fot. Giro d'Italia

Zwycięzca etapowy Giro d’Italia, Fausto Masnada wzmocni polską drużynę WorldTour i dołączy do CCC Team w sezonie 2020.

W maju, w rozmowie z nami Masnada potwierdził, że rozmawia o swojej przyszłości z CCC Team, dziś oficjalnie dołącza do polskiej ekipy.

25-letni Masnada zanotował znakomitą pierwszą część sezonu 2019, wygrywając dwa etapy Tour of the Alps oraz triumfując na szóstym odcinku Giro d’Italia. Wyniki te zaowocowały podpisaniem dwuletniego kontraktu.

Dyrektor generalny CCC Team, Jim Ochowicz podkreśla, że dołączenie Masnady do zespołu zwiększy siłę drużyny w górach, a co za tym idzie w wyścigach etapowych i Wielkich Tourach.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Fausto Masnadę w CCC Team i że razem z nami zadebiutuje w grupie WorldTour. Obserwowaliśmy tego kolarza od pewnego czasu, a tegoroczne rezultaty tylko potwierdziły, że to niezwykle utalentowany zawodnik. W wieku zaledwie 25 lat Fausto ma już na koncie sporo sukcesów i wiele jeszcze przed nim. Nie możemy się doczekać początku naszej dwuletniej współpracy”

– tłumaczy Ochowicz.

„Wygrana Fausto na etapie i w generalce zeszłorocznego Tour of Hainan, a także zwycięstwa w Tour of the Alps pokazały, jak potrafi się on świetnie wspinać i że umie wygrywać w różnych sytuacjach. Natomiast jego występ i triumf na etapie Giro d’Italia, a także dwa miejsca w pierwszej piątce oraz kilka aktywnych dni w ucieczkach są zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać po nim w rywalizacji z najlepszymi kolarzami na świecie. Z optymizmem patrzymy na sezon 2020, gdyż nasza drużyna wzmacnia się takimi kolarzami jak Fausto, czy też innymi, których transfery już ogłosiliśmy.”

Masnada jest gotowy do awansu na szczebel WorldTour po trzech sezonach spędzonych w ekipie Professional Continental.

„Przejście do zespołu WorldTour było moim celem od początku roku, więc bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie dołączę do CCC Team. Czas spędzony w Androni Giocattoli-Sidermec pomógł mi się rozwinąć i ekipa ta umożliwiła mi osiągnięcie takich wyników, które zwróciłyby uwagę większych drużyn. Podpisanie kontraktu z CCC Team daje mi szansę rywalizacji na najwyższym poziomie. Jestem gotowy oraz podekscytowany myślą o kolejnych wyzwaniach, które przede mną”

– mówi Masnada.

„Uważam, że drużyna CCC Team to dla mnie bardzo dobre miejsce ponieważ znam część sztabu – Marco Pinottiego, Gabrielle Missaglię – czy też włoskich kolarzy, Jakuba Mareczko i Alessandro De Marchi’ego. To w jaki sposób przywiązuje się tu wagę do szczegółów, poziom organizacji, czy też sprzęt i rowery Giant robią duże wrażenie. Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu, ścigania w WorldTour oraz moich dalszych postępów.”

Masnada prezentuje w tym roku bardzo równą dyspozycję, gdyż Włoch uplasował się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej w takich imprezach jak Tour de la Provence, Giro di Sicilia, gdzie wygrał klasyfikację górską, Tour of the Alps i Tour of Slovenia. Był także drugi w Giro dell’Appennino.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments