Polski Związek Kolarski ogłosił składy reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym, które odbędą się w holenderskim Alkmaar w dniach 7-11 sierpnia. 

Elita Kobiet – trener Mariusz Mazur

  1. Brzeźna Monika – Mat Atom Deweloper
  2. Humelt Weronika – Mat Atom Deweloper
  3. Karasiewicz Karolina – TKK Pacific Nestle Fitness
  4. Perekitko Karolina – Equano-Wase Zon Cycling Team
  5. Pietrzak Łucja – Mat Atom Deweloper
  6. Przęzak Dorota – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
  7. Sadłecka Magdalena – TKK Pacific Nestle Fitness
  8. Wilkos Katarzyna –  Mat Atom Deweloper

Elita Mężczyzn – selekcjoner Piotr Wadecki

  1. Bernas Paweł – CCC Team
  2. Białobłocki Marcin -Nopinz Latchem Race Team ( start tylko w jeździe indywidualnej na czas)
  3. Brożyna Piotr – CCC Development Team
  4. Gradek Kamil – CCC Team
  5. Małecki Kamil – CCC Development Team
  6. Paluta Michał – CCC Development Team
  7. Sajnok Szymon – CCC Team
  8. Stępniak Grzegorz – Wibatech Merx 7R
  9. Stosz Patryk – CCC Development Team
  10. Ziółkowski Wojciech – NTS Spectrumbike – Elmar- Level Up  ( start tylko w jeździe indywidualnej na czas)

Kobiety U23 – trener Mariusz Mazur

  1. Jaskulska Marta – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  2. Kumięga Karolina – TKK Pacific Nestle Fitness
  3. Lach Marta – CCC-Liv Team
  4.  Nerlo Aurela – TKK Pacific Nestle Fitness (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
  5. Skalniak Agnieszka – CCC-Liv (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
  6. Rysz Kaja – Mat Atom Deweloper

Mężczyźni U23 – trener Tomasz Kiendyś

  1. Aniołkowski Stanisław – CCC Development Team
  2. Bogusławski Marceli – Wibatech Merx Wrocław
  3. Kostański Mateusz – KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
  4. Maciejuk Filip – Leopard Pro Cycling (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
  5. Murias Jakub – TC Chrobry Scott Głogów
  6. Papierski Damian – CCC Development Team (jazda indywidualna na czas, start wspólny)

Juniorki – trener Marcin Adamów

  1. Dąbrowska Małgorzata – LKS Atom Boxmet Dzierżoniow
  2. Kowalska Julia – KTK Kalisz (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
  3. Krześlak Natalia – TKK Pacific Nestle Fitness Team (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
  4. Olejniczak Zuzanna- KKS Gostyń
  5. Wielowska Nikola – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  6. Włodarczyk Dominika – MLKS Wieluń

Juniorzy – trener Tomasz Owsian

  1. Byczkowski Jakub – UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
  2. Gałka Michał – UKS Copernicus Toruń CCC ( start tylko w jeździe indywidualnej na czas)
  3. Górak Dominik – Warszawski Klub Kolarski ( start tylko w jeździe indywidualnej na czas)
  4. Jaskot Michał – UKS Copernicus Toruń CCC
  5. Noceń Maciej – GKK Opty-Mazowsze
  6. Poniatowski Daniel – UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
  7. Soszka Jakub- GKK Opty-Mazowsze
  8. Trzęsowski Konrad – KTK Kalisz