Arvid de Kleijn (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel) wygrał belgijski klasyk w Overijse.

59. edycja Druivenkoers – Overijse rozgrywana była na dość wymagającej trasie wokół Overijse i liczyła niespełna 200 kilometrów. Na kolarzy czekało ponad dwadzieścia krótkich podjazdów.

Po kilku nieudanych atakach wreszcie w ucieczkę zabrali się: Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Benjamin Perry (Israel Cycling Academy), Simon Pellaud (IAM-Excelsior), Rory Townsend (Canyon dhb p/b Bloor Homes) i Angelo Tulik (Total Direct Energie).

Na dość wymagającej trasie wycofało się wielu kolarzy. Nie ukończyli wyścigu między innymi Kris Boeckmans (Vital Concept-B&B Hôtels), Joeri Stallaert (Corendon-Circus) czy Dylan Page (IAM-Excelsior).

Z peletonu na 50 kilometrów przed metą skontrowali: Xandro Meurisse (Wanty-Gobert Cycling Team), Dries De Bondt (Corendon-Circus) i Mathijs Paasschens (Cycling Team Wallonie-Bruxelles).

Uciekająca grupka została doścignięta 20 kilometrów dalej. Jednak De Bondt nie zamierzał odpuszczać i zaatakował po raz kolejny.

Mimo wielkich ambicji Belga jego akcja zakończyła się na ostatniej rundzie. O wszystkim zadecydował finisz z mocno wyselekcjonowanej grupy. Najszybszy okazał się Arvid de Kleijn (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel).

Kolejne miejsca zajęli Gianni Vermeersch (Corendon-Circus) i Tom van Asbroeck (Israel Cycling Academy).

Wyniki:

1 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 4:44:48
2 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
3 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:00
4 Fabian Lienhard (SUI) IAM Excelsior 0:00:00
5 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
6 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
7 Martijn Budding (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:00
8 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:00:00
9 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
10 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
11 Attilio Viviani (Ita) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
12 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
13 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:00
14 Maxime Vantomme (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
15 Piotr Havik (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:00
16 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
17 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
18 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
19 Luc Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:00:00
20 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
21 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
22 Håkon Lunder Aalrust (Nor) Team Coop 0:00:00
23 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
24 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
25 Dennis Van Der Horst (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
26 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop 0:00:00
27 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:00:00
28 Jens Van Den Dool (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
29 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:00:00
30 Martin Alexander Salmon (GER) Development Team Sunweb 0:00:00
31 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange – GeBa 0:00:00
32 Patrick Müller (SUI) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
33 Jacob Relaes (Bel) Cibel 0:00:00
34 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
35 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
36 Gianni Marchand (Bel) Cibel 0:00:00
37 Thomas Joseph (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:00
38 Jeroen Eyskens (Bel) Cibel 0:00:00
39 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Charles 0:00:00
40 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
41 James Fouche (NZl) Team Wiggins LeCol 0:00:00
42 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
43 Cedric Raymackers (Bel) Cibel 0:00:00
44 Jimmy Janssens (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
45 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
46 Loïc Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:09
47 Olav Hjemsæter (Nor) Team Coop 0:00:09
48 Julien Van Den Brande (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:09
49 Jacques Sauvagnargues (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:09
50 Jeroen Pattyn (Bel) Team Differdange – GeBa 0:00:09
51 Michiel Dieleman (Bel) Cibel 0:00:09
52 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:09
53 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange – GeBa 0:00:09
54 Jeen De Jong (Ned) Monkey Town – A Block CT 0:00:09
55 Daan Hoeyberghs (Bel) BEAT Cycling Club 0:00:09
56 Jacob Eriksson (Swe) Team Coop 0:00:09
57 Mark Donovan (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:09
58 Wim Reynaerts (Bel) Cibel 0:00:16
59 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:20
60 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:00:33
61 Maximilian Stedman (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:00:37
62 Daire Feeley (Irl) EvoPro Racing 0:00:37
63 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:44
64 Yves Coolen (Bel) BEAT Cycling Club 0:00:44
65 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:44
66 Rory Townsend (Irl) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:00:44
67 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:44
68 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:44
69 Adam Lewis (GBr) BEAT Cycling Club 0:00:44
70 Eddy Finé (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:44
71 Simon Pellaud (SUI) IAM Excelsior 0:00:50
72 Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles 0:00:50
73 Mathijs Paasschens (Ned) Wallonie Bruxelles 0:01:26
74 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:01:28
75 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy 0:01:39
76 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:41
77 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:41
78 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:41
79 Thijs De Lange (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:46
80 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:46
81 David Rivière (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:02:00
82 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:02:00
83 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:02:22
84 Ryan Christensen (NZl) Canyon – dhb p/b Bloor Homes 0:02:22
85 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:02:22
86 Samuele Zoccarato (Ita) IAM Excelsior 0:06:16
87 Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie 0:06:16
88 Sean De Bie (Bel) Roompot – Charles 0:06:30
89 Mark Christian (GBr) Team Wiggins LeCol 0:06:30
90 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins LeCol 0:06:30
DNF Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Emmanuel Morin (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Trond Håkon Trondsen (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Crédits
DNF Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
DNF Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Clément Orceau (Fra) Total Direct Energie
DNF Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
DNF Joeri Stallaert (Bel) Corendon – Circus
DNF Dennis Coenen (Bel) Cibel
DNF Louis Rose-Davies (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes
DNF Lucas Casas Gutierrez (Esp) Massi Vivo – Grupo Oresy
DNF Ruben Caseny Catala (Esp) Massi Vivo – Grupo Oresy
DNF David Alexander Maidana Ortiz (Par) Massi Vivo – Grupo Oresy
DNF Salman Altamimi (Kuw) Massi Vivo – Grupo Oresy
DNF Gustavo Adolfo Miño Baez (Par) Massi Vivo – Grupo Oresy
DNF Lars Loohuis (Ned) Monkey Town – A Block CT
DNF Chiel Breukelman (Ned) Monkey Town – A Block CT
DNF Dylan Page (SUI) IAM Excelsior
DNF Elias Van Breussegem (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Corey Davis (USA) IAM Excelsior
DNF Andre Sotberg (Nor) Team Coop
DNF Erlend Jordbrekk Blikra (Nor) Team Coop
DNF Eirik Lunder (Nor) Team Coop
DNF Tiago Da Silva (Lux) Team Differdange – GeBa
DNF Balázs Rózsa (Hun) Team Differdange – GeBa
DNF Tom Thill (Lux) Team Differdange – GeBa
DNF Laurin Winter (GER) Team Differdange – GeBa
DNF Oliver Robinson (GBr) Team Wiggins LeCol
DNF Martin Pluto (Lat) Monkey Town – A Block CT
DNF Tim Naberman (Ned) Development Team Sunweb
DNF Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie
DNF Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Justin Mottier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Luuc Bugter (Ned) BEAT Cycling Club
DNF Alex Mengoulas (Ned) BEAT Cycling Club
DNF Matthew Bostock (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes
DNF Daniel Pearson (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes
DNF Jacob Vaughan (GBr) Canyon – dhb p/b Bloor Homes
DNF Martin Schäppi (SUI) IAM Excelsior
DNF Marius Mayrhofer (GER) Development Team Sunweb
DNF Axel Journiaux (Fra) Total Direct Energie
DNF Nils Sinschek (Ned) Development Team Sunweb
DNF Ludvig Anton Wacker (Den) Development Team Sunweb
DNF Peter Koning (Ned) EvoPro Racing
DNF Cyrus Monk (Aus) EvoPro Racing
DNF Harrison Sweeny (Aus) EvoPro Racing
DNF Wouter Wippert (Ned) EvoPro Racing
DNF Aaron Gate (NZl) EvoPro Racing
DNF Luke Mudgway (NZl) EvoPro Racing
DNF Edo Maas (Ned) Development Team Sunweb