Foto: PhotoGomezSport

Primož Roglič (Jumbo-Visma) wygrał 74. edycję Vuelta a Espana. Na ulicach Madrytu najszybszy okazał się Fabio Jakobsen (Deceuninck – Quick Step). Trzecie miejsca dla Szymona Sajnoka (CCC Team)!

Ostatni etap hiszpańskiej Vuelty liczył ponad 106 kilometrów i prowadził z Fuenlabrady do Madrytu. Druga część dzisiejszej rywalizacji toczyła się na technicznych rundach stolicy Hiszpanii.

Tak naprawdę pierwsze kilkadziesiąt kilometrów ostatniego etapu to celebracja i rozmowy w peletonie. Cieszyli się oczywiście kolarze Jumbo-Visma, UAE Team Emirates, ale także AG2R La Mondiale. Geoffrey Bouchard, który do poprzedniego sezonu jeździł jako amator wywalczył koszulkę najlepszego górala Vuelta a Espana.

Były także na trasie dzisiaj dość nietypowe oświadczyny. Partnerka Jesúsa Ezquerry powiedziała “TAK”.

Tuż po pierwszym przejeździe przez linię mety w Madrycie rozpoczęły się ataki. Po kilku nieudanych próbach wreszcie na czele znaleźli się Daniel Martinez (EF Education First) i Diego Rubio (Burgos-BH).

Dwójkę na krótkiej “smyczy” trzymały głównie ekipy BORA-hansgrohe i UAE Team Emirates. Ich przewaga oscylowała maksymalnie wokół 30 sekund. Drużyny sprinterskie bardzo dobrze wykonywały swoją pracę i ucieczka została skasowana tuż przed wjazdem na ostatnią, niespełna sześciokilometrową rundę.

Bardzo mocno pracował na czele Rafał Majka (BORA-hansgrohe), a całkiem dobrze ustawiony był Szymon Sajnok (CCC Team). Po ostatnim wirażu świetną pozycję miał Fabio Jakobsen i to kolarz Deceuninck – Quick Step okazał się najszybszy w Madrycie.

Drugi był Sam Bennett (BORA-hansgrohe), a trzeci Szymon Sajnok (CCC Team)! To świetny wynik młodego Polaka na zakończenie wyścigu!

Zwycięzcą generalki został Primož Roglič (Jumbo-Visma), dla którego to największy sukces w karierze. Kolejne miejsca na podium w Madrycie wywalczyli Alejandro Valverde (Movistar) i Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Rafał Majka (BORA-hansgrohe) zakończył wyścig na bardzo dobrym, szóstym miejscu.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 2:48:20
2 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:00:00
4 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:00
6 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
7 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
8 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
9 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
10 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:00
11 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
12 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:00
13 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
14 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:00:00
15 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:00
16 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 0:00:00
17 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
18 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:00
19 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:00
20 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:00
21 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:00
22 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:00
23 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:00
24 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
25 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
26 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
27 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:00:00
28 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
29 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:00:00
30 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
31 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 0:00:00
32 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
33 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:00
34 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:00:00
35 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
36 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:00
37 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:00
38 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
39 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:00
40 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
41 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:00:00
42 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 0:00:00
43 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 0:00:00
44 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:14
45 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:00:14
46 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 0:00:14
47 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:00:14
48 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:00:14
49 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
50 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:14
51 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:00:14
52 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:00:14
53 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:00:14
54 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:14
55 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:17
56 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 0:00:17
57 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:17
58 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:17
59 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:00:17
60 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:17
61 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:17
62 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 0:00:17
63 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:17
64 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 0:00:17
65 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 0:00:17
66 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:00:17
67 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:00:17
68 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 0:00:17
69 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:17
70 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:17
71 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:00:17
72 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 0:00:17
73 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:17
74 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:17
75 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:17
76 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:00:17
77 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:17
78 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:00:17
79 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 0:00:17
80 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:00:17
81 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:00:17
82 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 0:00:17
83 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:00:17
84 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:00:17
85 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:17
86 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:17
87 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:17
88 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:17
89 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:00:17
90 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:17
91 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:00:17
92 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 0:00:17
93 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:00:17
94 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:17
95 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:00:17
96 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:17
97 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:00:17
98 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:00:32
99 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:38
100 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:38
101 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:00:38
102 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:00:38
103 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 0:00:38
104 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:38
105 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:00:38
106 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 0:00:38
107 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:38
108 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:00:38
109 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:00:38
110 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:38
111 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:38
112 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:38
113 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:38
114 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:38
115 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:38
116 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:38
117 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:38
118 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:38
119 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:38
120 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:38
121 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:00:38
122 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:00:38
123 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:00:38
124 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:00:38
125 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:38
126 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:00:38
127 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:38
128 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:38
129 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:38
130 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 0:00:38
131 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:00:38
132 Logan Owen (USA) EF Education First 0:00:38
133 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:00:38
134 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:00:38
135 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:38
136 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:00:38
137 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:00:38
138 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:00:38
139 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:01:06
140 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:01:09
141 Jonas Koch (GER) CCC Team 0:01:16
142 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:01:20
143 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:01:49
144 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:01:49
145 William Barta (USA) CCC Team 0:01:51
146 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:01:51
147 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:01:51
148 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:01:59
149 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:03:34
150 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 0:03:34
151 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 0:03:34
152 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:03:36
153 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:03:36

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 83:07:31
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:02:16
3 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:02:38
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:29
5 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:04:31
6 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:07:16
7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:09:47
8 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:12:54
9 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:22:10
10 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:22:17
11 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:22:52
12 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Merida 0:23:49
13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:26:32
14 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:32:17
15 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:33:23
16 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:42:00
17 Ruben Guerreiro (Por) Team Katusha Alpecin 0:42:05
18 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:46:07
19 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:52:46
20 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 1:04:04
21 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 1:11:42
22 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:13:14
23 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 1:16:52
24 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:25:44
25 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 1:25:53
26 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 1:27:32
27 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo – Visma 1:29:07
28 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 1:32:25
29 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo – Visma 1:35:33
30 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 1:43:45
31 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 1:48:04
32 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck – Quick Step 1:49:45
33 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma 1:55:19
34 Wout Poels (Ned) Team Ineos 1:57:53
35 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 1:58:47
36 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 2:03:33
37 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 2:04:41
38 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 2:10:03
39 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Ineos 2:12:05
40 Daniel Navarro Garcia (Esp) Team Katusha Alpecin 2:12:12
41 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 2:13:20
42 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 2:16:00
43 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 2:19:54
44 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 2:20:06
45 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 2:20:12
46 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 2:20:59
47 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 2:25:49
48 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:28:26
49 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 2:29:15
50 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:29:16
51 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 2:34:36
52 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 2:35:04
53 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 2:37:27
54 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha Alpecin 2:37:58
55 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 2:39:14
56 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 2:39:45
57 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 2:43:49
58 Lawson Craddock (USA) EF Education First 2:48:59
59 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:49:02
60 Jonas Koch (GER) CCC Team 2:51:04
61 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) Cofidis Solutions Crédits 2:51:36
62 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 2:52:23
63 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 2:52:25
64 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 2:52:45
65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 2:53:09
66 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Ineos 2:53:50
67 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 3:01:54
68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 3:06:30
69 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 3:06:44
70 Owain Doull (GBr) Team Ineos 3:07:55
71 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 3:07:57
72 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 3:09:37
73 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 3:10:27
74 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 3:14:52
75 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 3:20:09
76 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin 3:21:04
77 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 3:22:00
78 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 3:26:48
79 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 3:27:08
80 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 3:27:45
81 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 3:28:13
82 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 3:28:36
83 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 3:29:42
84 Mark Padun (Ukr) Bahrain Merida 3:30:25
85 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo 3:30:55
86 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 3:31:19
87 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 3:31:33
88 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 3:32:07
89 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 3:33:35
90 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 3:37:10
91 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 3:37:47
92 Rob Power (Aus) Team Sunweb 3:38:25
93 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 3:39:09
94 Alexander Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 3:39:43
95 Fernando Barceló Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 3:40:02
96 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 3:40:35
97 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 3:41:35
98 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 3:42:27
99 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 3:49:47
100 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 3:51:14
101 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 3:57:26
102 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 3:57:38
103 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 3:59:57
104 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 4:03:44
105 Ricardo Vilela (Por) Burgos – BH 4:04:24
106 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 4:05:22
107 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 4:05:44
108 Damien Touzé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 4:08:25
109 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 4:12:17
110 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Merida 4:13:01
111 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros RGA 4:14:21
112 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 4:16:32
113 Enrico Battaglin (Ita) Team Katusha Alpecin 4:18:37
114 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 4:20:18
115 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 4:20:29
116 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 4:21:32
117 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 4:22:11
118 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha Alpecin 4:23:16
119 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Burgos – BH 4:24:08
120 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 4:25:55
121 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 4:25:59
122 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 4:26:42
123 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 4:27:11
124 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 4:28:15
125 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 4:29:39
126 Logan Owen (USA) EF Education First 4:31:10
127 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 4:31:30
128 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 4:32:50
129 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 4:33:42
130 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 4:34:05
131 William Barta (USA) CCC Team 4:36:09
132 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 4:37:44
133 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 4:39:09
134 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 4:41:27
135 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 4:42:39
136 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 4:45:17
137 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 4:46:35
138 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 4:50:09
139 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 4:56:04
140 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 4:58:51
141 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 4:59:24
142 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 5:00:46
143 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 5:00:46
144 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 5:03:35
145 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 5:06:28
146 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 5:06:47
147 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 5:11:15
148 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 5:20:15
149 Paweł Bernas (Pol) CCC Team 5:22:02
150 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 5:25:27
151 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 5:29:44
152 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 5:40:23
153 Nuno Bico (Por) Burgos – BH 5:56:02