14:49
64 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:14:50
65 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:14:59
66 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:15:08
67 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:15:54
68 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:15:58
69 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:15:59
70 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:16:35
71 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:41
72 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:47
73 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:16:56
74 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:17:00
75 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:18:01
76 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:18:04
77 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:18:12
78 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:18:26
79 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:18:30
80 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:34
81 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:18:41
82 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:18:41
83 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:51
84 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:18:53
85 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:19:03
86 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:19:46
87 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:19:52
88 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:20:00
89 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:20:09
90 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:20:51
91 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:20:56
92 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:21:04
93 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:21:06
94 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:21:44
95 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:21:54
96 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:22:23
97 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:22:25
98 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:22:26
99 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:22:37
100 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:01
101 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:23:07
102 Logan Owen (USA) EF Education First 0:23:11
103 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:23:11
104 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:23:44
105 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:23:46
106 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:48
107 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:24:09
108 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:24:41
109 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:24:42
110 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:25:12
111 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:49
112 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:25:55
113 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:26:07
114 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:26:17
115 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:26:30
116 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:26:34
117 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:26:43
118 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:26:48
119 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:27:28
120 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:27:39
121 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:27:42
122 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:27:52
123 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:28:05
124 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:28:25
125 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:37
126 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:29:06
127 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:29:16
128 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:29:23
129 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:29:30
130 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:29:44
131 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:30:00
132 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:30:19
133 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:30:36
134 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:30:42
135 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:30:44
136 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:31:07
137 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:31:52
138 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:32:28
139 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:32:52
140 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:33:01
141 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:33:36
142 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:33:51
143 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:34:29
144 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:34:56
145 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:35:18
146 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:35:23
147 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:35:27
148 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:35:59
149 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:36:19
150 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:36:25
151 Phil Bauhaus (GER) Bahrain Merida 0:36:35
152 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:36:40
153 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:37:25
154 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:37:36
155 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:38:29
156 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:39:23
157 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:39:27
158 William Barta (USA) CCC Team 0:40:03
159 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:41:02
160 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:41:25
161 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:41:47
162 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:42:14
163 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:42:18
164 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:42:33
165 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 0:44:29
166 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:45:19
167 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:45:56
168 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:48:31
169 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:49:36
170 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:49:50
171 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:50:41
172 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 1:00:07
173 Rob Power (Aus) Team Sunweb 1:01:46