fot. CCC-Liv

Marianne Vos triumfowała na 3. etapie Tour de l’Ardeche. To już trzecie zwycięstwo zawodniczki CCC-Liv na tym wyścigu.

Trzeci etap wyścigu prowadził z Avignion do Apt i liczył ponad 130 kilometrów. Trasa nie była tak skomplikowana, jak w przypadku wczorajszego królewskiego odcinka. Do pokonania były jednak 3 trudne premie górskie 2. kategorii – Col de Murs, Cote de Buoux i Saignon.

Na początku etapu zaatakowała Kseniya Dobrynina (Servetto-Piumate-Beltrami TSA). Dojechała do niej Vania Canvelli (Bepink). Włoszka zdecydowała się na samotną akcję. Dołączyły do niej Silvia Valsecchi (Bepink) oraz Sara Poidevin (Rally UHC Cycling Women).

Na ostatnim podjeździe ucieczka została doścignięta, a w peletonie doszło do selekcji. Ostatecznie najlepsza okazała się Marianne Vos. Zawodniczka CCC-Liv sięgnęła po trzecie zwycięstwo we Francji, więc umocniła się na pozycji liderki.

Wyniki 3. etapu:

1 VOS Marianne CCC – Liv 4:07:04
2 SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling 0:02
3 GARCIA Mavi Spain ,,
4 MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling ,,
5 MERINO Eider Spain ,,
6 GUDERZO Tatiana Bepink 0:44
7 AALERUD Katrine Team Virtu Cycling ,,
8 POIDEVIN Sara Rally UHC Cycling Women 0:48
9 STEPHENS Lauren Team TIBCO – SVB 1:00
10 KOPPENBURG Clara WNT-Rotor Pro Cycling 1:16
11 KOSTER Anouska Team Virtu Cycling 3:18
12 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
13 MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
14 SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing 3:43
15 NEYLAN Rachel Team Virtu Cycling ,,
16 TAZREITER Angelika Austria ,,
17 NOSKOVÁ Nikola Czech Republic ,,
18 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
19 ŽIGART Urška BTC City Ljubljana ,,
20 VYSOTSKA Yevgenia Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
21 MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team ,,
22 GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 5:31
23 PATINSKAITE Paulina Lithuania ,,
24 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team 6:33
25 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 7:16
26 DOEBEL-HICKOK Kristabel Rally UHC Cycling Women ,,
27 VAN DE WINKEL Joanna South Africa ,,
28 MACHACOVA Jarmila Czech Republic 7:44
29 TSERAKH Hanna Minsk Cycling Club 7:52
30 KULYNYCH Olha Ukraine 7:56
31 KERN Špela BTC City Ljubljana 8:01
32 VALSECCHI Silvia Bepink 8:54
33 LAGENDIJK Marise SWABO Women Development Team 9:36
34 DE GOEJE Hanneke SWABO Women Development Team ,,
35 KROGSGAARD Birgitte Team Virtu Cycling 9:43
36 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling ,,
37 JONIKAITE Dovile Lithuania 9:52
38 SIERRA Arlenis Astana Womens Team ,,
39 CROMWELL Tiffany Canyon SRAM Racing ,,
40 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
41 HAJKOVA Marketa Servetto – Piumate – Beltrami TSA 10:08
42 BLAIS Marie-Soleil Credit Mutuel ,,
43 AHUMADA Denisse Aracely Colombia 10:30
44 CANVELLI Vania Bepink 10:43
45 HAMMES Kathrin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
46 KOREVAAR Jeanne CCC – Liv ,,
47 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana 10:55
48 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team 11:26
49 SEPULVEDA Johana Colombia 11:30
50 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana 13:49
51 WATERREUS Kylie Health Mate – Cyclelive Team ,,
52 FERON Senna Health Mate – Cyclelive Team ,,
53 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
54 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
55 DZIAKOLA Darya Minsk Cycling Club ,,
56 GEHNBÖCK Sylvia Austria ,,
57 LOPEZ Enara Spain ,,
58 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
59 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing 13:58
60 ABRAMENKO Alina Minsk Cycling Club ,,
61 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
62 MARTINEZ Cristina Spain ,,
63 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
64 PERINI Chiara Bepink ,,
65 RAGUSA Katia Bepink ,,
66 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
67 BAJGEROVÁ Nikola Czech Republic ,,
68 UMUTZHANOVA Makhabbat Astana Womens Team 14:04
69 MENESES Jessenia Team Illuminate ,,
70 ASENCIO Laura WNT-Rotor Pro Cycling ,,
71 NEUMANOVÁ Tereza Czech Republic 14:10
72 BERTIZZOLO Sofia Team Virtu Cycling ,,
73 KORVASOVA Tereza Czech Republic 15:31
74 TON Quinty Biehler Pro Cycling Team 17:27
75 DIXON Leah Team TIBCO – SVB 17:33
76 VAN NECK Melissa Bepink 17:34
77 CAMPBELL Teniel WCC Team 17:36
78 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
79 SHEKEL Olga Astana Womens Team 18:28
80 IVANIUK Maryna Ukraine ,,
81 DUCUARA Jennifer Colombia 20:03
82 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women 21:37
83 TERUEL Alba Spain ,,
84 KASHIKI Shoko Team Illuminate ,,
85 LEON CARDENAS Mary Colombia ,,
86 NEEFJES Tessa SWABO Women Development Team ,,
87 KEEP Tiffany South Africa 25:00
88 DUENAS Tatiana Team Illuminate ,,
89 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 25:52
90 NASKOVICH Taisa Minsk Cycling Club 30:36
91 MELNYCHUK Viktoriia Ukraine ,,
92 HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team ,,
93 VAN REGENMORTEL Laura SWABO Women Development Team ,,
94 BEIJER Inez SWABO Women Development Team ,,
95 AERNOUTS Amber Health Mate – Cyclelive Team 33:10
96 MACHNER Katharina Austria 34:11
97 KIPTSIKAVA Nastassia Minsk Cycling Club 35:28
98 CARRASCO VILLALBA Paula Andrea Colombia 36:14
99 SEVCIKOVA Petra Czech Republic 36:58
100 CHAIRIN Kulacha Team Illuminate 37:18
101 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team 47:41
102 GRUBER-STADLER Hannah Austria 52:49
DNF BAKS Marissa Biehler Pro Cycling Team –
DNF SHARGA Olena Ukraine ,,
DNF MILLARD Lexie Team Illuminate ,,
DNF TOUCHE Sarah Credit Mutuel –
DNF NEWSOM Emily Team TIBCO – SVB –
DNF FERRENT Laure Anne Credit Mutuel ,,
DNF MATTHEE Maroesjka South Africa ,,
DNF THIEBAULT Marine Credit Mutuel ,,
DNF KONONENKO Valeriya Ukraine ,,
DNS DEMEY Valerie CCC – Liv –
DNS VERHOEVEN Suzanne Health Mate – Cyclelive Team ,,

Klasyfikacja generalna:

1 1 – VOS Marianne CCC – Liv 12:03:39
2 4 ▲2 MERINO Eider Spain 1:57
3 6 ▲3 MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling 2:08
4 7 ▲3 SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling 2:16
5 2 ▼3 STEPHENS Lauren Team TIBCO – SVB 2:29
6 3 ▼3 GUDERZO Tatiana Bepink 2:37
7 9 ▲2 GARCIA Mavi Spain 2:41
8 5 ▼3 AALERUD Katrine Team Virtu Cycling 2:47
9 10 ▲1 KOPPENBURG Clara WNT-Rotor Pro Cycling 4:16
10 17 ▲7 POIDEVIN Sara Rally UHC Cycling Women 4:39
11 8 ▼3 NOSKOVÁ Nikola Czech Republic 6:08
12 11 ▼1 MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 6:28
13 12 ▼1 VYSOTSKA Yevgenia Servetto – Piumate – Beltrami TSA 6:53
14 13 ▼1 ŽIGART Urška BTC City Ljubljana ,,
15 15 – SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing 7:19
16 14 ▼2 NEYLAN Rachel Team Virtu Cycling ,,
17 18 ▲1 MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team 8:12
18 16 ▼2 KERN Špela BTC City Ljubljana 11:52
19 19 – MACHACOVA Jarmila Czech Republic 12:13
20 25 ▲5 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing 16:49
21 23 ▲2 TAZREITER Angelika Austria 17:02
22 20 ▼2 KOREVAAR Jeanne CCC – Liv 19:09
23 24 ▲1 DOEBEL-HICKOK Kristabel Rally UHC Cycling Women 20:42
24 27 ▲3 GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 21:18
25 21 ▼4 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling 22:35
26 22 ▼4 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team 24:18
27 26 ▼1 MENESES Jessenia Team Illuminate 28:17
28 34 ▲6 TSERAKH Hanna Minsk Cycling Club 30:31
29 37 ▲8 KULYNYCH Olha Ukraine 30:35
30 35 ▲5 KROGSGAARD Birgitte Team Virtu Cycling 32:22
31 30 ▼1 SIERRA Arlenis Astana Womens Team 32:26
32 31 ▼1 CROMWELL Tiffany Canyon SRAM Racing 32:29
33 32 ▼1 HAMMES Kathrin WNT-Rotor Pro Cycling 33:20
34 38 ▲4 CANVELLI Vania Bepink 33:22
35 36 ▲1 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana 33:34
36 44 ▲8 KOSTER Anouska Team Virtu Cycling 35:05
37 50 ▲13 KOLESAVA Anastasiya WCC Team 36:01
38 29 ▼9 RAGUSA Katia Bepink 36:24
39 33 ▼6 LOPEZ Enara Spain 36:26
40 41 ▲1 YAPURA Fernanda WCC Team 36:30
41 39 ▼2 ASENCIO Laura WNT-Rotor Pro Cycling 38:02
42 48 ▲6 VAN DE WINKEL Joanna South Africa 39:09
43 51 ▲8 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 39:14
44 40 ▼4 BERTIZZOLO Sofia Team Virtu Cycling 40:39
45 43 ▼2 BLAIS Marie-Soleil Credit Mutuel 41:15
46 42 ▼4 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing 44:50
47 54 ▲7 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team 45:12
48 45 ▼3 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA 45:50
49 46 ▼3 KORVASOVA Tereza Czech Republic 47:23
50 61 ▲11 VALSECCHI Silvia Bepink 50:25
51 49 ▼2 SHEKEL Olga Astana Womens Team 50:26
52 52 – MARTINEZ Cristina Spain 51:06
53 58 ▲5 HAJKOVA Marketa Servetto – Piumate – Beltrami TSA 51:19
54 53 ▼1 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team 51:22
55 55 – GEHNBÖCK Sylvia Austria 53:46
56 62 ▲6 PERINI Chiara Bepink 55:29
57 63 ▲6 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 56:16
58 69 ▲11 AHUMADA Denisse Aracely Colombia 56:40
59 65 ▲6 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 56:44
60 67 ▲7 NEUMANOVÁ Tereza Czech Republic 57:43
61 60 ▼1 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team 58:47
62 56 ▼6 TERUEL Alba Spain 1:02:11
63 74 ▲11 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team 1:02:18
64 57 ▼7 LEON CARDENAS Mary Colombia 1:02:43
65 75 ▲10 WATERREUS Kylie Health Mate – Cyclelive Team 1:03:27
66 76 ▲10 FERON Senna Health Mate – Cyclelive Team ,,
67 70 ▲3 DIXON Leah Team TIBCO – SVB 1:04:27
68 71 ▲3 CAMPBELL Teniel WCC Team 1:04:30
69 68 ▼1 DUCUARA Jennifer Colombia 1:05:02
70 66 ▼4 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women 1:05:10
71 78 ▲7 SEPULVEDA Johana Colombia 1:06:03
72 79 ▲7 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana 1:09:25
73 73 – KASHIKI Shoko Team Illuminate 1:09:40
74 81 ▲7 UMUTZHANOVA Makhabbat Astana Womens Team 1:12:39
75 72 ▼3 KEEP Tiffany South Africa 1:12:58
76 83 ▲7 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling 1:13:59
77 80 ▲3 IVANIUK Maryna Ukraine 1:14:04
78 77 ▼1 DUENAS Tatiana Team Illuminate 1:14:38
79 85 ▲6 DZIAKOLA Darya Minsk Cycling Club 1:14:43
80 84 ▲4 ABRAMENKO Alina Minsk Cycling Club 1:14:52
81 82 ▲1 VAN NECK Melissa Bepink 1:17:09
82 88 ▲6 TON Quinty Biehler Pro Cycling Team 1:22:34
83 87 ▲4 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:29:17
84 94 ▲10 BAJGEROVÁ Nikola Czech Republic 1:29:48
85 86 ▲1 CARRASCO VILLALBA Paula Andrea Colombia 1:37:51
86 89 ▲3 MACHNER Katharina Austria 1:39:51
87 91 ▲4 BEIJER Inez SWABO Women Development Team 1:41:37
88 92 ▲4 HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team 1:43:28
89 90 ▲1 AERNOUTS Amber Health Mate – Cyclelive Team 1:43:31
90 93 ▲3 MELNYCHUK Viktoriia Ukraine 1:43:54
91 95 ▲4 VAN REGENMORTEL Laura SWABO Women Development Team 1:53:40
92 96 ▲4 NASKOVICH Taisa Minsk Cycling Club 1:57:06
93 98 ▲5 KIPTSIKAVA Nastassia Minsk Cycling Club 2:08:26
94 100 ▲6 SEVCIKOVA Petra Czech Republic 2:15:04
95 102 ▲7 CHAIRIN Kulacha Team Illuminate 2:19:27
96 101 ▲5 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team 2:28:27
97 109 ▲12 PATINSKAITE Paulina Lithuania 2:31:48
98 107 ▲9 DE GOEJE Hanneke SWABO Women Development Team 2:31:58
99 108 ▲9 LAGENDIJK Marise SWABO Women Development Team 2:35:10
100 105 ▲5 GRUBER-STADLER Hannah Austria 2:51:08
101 111 ▲10 NEEFJES Tessa SWABO Women Development Team 2:52:21
102 113 ▲11 JONIKAITE Dovile Lithuania 2:53:37