Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Powrót do czołówki Fabio Aru i miejsce w trójce dla Urana- tak wyglądają plany UAE Team i EF Education First- kolejnych dwóch ekip, które ogłosiły swoje składy na Vueltę.

Liderem UAE na klasyfikację generalną po raz kolejny będzie Fabio Aru. Włoch dostanie już czwartą szansę na to, by w barwach arabskiej ekipy osiągnąć coś w Wielkim Tourze. Poprzednich niestety nie udało mu się wykorzystać, ale według Joxeana Matxina- menedżera zespołu Włoch dawno nie był w równie dobrej dyspozycji, więc tym razem zaprezentuje się o niebo lepiej niż w poprzednich wyścigach.

Gdyby jednak mu się to nie udało, to w odwodzie pozostaje jeszcze Tadej Pogacar, który na Półwyspie Iberyjskim zaliczy swój wielkotourowy debiut. Plan jest taki, by Słoweniec zebrał doświadczenie i dowiedział się jak jego organizm reaguje na 3 tygodnie intensywnego ścigania, jednak już kilkukrotnie pokazał w tym sezonie, że dobrze radzi sobie w roli lidera ekipy, więc może być niezłym planem „B” drużyny z Emiratów.

Z kolei na płaskich odcinkach widoczny powinien być Fernando Gaviria. Dla niego będzie to pierwszy występ w Vuelcie. Celuje w zwycięstwa etapowe i pewnie będzie chciał wrócić z Hiszpanii z lepszym wynikiem niż ten osiągnięty podczas majowego Giro, gdzie zgarnął tylko jeden etapowy skalp (w dodatku tylko dzięki dyskwalifikacji Vivianiego).

Ciekawie wygląda też skład EF Education First. Liderujący Uran, który ma już na swoim koncie podium w Tour de France i w Giro d’Italia i chciałby podobny sukces osiągnąć także na Vuelcie. Trzeba przyznać, że EF zrobiło wiele by ułatwić mu zadanie, bo do pomocy wyśle mu kilku naprawdę solidnych zawodników. W tym gronie są m.in jego dwaj rodacy- rewelacyjny w tym roku Sergio Higuita i Daniel Martinez, który kilkanaście dni temu sięgnął po złoty medal podczas Igrzysk Panamerykańskich, a w tym sezonie wielokrotnie udowadniał, że potrafi szybko pokonywać podjazdy.

Kolumbijczyk będzie mógł liczyć także na pomoc Hugha Carthy’ego. Brytyjczyk świetnie spisał się w trakcie Giro, które ukończył na 11. pozycji, a większość podjazdów pokonywał razem z najlepszymi. W jeżdżącej w różowych strojach ekipie pojedzie także Tejay van Garderen- 2. zawodnik Criterium du Dauphine, który wróci do ścigania po kraksie odniesionej podczas Tour de France.

Skład UAE Team Emirates na Vuelta 2019: Fabio Aru, Valerio Conti, Fernando Gaviria, Sergio Henao, Marco Marcato, Juan Sebastian Molano, Tadej Pogacar, Oliviero Troia.

Skład EF Education First na Vuelta 2019: Rigoberto Uran, Sergio Higuita, Daniel Martinez, Tejay van Garderen, Logan Owen, Lawson Craddock, Mitch Docker, Hugh Carthy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments