Foto: AURÉLIEN REGNOULT - DIRECTVELO

Stefan Küng (Groupama – FDJ) był najszybszy na trasie Tour du Doubs. W ucieczce walczył Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Francuski klasyk rozegrano dziś po raz 33. Kolarze na trasie z Morteau do Pontarlier mieli do przejechania ponad 187 kilometrów. Po drodze czekało na nich pięć oznaczonych podjazdów.

W ucieczkę dnia zabrał się Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling). Wraz z Polakiem na przodzie kręcili: Samuel LEROUX (Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole), Preben VAN HECKE (Sport Vlaanderen-Baloise), Damian LÜSCHER (Swiss Racing Academy) i Darragh O’MAHONY (Evopro Racing). Dwie górskie premie wygrał Rekita, ale ten odjazd został skasowany na 50 kilometrów przed metą.

Kolejną akcję zawiązali: Pierre GOUAULT (Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole), Stefan KÜNG (Groupama-FDJ), Lucas DE ROSSI (Delko Marseille Provence), Clément CHAMPOUSSIN (AG2R La Mondiale), Fabien DOUBEY (Wanty-Gobert Cycling Team), Eliot LIETAER i Dimitri PEYSKENS (obaj Wallonie-Bruxelles).

Z tyłu mocno pracowała ekipa Arkéa Samsic i dopięła swego na ostatnim podjeździe. Wtedy na czele pojawiła się bardzo mocna grupa w składzie: Jaakko HANNINEN (AG2R La Mondiale), David GAUDU i Stefan KÜNG (obaj Groupama-FDJ), Guillaume MARTIN (Wanty-Gobert Cycling Team), Elie GESBERT (Arkéa-Samsic) oraz Eliot LIETAER (Wallonie-Bruxelles).

Na zjeździe dojechało do nich kilku kolejnych zawodników i o zwycięstwo na finiszu walczyła większa grupka. Najwięcej sił zachował Szwajcar Stefan Küng (Groupama – FDJ), który zdecydował się na dłuższy atak. Pozostałe miejsca na podium zajęli Francuzi: Franck Bonnamour (Team Arkéa Samsic) i Guillaume Martin (Wanty – Gobert Cycling Team).

Wyniki:

1 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 4:39:08
2 Franck Bonnamour (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:09
3 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:09
4 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R La Mondiale 0:00:09
5 Simon Pellaud (SUI) IAM Excelsior 0:00:09
6 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:14
7 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:00:16
8 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:20
9 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:20
10 Marco Tizza (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:00:20
11 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:20
12 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:20
13 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:20
14 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:20
16 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:00:20
17 Matthew Teggart (Irl) EvoPro Racing 0:00:20
18 Aaron Gate (NZl) EvoPro Racing 0:00:20
19 Lukas Rüegg (SUI) Swiss Racing Academy 0:00:20
20 Camille Thominet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:20
21 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:20
22 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:00:20
23 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:20
24 Julien El Farès (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:39
25 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:52
26 Justin Paroz (SUI) Akros – Thömus 0:00:52
27 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:52
28 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:52
29 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:52
30 Fabian Lienhard (SUI) IAM Excelsior 0:01:35
31 Justin Mottier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:35
32 Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:35
33 Mathijs Paasschens (Ned) Wallonie Bruxelles 0:01:35
34 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:01:35
35 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:35
36 Thibault Ferasse (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:01:35
37 Claudio Imhof (SUI) Akros – Thömus 0:02:05
38 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:02:23
39 Anthony Jullien (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:38
40 Joseph Areruya (Rwa) Delko Marseille Provence 0:02:40
41 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:40
42 Davide Appollonio (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:02:40
43 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:02:40
44 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:40
45 Anthony Maldonado (Fra) St Michel – Auber 93 0:02:40
46 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles 0:02:44
47 Albert Muela Galvez (Esp) EvoPro Racing 0:02:55
48 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:03:19
49 Aaron Kearney (Irl) EvoPro Racing 0:04:36
50 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie 0:04:58
51 Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:04:58
52 Cyrus Monk (Aus) EvoPro Racing 0:04:58
53 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:05:43
54 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:06:00
55 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence 0:06:00
56 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:06:00
57 Romain Hardy (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:07:42
58 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:42
59 Clément Champoussin (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:20
60 Daire Feeley (Irl) EvoPro Racing 0:08:22
61 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:05
62 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:11:01
63 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:11:55
64 Damian Lüscher (SUI) Swiss Racing Academy 0:14:24
DNF Antoine Aebi (SUI) Akros – Thömus
DNF Valère Thiébaud (SUI) Akros – Thömus
DNF Luc Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles
DNF Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles
DNF Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling
DNF Arthur Kluckers (Lux) Leopard Pro Cycling
DNF Misch Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling
DNF Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
DNF Timo Güller (SUI) Akros – Thömus
DNF Yannis Voisard (SUI) Akros – Thömus
DNF Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Corey Davis (USA) IAM Excelsior
DNF Martin Schäppi (SUI) IAM Excelsior
DNF Scott Quincey (SUI) IAM Excelsior
DNF Thomas Clapasson (SUI) IAM Excelsior
DNF Rémi Capron (Fra) IAM Excelsior
DNF Kévin Boyer (Fra) Amore & Vita – Prodir
DNF Yukinori Hishinuma (Jpn) Amore & Vita – Prodir
DNF Kaspars Sergis (Lat) Amore & Vita – Prodir
DNF Kristers Ansons (Lat) Amore & Vita – Prodir
DNF Daragh O’Mahony (Irl) EvoPro Racing
DNF Théo Delacroix (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ
DNF Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling
DNF Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ
DNF Clément Russo (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Alan Riou (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Matthias Reutimann (SUI) Swiss Racing Academy
DNF Valentin Ferron (Fra) Total Direct Energie
DNF Alexys Brunel (Fra) Groupama – FDJ
DNF Emmanuel Morin (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence
DNF Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille Provence
DNF Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie
DNF Axel Journiaux (Fra) Total Direct Energie
DNF Laurent Pichon (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Morné Van Niekerk (RSA) St Michel – Auber 93
DNF Alexandre Pichot (Fra) Total Direct Energie
DNF Jonathan Bögli (SUI) Swiss Racing Academy
DNF Stefan Bissegger (SUI) Swiss Racing Academy
DNF Raphael Krähemann (SUI) Swiss Racing Academy
DNF Cyrille Thièry (SUI) Swiss Racing Academy
DNF Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ
DNF Tom Dernies (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Žiga Jerman (Slo) Groupama – FDJ
DNF Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93
DNF Nicolas Baldo (Fra) St Michel – Auber 93
DNF Julien Morice (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Adrien Garel (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Yoann Bagot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNS Robin Froidevaux (SUI) Akros – Thömus
DNS Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence