Fot. Movistar

Już w sobotę rozpocznie się 74. edycja Vuelta a Espana. Znamy wstępną listę startową wyścigu.

W wyścigu wystartuje 5 Polaków: Paweł Bernas, Szymon Sajnok (obaj CCC Team), Rafał Majka, Paweł Poljański (Bora-hansgrohe) i Tomasz Marczyński (Lotto Soudal). Organizatorzy poinformowali, że z numerem pierwszym pojedzie Alejandro Valverde (Movistar Team). W składzie hiszpańskiego zespołu znaleźli się także Nairo Quintana i zwycięzca Giro d’Italia – Richard Carapaz.

Silne składy na Vueltę przysłały także: EF Education First z Rigoberto Uranem, Sergio Higuitą czy Hugh Carthy’m, Team Jumbo-Visma z Primożem Rogliciem i Stevenem Kruijswijkiem i Astana Pro Team z Miguelem Angelem Lopezem, Ionem Izagirre i Jakobem Fuglsangiem.

W sprinterskich rozgrywkach powinni liczyć się: Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), Sam Bennett (Bora-hansgrohe), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step), Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), Marc Sarreau (Groupama-FDJ) i Max Walscheid (Team Sunweb).

Wstępna lista startowa Vuelta a Espana:

AG2R La Mondiale 
BIDARD François
GODON Dorian
LATOUR Pierre
JAUREGUI Quentin
CHEVRIER Clément
DILLIER Silvan
BOUCHARD Geoffrey
VENTURINI Clément

Astana Pro Team 
FRAILE Omar
BOARO Manuele
IZAGIRRE Gorka
IZAGIRRE Ion
LOPEZ Miguel Angel
CATALDO Dario
FUGLSANG Jakob
SANCHEZ Luis Léon

Bahrain – Merida 
ARASHIRO Yukiya
NOVAK Domen
BAUHAUS Phil
HAUSSLER Heinrich
PADUN Mark
PERNSTEINER Hermann
PIBERNIK Luka
TEUNS Dylan

Burgos – BH 
BOL Jetse
MADRAZO Angel
VILELA Ricardo
BICO Nuno
EZQUERRA Jésus
CABEDO Oscar
CUBERO Jorge
RUBIO Diego

BORA – Hansgrohe 
BENNETT Sam
DRUCKER Jempy
FORMOLO Davide
GROSSSCHARTNER Felix
MAJKA Rafał
MUHLBERGER Gregor
ARCHBOLD Shane
POLJAŃSKI Paweł

CCC Team 
BEVIN Patrick
DE LA PARTE Víctor
BARTA William
KOCH Jonas
SAJNOK Szymon
VENTOSO Francisco
BERNAS Paweł
VAN HOOYDONCK Nathan

Caja Rural – Seguros RGA
ABERASTURI Jon
ARANBURU Alex
LASTRA Jonathan
SERRANO Gonzalo
PARDILLA Sergio
CHERNETSKI Sergei
GONCALVES Domingos
RODRIGUEZ Cristian

Cofidis Solutions Crédits 
ATAPUMA Darwin
EDET Nicolas
HANSEN Jesper
HERRADA Jesús
HERRADA José
LE TURNIER Mathias
MATE Luis Angel
TOUZE Damien

Deceuninck – Quick-Step
CAPECCHI Eros
DECLERCQ Tim
GILBERT Philippe
JAKOBSEN Fabio
KNOX James
RICHEZE Maximiliano
STYBAR Zdenek
VAKOC Petr

EF Education First Pro Cycling
CARTHY Hugh
CRADDOCK Lawson
HIGUITA Sergio
DOCKER Mitchell
OWEN Logan
MARTINEZ Daniel
URAN Rigoberto
VAN GARDEREN Tejay

Euskadi Basque Country – Murias 
BARCELO Fernando
BIZKARRA Mikel
BAGUES Aritz
SAEZ Hector
RODRIGUEZ Oscar
ITURRIA Mikel
SAMITIER Sergio
BARTHE Cyril

Groupama – FDJ
FRANKINY Kilian
ARMIRAIL Bruno
DELAGE Mikael
LUDVIGSSON Tobias
SARREAU Marc
SEIGLE Romain
THOMAS Benjamin
MORABITO Steve

Lotto Soudal 
ARMEE Sander
VAN GOETHEM Brian
DE GENDT Thomas
HAGEN Carl Fredrik
MARCZYŃSKI Tomasz
VAN DER SANDE Tosh
HAGEN Carl Fredrik
WALLAYS Jelle

Mitchelton – Scott 
SCHULTZ Nick
BEWLEY Sam
CHAVES Esteban
GRMAY Tsgabu
HOWSON Damien
MEZGEC Luka
SMITH Dion
NIEVE Mikel

Movistar Team 
SOLER Marc
PEDRERO Antonio
CARAPAZ Richard
QUINTANA Nairo
ARCAS Jorge
OLIVEIRA Nelson
ERVITI Imanol
VALVERDE Alejandro

Team Dimension Data
BOASSON HAGEN Edvald
KING Ben
GHEBREIGZABHIER Amanuel
O’CONNOR Ben
DLAMINI Nick
MEINTJES Louis
VENTER Jaco
TILLER Rasmus

Team INEOS
DE LA CRUZ David
GEOGHEGAN HART Tao
KIRYIENKA Vasil
PUCCIO Salvatore
STANNARD Ian
HENAO Sebastian
DUNBAR Eddie
DOULL Owain

Team Jumbo – Visma 
BENNETT George
GESINK Robert
HOFSTEDE Lennard
KRUIJSWIJK Steven
MARTIN Tony
POWLESS Neilson
KUSS Sepp
ROGLIC Primož

Team Katusha Alpecin 
CRAS Steff
GUERREIRO Ruben
NAVARRO Daniel
BATTAGLIN Enrico
FABBRO Matteo
KUZNETSOV Viatchelslav
KOCHETKOV Pavel
SMIT Willie

Team Sunweb
ARNDT Nikias
KELDERMAN Wilco
PEDERSEN Casper
POWER Robert
ROCHE Nicolas
STORER Michael
TUSVELD Martijn
WALSCHEID Max

Trek – Segafredo
BRAMBILLA Gianluca
DEGENKOLB John
EG Niklas
KIRSCH Alex
MOSCA Jacopo
REIJNEN Kiel
STETINA Peter
THEUNS Edward

UAE Team Emirates
ARU Fabio
CONTI Valerio
GAVIRIA Fernando
HENAO Sergio
MARCATO Marco
MOLANO Juan Sebastian
POGACAR Tadej
TROIA Oliviero