Maciej Paterski pokonał rywali i po raz drugi z rzędu wygrał Int. Raiffeisen Grand Prix Gratwein-Straßengel.

Trasa austriackiego klasyka prowadziła po ośmu około 20-kilometrowych rundach wokół Gratwein-Straßengel – gminy targowej położonej w Styrii. Każde okrążenie składało się z 2 podjazdów – pierwszy liczył sobie 2,5 kilometra, natomiast drugi był znacznie krótszy – miał zaledwie 600 metrów.

Na jednym ze wzniesień zaatakował Maciej Paterski, który oderwał się od reszty rywali i samotnie dotarł do mety, dzięki czemu sięgnął po siódme zwycięstwo w sezonie. 20 sekund później na kreskę wpadł Colin Stussi z grupy Vorarlberg Santic, natomiast 30 sekund po Szwajcarze przyjechała 19-osobowa grupa.

Nie było w niej Michała Podlaskiego – jedynego obok „Patery” Polaka, który ukończył rywalizację – on uplasował się na 24. miejscu i stracił do swojego zespołowego kolegi ponad 2 minuty. Niestety ta sztuka nie udała się reszcie Polaków z Wibatechu – Piotrowi Konwie, Pawłowi Cieślikowi i Markowi Rutkiewiczowi, którzy podobnie jak 62 innych zawodników (ponad połowa stawki!) zostali zmuszeni do przedwczesnego zakończenia jazdy.

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 4:32:53
2 STÜSSI Colin Team Vorarlberg Santic 0:20
3 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic 0:47
4 BAYER Tobias Tirol KTM Cycling Team 0:48
5 GROŠELJ Žiga Adria Mobil ,,
6 KUEN Maximilian Team Vorarlberg Santic ,,
7 KOLB Stefan Maloja Pushbikers ,,
8 RITZINGER Felix Maloja Pushbikers ,,
9 YUSTRE Kristian Javier Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
10 RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
11 BARISON Emanuele ,,
12 ZANDOMENEGHI Simone Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
13 REPA Vojtech ,,
14 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
15 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R ,,
16 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
17 WILDAUER Markus Tirol KTM Cycling Team ,,
18 MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic ,,
19 BOSCH Manuel ,,
20 LUCCA Riccardo ,,
21 FREIBERGER Markus Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
22 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 0:52
23 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels 1:11
24 PODLASKI Michał Wibatech Merx 7R 2:33
25 POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
26 THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic 4:55
27 SCHLEMMER Lukas Maloja Pushbikers 5:57
28 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
29 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
30 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
31 KLABOUCH Petr ,,
32 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
33 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
34 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
35 FIDLER Gerd ,,
36 PÖLL Stefan ,,
37 FRIEDRICH Marco Tirol KTM Cycling Team ,,
38 AUER Daniel Maloja Pushbikers ,,
39 VALVASORI Larry Team Vorarlberg Santic ,,
40 DI BERNARDO Nicolo ,,
41 MAHĎAR Martin Dukla Banska Bystrica ,,
42 LEOPOLD Hans-Jörg Maloja Pushbikers 6:04
43 FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
44 PER Gorazd Adria Mobil ,,
45 PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic ,,
46 GAMPER Mario Tirol KTM Cycling Team ,,
47 VENTURINI Giacomo 6:11
48 BARZOTTO Andrea 6:12
49 PALADIN Luca ,,
50 ZANDOMENEGHI Matteo Iseo Serrature – Rime – Carnovali 6:17
51 HILL Benjamin Ljubljana Gusto Santic ,,
52 KONCZER Michael 8:22
53 DISSEGNA Piero ,,
54 SCHINNAGEL Johannes Maloja Pushbikers 9:37
55 ZIMMERMANN Georg Tirol KTM Cycling Team ,,
DNF SACCON Mattia -0
DNF HOPFGARTNER Paul ,,
DNF JENNEWEIN Sandro ,,
DNF GIESSIBL Severin ,,
DNF HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
DNF HUANG Wen Chung Ljubljana Gusto Santic ,,
DNF HIRSCHBICHLER Johannes ,,
DNF RINALDI Nicholas Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
DNF KOCK Daniel ,,
DNF LEHKY Roman ,,
DNF HOCHENWARTER Christof ,,
DNF CAMPESAN Tommaso ,,
DNF GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team ,,
DNF VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
DNF VIERO Marco ,,
DNF WOLLENBERG Tim Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
DNF GULD Daniel ,,
DNF FROSCH Leon ,,
DNF GRAF Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
DNF RUČIGAJ Žiga Ljubljana Gusto Santic ,,
DNF SCHÖSSWENDTE Christoph ,,
DNF SPADINI Enrico Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
DNF ZÖGER Manfred ,,
DNF COROTAS Vladislav ,,
DNF UMHALLER Thomas SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
DNF LUCCA Simone ,,
DNF ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
DNF KONWA Piotr Wibatech Merx 7R ,,
DNF ROTH Nepomuk ,,
DNF POLZER David ,,
DNF FOLTAN Adam ,,
DNF LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
DNF KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic ,,
DNF SPRENGER Michael ,,
DNF BALDO Mattia Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
DNF WOLFMAYR Andreas ,,
DNF PASQUAL Leonardo ,,
DNF WINTER Lukas ,,
DNF BOKË Dominic ,,
DNF ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic ,,
DNF RUTKIEWICZ Marek Wibatech Merx 7R ,,
DNF HAMMERSCHMID Raphael SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
DNF FRIEDL Nils ,,
DNF KOHOUT Martin ,,
DNF BRKIC Benjamin Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
DNF HAMMERSCHMID Marvin SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
DNF REITER Daniel ,,
DNF BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
DNF STOCKMEYER Fabian ,,
DNF GENUIN Nicola ,,
DNF ROMAN KURNIK Michael ,,
DNF GREENBERG Cory ,,
DNF RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
DNF CIEŚLIK Paweł Wibatech Merx 7R ,,
DNF GRUBER Julian SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
DNF GRATZER Alexander ,,
DNF CAPEK Tomas ,,
DNF GAUBITZER Michael ,,
DNF PAJEK Luka SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
DNF STOIBER Lukas ,,
DNF CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,