Foto: Kometa Cycyling Team

Kolejny dzień i kolejne ruchy transferowe w amerykańskiej ekipie. Dzień po ogłoszeniu podpisania kontraktu z 26-letnim Liepinsem przyszedł czas na dwóch znacznie młodszych kolarzy- 22-letniego Juana Pedro Lopeza i rok młodszego Michela Riesa.

W tym sezonie obaj reprezentowali Kometę- ekipę Alberto Contadora , która pełni funkcję zaplecza dla Treka. Dlatego to, że trafiają akurat tam nie powinno nikogo dziwić. Obaj zawodnicy mieli już przyjemność ścigania się w jego barwach jako stażyści- Ries w tamtym sezonie, natomiast jego kolega z Hiszpanii swój staż rozpoczął 1 sierpnia.

W Tour of Utah- jedynym wyścigu, w którym wystartował nowych barwach, Lopez zajął niezłe- 17. miejsce i jednocześnie był 3. w klasyfikacji młodzieżowej. Z kolei Ries w tym samym czasie brał udział w Tour de l’Avenir, w którym zajął niezłe 7. miejsce, dwukrotnie plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji etapowej.

Dla zespołu, którego zadaniem jest szkolenie młodych kolarzy, a przecież tak jest w naszym przypadku, każdy zawodnik lądujący w World Tourze to bardzo duża satysfakcja. Szczególnie w przypadku Lopeza, który przeszedł u nas niemal wszystkie szczeble- od obiecującego juniora, przez u23, aż do ekipy trzeciej dywizji. To że jemu się udało, daje naszej ekipie wiarygodność, a także olbrzymią radość i dumę

– powiedział szef zespołu Francisco Javier Contador

Z pewnością będzie czuł się jeszcze lepiej, jeśli obaj zawodnicy okażą się takimi wzmocnieniami, jak Matteo Moschetti- pierwszy zawodnik, który opuścił Kometę na rzecz Treka, a na początku tego sezonu prezentował się rewelacyjnie, zajmując wysokie miejsca na takich wyścigach jak UAE Tour, czy Giro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments