fot. Trek-Segafredo

Álvaro Hodeg (Deceuninck-Quick Step) wygrał sprinterski finisz w Trieście na zakończenie wyścigu Adriatica Ionica Race 2019. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniósł Mark Padun (Bahrain-Merida).  

Ostatni etap wyścigu Adriatica Ionica Race 2019 rozpoczął się w Cormons, a po 103,5 km kolarze finiszowali na rundach w Trieście.

Ucieczkę dnia stworzyli Matteo Badilatti (Israel Cycling Academy), Winner Anacona (Movistar), Thimo Willems (SportVlaanderen-Baloise) oraz Joel Nicolau (Caja Rural), ale w żadnym momencie wyścigu nie uzyskali większej przewagi niż półtorej minuty.

Kwartet zostały zlikwidowany 15 km przed metą i wówczas rozpoczęły się przygotowania do finiszu peletonu. Po raz drugi w tym wyścigu (i trzeci, jeśli liczyć kryterium uliczne) najlepszy w tego typu rozgrywce okazał się Álvaro Hodeg.

Drugi finiszował Edward Theuns, ale przyznano mu tę lokatę dopiero po przeanalizowaniu nagrań z foto finiszu. Podium domknął Sacha Modolo (EF Education-First).

Wyniki ostatniego etapu: 

1 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 14 20 2:10:02
2 THEUNS Edward Trek – Segafredo 5 12 ,,
3 MODOLO Sacha EF Education First 3 7 ,,
4 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 5 ,,
5 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise 4 ,,
6 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 3 ,,
7 DAINESE Alberto Italy 2 ,,
8 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1 ,,
9 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA ,,
10 GIBBONS Ryan Team Dimension Data ,,
11 GAZZOLI Michele Italy ,,
12 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates ,,
13 ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
14 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
15 HOFLAND Moreno EF Education First ,,
16 BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 0:05
17 SIMION Paolo Bardiani – CSF 0:07
18 PADUN Mark Bahrain Merida ,,
19 STACCHIOTTI Riccardo Italy ,,
20 QUINTANA Dayer Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
21 POLANC Jan UAE-Team Emirates 0:10
22 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
23 VANMARCKE Sep EF Education First 0:11
24 PRADES Eduard Movistar Team ,,
25 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 0:16
26 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise 0:00
27 HERMANS Ben Israel Cycling Academy 0:16
28 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy ,,
29 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First ,,
30 KNOX James Deceuninck – Quick Step ,,
31 DALLA VALLE Nicolas Italy ,,
32 SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
33 FIORELLI Filippo Italy ,,
34 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
35 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
36 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
37 CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
38 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
39 LIVYNS Arjen Roompot – Charles ,,
40 GILBERT Philippe Deceuninck – Quick Step ,,
41 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
42 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
43 WYSS Danilo Team Dimension Data ,,
44 GONZÁLEZ Roberto Carlos Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
45 GREGAARD Jonas Astana Pro Team ,,
46 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
47 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step ,,
48 MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
49 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
50 EG Niklas Trek – Segafredo ,,
51 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida ,,
52 MEINTJES Louis Team Dimension Data ,,
53 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
54 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
55 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 0:24
56 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 0:27
57 BOU Joan Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
58 BAIS Davide Cycling Team Friuli ,,
59 BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
60 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
61 FRAME Alex Trek – Segafredo 0:36
62 SIEBERG Marcel Bahrain Merida 0:48
63 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida ,,
64 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 0:50
65 VAN DEN BERG Julius EF Education First 1:01
66 EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
67 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
68 ROELANDTS Jürgen Movistar Team ,,
69 TILLER Rasmus Team Dimension Data 1:14
70 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 1:15
71 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 1:45
72 BAIS Mattia Cycling Team Friuli 1:53
73 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 1:59
74 ANACONA Winner Movistar Team ,,
75 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
76 BAUHAUS Phil Bahrain Merida 0:00
77 PERON Andrea Team Novo Nordisk 2:05
78 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 2:06
79 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 2:38
80 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 0:00
81 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 3:04
82 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA 3:13
83 BARISON Emanuele Italy 3:41
84 BRAND Sam Team Novo Nordisk ,,
85 ALEOTTI Giovanni Cycling Team Friuli ,,
86 BEHRINGER Oliver Team Novo Nordisk ,,
87 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA ,,
88 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF ,,
89 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
90 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo ,,
91 IRIZAR Markel Trek – Segafredo ,,
92 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec ,,
93 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
94 DOMBROWSKI Joe EF Education First ,,
95 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy ,,
96 ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
97 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
98 EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
99 WHELAN James EF Education First ,,
100 NOVAK Domen Bahrain Merida ,,
101 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise ,,
102 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step ,,
103 WEENING Pieter Roompot – Charles ,,
104 VAN EMPEL Etienne Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
105 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF ,,
DNF ASSELMAN Jesper Roompot – Charles
DNS MORI Manuele UAE-Team Emirates ,,

Końcowa klasyfikacja generalna: 

1 PADUN Mark Bahrain Merida 125 100 17:06:45
2 HERMANS Ben Israel Cycling Academy 85 70 0:15
3 KNOX James Deceuninck – Quick Step 70 50 0:24
4 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 60 36 0:29
5 CONCI Nicola Trek – Segafredo 50 28 1:26
6 QUINTANA Dayer Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 40 24 1:42
7 POLANC Jan UAE-Team Emirates 35 20 2:58
8 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step 30 18 4:20
9 MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec 25 16 4:34
10 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 20 14 5:59
11 GREGAARD Jonas Astana Pro Team 15 12 7:14
12 ANACONA Winner Movistar Team 10 10 10:41
13 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 5 8 11:50
14 WYSS Danilo Team Dimension Data 5 7 12:22
15 BUSATO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 5 6 13:11
16 FIORELLI Filippo Italy 3 5 13:26
17 BONGIORNO Francesco Manuel Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 3 4 15:33
18 EG Niklas Trek – Segafredo 3 3 18:11
19 SCHÖNBERGER Sebastian Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 3 2 19:24
20 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 3 1 22:53
21 BAIS Mattia Cycling Team Friuli 3 24:34
22 PRADES Eduard Movistar Team 3 25:14
23 BOU Joan Nippo Vini Fantini Faizanè 3 26:21
24 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles 3 26:45
25 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 3 26:51
26 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team 27:32
27 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise 27:38
28 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 30:50
29 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec 31:15
30 VELASCO Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 32:14
31 BARISON Emanuele Italy 32:32
32 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 34:31
33 ARCAS Jorge Movistar Team 34:34
34 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 34:48
35 MEINTJES Louis Team Dimension Data 35:47
36 GILBERT Philippe Deceuninck – Quick Step 35:57
37 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk 36:37
38 THEUNS Edward Trek – Segafredo 37:16
39 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 37:39
40 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise 39:18
41 VANMARCKE Sep EF Education First 39:31
42 WEENING Pieter Roompot – Charles 39:57
43 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy 40:24
44 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 40:28
45 GONZÁLEZ Roberto Carlos Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 40:45
46 DOMBROWSKI Joe EF Education First 41:28
47 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 41:47
48 NOVAK Domen Bahrain Merida ,,
49 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 45:33
50 NIV Guy Israel Cycling Academy 45:46
51 MALUCELLI Matteo Caja Rural – Seguros RGA 46:12
52 MODOLO Sacha EF Education First 46:38
53 ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 46:41
54 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida 46:45
55 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 47:53
56 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 48:11
57 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 48:18
58 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates 51:44
59 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè 51:55
60 ZACCANTI Filippo Nippo Vini Fantini Faizanè 52:14
61 DAINESE Alberto Italy 52:24
62 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 53:12
63 PERON Andrea Team Novo Nordisk 54:12
64 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 54:53
65 SAGIV Guy Israel Cycling Academy 55:09
66 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 55:41
67 VAN EMPEL Etienne Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 57:58
68 ALEOTTI Giovanni Cycling Team Friuli 58:07
69 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 59:03
70 BAIS Davide Cycling Team Friuli 59:46
71 ARASHIRO Yukiya Bahrain Merida 1:01:30
72 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 1:02:04
73 WHELAN James EF Education First 1:02:06
74 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA 1:02:10
75 EISEL Bernhard Team Dimension Data 1:04:12
76 FRAME Alex Trek – Segafredo 1:04:59
77 BRAND Sam Team Novo Nordisk 1:06:19
78 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 1:08:09
79 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 1:08:38
80 DALLA VALLE Nicolas Italy 1:09:09
81 ROELANDTS Jürgen Movistar Team 1:09:38
82 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 1:10:53
83 PLANET Charles Team Novo Nordisk 1:11:23
84 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo ,,
85 LIVYNS Arjen Roompot – Charles 1:11:36
86 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise 1:11:42
87 SIEBERG Marcel Bahrain Merida 1:11:55
88 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 1:15:02
89 VAN DEN BERG Julius EF Education First 1:15:50
90 SIMION Paolo Bardiani – CSF 1:16:24
91 BAUHAUS Phil Bahrain Merida 1:16:27
92 TILLER Rasmus Team Dimension Data 1:16:43
93 STACCHIOTTI Riccardo Italy 1:17:00
94 RENSHAW Mark Team Dimension Data 1:19:46
95 ZARDINI Edoardo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 1:20:20
96 HOFLAND Moreno EF Education First 1:21:16
97 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise 1:21:32
98 BEHRINGER Oliver Team Novo Nordisk 1:27:26
99 GAZZOLI Michele Italy 1:28:40
100 CAÑELLAS Xavier Caja Rural – Seguros RGA 1:28:58
101 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 1:30:45
102 POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
103 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 1:31:05
104 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles 1:31:42
105 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF 1:35:23