Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits) wygrał drugi etap z rzędu na Tour du Poitou-Charentes.

Drugi etap francuskiego wyścigu liczył niespełna 170 kilometrów i prowadził z Rochefort-sur-Mer do Aigre. Na lekko pagórkowatym terenie na kolarzy czekały cztery górskie premie i trzy lotne finisze.

Wczesną ucieczkę utworzyli: Joel Nicolau (Caja Rural-Seguros RGA), Mattia Viel (Androni Giocattoli-Sidermec), Ramunas Navardauskas (Delko Marseille Provence) oraz Alan Riou (Arkéa-Samsic).

Czwórka uzyskała maksymalnie niewiele ponad trzy minuty przewagi. Wszystkie górskie premie wygrał Navardauskas, ale w tej klasyfikacji liderem pozostał Marco Minnaard (Wanty – Gobert Cycling Team).

Ekipy sprinterskie cały czas kontrolowały sytuację i harcownicy zostali wchłonięci na 18 kilometrów przed metą. O wszystkim zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy po raz drugi z rzędu okazał się Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits).

Kolejne miejsca zajęli Davide Cimolai (Israel Cycling Academy) i Andrea Pasqualon (Wanty – Gobert Cycling Team).

Wyniki drugiego etapu:

1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 3:47:34
2 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:00
3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
4 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:00:00
5 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
6 Bram Welten (Ned) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
7 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles 0:00:00
8 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
9 Flavien Maurelet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
10 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
11 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
12 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
13 Jose Daniel Viejo Redondo (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
14 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
16 David Gonzalez Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
17 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
18 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
19 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
20 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:00
21 Boris Vallée (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
22 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence 0:00:00
23 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
24 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 0:00:00
25 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
26 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
27 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
28 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
29 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
30 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
31 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
32 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling 0:00:00
33 Franklin Six (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
34 Benoît Jarrier (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
35 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:00:00
36 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
37 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
38 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
39 Alfdan De Decker (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
40 Kenny Molly (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
41 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:00:00
42 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel – Auber 93 0:00:00
43 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:00:00
44 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:00:00
45 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
46 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:00:00
47 Kévin Geniets (Lux) Groupama – FDJ 0:00:00
48 Maxime Chevalier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
49 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
50 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
51 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:00
52 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
53 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:00
54 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:00:00
55 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 0:00:00
56 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy 0:00:13
57 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:34
58 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:53
59 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence 0:00:54
60 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:55
61 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:55
62 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:55
63 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:59
64 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R La Mondiale 0:01:16
65 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:16
66 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence 0:01:16
67 Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:16
68 Alan Riou (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:01:16
69 Anthony Maldonado (Fra) St Michel – Auber 93 0:01:24
70 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:05
71 Tony Hurel (Fra) St Michel – Auber 93 0:02:31
72 Alexis Renard (Fra) Israel Cycling Academy 0:02:31
73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:56
74 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:56
75 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:02:56
76 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:56
77 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:02:56
78 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF 0:02:56
79 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:02:56
80 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:02:56
81 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:03:08
82 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:03:08
83 Žiga Jerman (Slo) Groupama – FDJ 0:03:08
84 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence 0:00:00
85 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:03:08
86 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:03:08
87 Florentin Lecamus-Lambert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:03:08
88 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:21
89 Jérôme Cousin (Fra) Total Direct Energie 0:03:21
90 Théo Delacroix (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:30
91 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:04:30
92 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:04:43
93 Maxime Cam (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:23
94 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:23
95 Matteo Pelucchi (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:05:23
96 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:23
97 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:06:15
98 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:06:28
99 Adrien Garel (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:06:28
100 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:06:32
101 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:06:54
102 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:06:54
103 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:54
104 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:06:54
105 Joel Nicolau Beltran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:54
106 Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling 0:06:54
107 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:06:54
108 Laurens Huys (Bel) Wallonie Bruxelles 0:06:54
109 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:06:54
110 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:07:44
111 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:07:44
112 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:35
113 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:35
114 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:10:39
115 Ludwig De Winter (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:10:39
116 Marco Mathis (GER) Cofidis Solutions Crédits 0:13:19
117 Pit Leyder (Lux) Cofidis Solutions Crédits 0:17:11
DNS Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 8:14:40
2 Kenny Molly (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:11
3 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
4 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:14
5 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:16
6 Bram Welten (Ned) Team Arkéa – Samsic 0:00:20
7 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:00:20
8 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:00:20
9 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:00:20
10 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:20
11 Jose Daniel Viejo Redondo (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:20
12 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:20
13 Boris Vallée (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:20
14 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:00:20
15 Flavien Maurelet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:20
16 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:00:20
17 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:20
18 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling 0:00:20
19 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:00:20
20 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:20
21 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:20
22 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence 0:00:20
23 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:20
24 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:20
25 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:00:20
26 Maxime Chevalier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:20
27 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:20
28 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
29 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles 0:00:20
30 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:00:20
31 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:20
32 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:20
33 David Gonzalez Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
34 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel – Auber 93 0:00:20
35 Benoît Jarrier (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:20
36 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:00:20
37 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:20
38 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:00:20
39 Franklin Six (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:20
40 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:00:20
41 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:00:20
42 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:20
43 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:00:20
44 Kévin Geniets (Lux) Groupama – FDJ 0:00:20
45 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 0:00:20
46 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:00:20
47 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:20
48 Alfdan De Decker (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:20
49 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence 0:00:20
50 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:00:20
51 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 0:00:20
52 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:20
53 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy 0:00:33
54 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:00:40
55 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:54
56 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence 0:01:14
57 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:01:15
58 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:01:15
59 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:01:15
60 Alan Riou (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:01:28
61 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:31
62 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence 0:01:31
63 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:33
64 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R La Mondiale 0:01:36
65 Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:36
66 Tony Hurel (Fra) St Michel – Auber 93 0:02:51
67 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:03:16
68 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:16
69 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:03:16
70 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:03:16
71 Žiga Jerman (Slo) Groupama – FDJ 0:03:28
72 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:03:28
73 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:03:28
74 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF 0:04:13
75 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:13
76 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:40
77 Alexis Renard (Fra) Israel Cycling Academy 0:04:43
78 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:04:50
79 Théo Delacroix (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:50
80 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:05:03
81 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:05:05
82 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:05:05
83 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:08
84 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:39
85 Maxime Cam (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:43
86 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:43
87 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:06:35
88 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:06:47
89 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:06:48
90 Adrien Garel (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:06:48
91 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:07:14
92 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:07:14
93 Laurens Huys (Bel) Wallonie Bruxelles 0:07:14
94 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:08:04
95 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:55
96 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:09:06
97 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:09:06
98 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:10:02
99 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence 0:10:02
100 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF 0:10:02
101 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural – Seguros RGA 0:11:01
102 Anthony Maldonado (Fra) St Michel – Auber 93 0:11:26
103 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:58
104 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:12:58
105 Jérôme Cousin (Fra) Total Direct Energie 0:13:23
106 Matteo Pelucchi (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:15:25
107 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:56
108 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:16:56
109 Joel Nicolau Beltran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:56
110 Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling 0:16:56
111 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:17:46
112 Florentin Lecamus-Lambert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:18:49
113 Ludwig De Winter (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:20:41
114 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:20:41
115 Marco Mathis (GER) Cofidis Solutions Crédits 0:23:21
116 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:26:58
117 Pit Leyder (Lux) Cofidis Solutions Crédits 0:27:13