fot. Tour de Wallonie

Belg Loic Vliegen z drużyny Wanty – Groupe Gobert odniósł bardzo ładne zwycięstwo na drugim etapie wyścigu Tour de Wallonie i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. W pierwszej dziesiątce nie było Polaków.

Drugi etap wyścigu Tour de Wallonie 2019 prowadził z Waremme do Beyne Heusay i liczył 170,4 km. Na uwagę zasługuje zwłaszcza druga część trasy, która zawierała w sobie kilka krótkich podjazdów. Także na metę prowadziła krótka, nieoznaczona ścianka.

Ucieczkę dnia stworzyło sześciu kolarzy: Nicolaei Brochner (Riwal Readynez), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen – Baloise), Tom Wirtgen (Wallonie-Bruxelles), Corne Van Kessel (Telenet Fidea Lions), Émiel Vermeulen (Natura 4Ever) oraz Lars Boom (Roompot Charles).

Sekstet wyrobił sobie maksymalną przewagę nad peletonem wynoszącą około trzech minut i został doścignięty 32 km przed metą.

Peleton znacząco podkręcił tempo na górskiej premii Cote de Salve, na której problemy mieli między innymi kolarze CCC Team – Paweł Bernas i Jakub Mareczko.

15 km z powodu wielu prób ataków i nadal wysokiego tempa peleton podzielił się na dwie grupy. W pierwszej znalazło się 41 zawodników.

Z pierwszej grupy zaatakował Miles Scotson z drużyny Groupama-FDJ i 4 km przed metą miał kilka sekund przewagi. Po chwili kontratakował Loic Vliegen i Belg zdołał odnieść samotne zwycięstwo na kresce w Beyne Heusay.

Dla drużyny Wanty jest to drugie zwycięstwo z rzędu w tym wyścigu. Przypomnijmy, że wczoraj triumfował Timothy Dupont.

Do drugiego etapu Wyścigu dookoła Walonii nie przystąpił Tomasz Marczyński. Drużyna Lotto-Soudal poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Polak miał w nocy gorączkę i nie spał.

Wyniki drugiego etapu:

1 VLIEGEN Loïc Wanty – Gobert Cycling Team 20 30 4:04:37
2 LAWLESS Chris Team INEOS 10 18 0:08
3 HERMANS Quinten Telenet Fidea Lions 5 12 0:12
4 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits 7 ,,
5 GODON Dorian AG2R La Mondiale 4 ,,
6 GUERREIRO Ruben Team Katusha Alpecin 3 ,,
7 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits 2 ,,
8 ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team 1 ,,
9 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
10 DUNBAR Eddie Team INEOS ,,
11 DENZ Nico AG2R La Mondiale ,,
12 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
13 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin ,,
14 ROSA Diego Team INEOS ,,
15 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
16 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
17 DEGAND Thomas Wanty – Gobert Cycling Team ,,
18 VAN HOOYDONCK Nathan CCC Team ,,
19 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
20 DE BONDT Dries Corendon – Circus ,,
21 VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
22 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
23 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels ,,
24 CLEPPE Nicolas Telenet Fidea Lions ,,
25 BERNAS Paweł CCC Team ,,
26 DOUBEY Fabien Wanty – Gobert Cycling Team ,,
27 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles 0:23
28 LEYSEN Senne Roompot – Charles 0:29
29 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
30 WALSLEBEN Philipp Corendon – Circus 0:33
31 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 0:39
32 VAN MOER Brent Lotto Soudal 0:44
33 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels ,,
34 SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
35 AERTS Toon Telenet Fidea Lions 0:49
36 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 1:15
37 MAES Nikolas Lotto Soudal 1:30
38 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise 1:38
39 KNEES Christian Team INEOS ,,
40 GERTS Floris Tarteletto – Isorex 3:12
41 STOKBRO Andreas Riwal Readynez Cycling Team ,,
42 GOUAULT Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
43 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team 3:32
44 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise ,,
45 SMIT Willie Team Katusha Alpecin ,,
46 STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex 3:41
47 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team ,,
48 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 3:43
49 DEWULF Stan Lotto Soudal ,,
50 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin 4:08
51 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
52 LE BON Johan Vital Concept – B&B Hotels ,,
53 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
54 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
55 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles ,,
56 STEELS Stijn Roompot – Charles ,,
57 CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
58 GRADEK Kamil CCC Team 4:36
59 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
60 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
61 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 4:52
62 VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team ,,
63 GANNA Filippo Team INEOS 5:30
64 DUIJN Huub Roompot – Charles ,,
65 MEEUSEN Tom Corendon – Circus 6:09
66 DE LA CRUZ David Team INEOS 6:29
67 CARISEY Clément Israel Cycling Academy 6:42
68 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 7:42
69 JULES Justin Wallonie-Bruxelles ,,
70 GOLDSTEIN Roy Israel Cycling Academy 8:26
71 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex 8:59
72 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise ,,
73 AERTS Thijs Telenet Fidea Lions ,,
74 LIETAER Eliot Wallonie-Bruxelles 9:44
75 BEKAERT Yentl Telenet Fidea Lions 11:22
76 BAUGNIES Jérôme Wanty – Gobert Cycling Team 12:22
77 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 12:43
78 WAEYTENS Zico Cofidis, Solutions Crédits ,,
79 MARECZKO Jakub CCC Team ,,
80 JANS Roy Corendon – Circus ,,
81 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team ,,
82 HALVORSEN Kristoffer Team INEOS ,,
83 DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
84 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
85 DEVOLDER Stijn Corendon – Circus ,,
86 REZA Kévin Vital Concept – B&B Hotels ,,
87 FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
88 VAN DER HAAR Lars Telenet Fidea Lions ,,
89 HAAS Nathan Team Katusha Alpecin ,,
90 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
91 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
92 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
93 NAVARRO Daniel Team Katusha Alpecin ,,
94 VAN KESSEL Corné Telenet Fidea Lions ,,
95 STALLAERT Joeri Corendon – Circus ,,
96 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
97 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
98 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team ,,
99 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale ,,
100 WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles ,,
101 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
102 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy ,,
103 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
104 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
105 DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team 15:13
106 SAJNOK Szymon CCC Team ,,
107 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
108 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus 15:15
109 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
110 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
111 BOOM Lars Roompot – Charles 15:18
112 TULIK Angelo Team Total Direct Energie ,,
113 VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ ,,
114 BOUDAT Thomas Team Total Direct Energie 15:22
115 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,
116 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels 17:14
117 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
118 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
119 VAN DEN BRANDE Julien Tarteletto – Isorex ,,
120 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
121 VAN DINGENEN Jordi Tarteletto – Isorex ,,
122 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
123 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
124 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie 18:03
125 VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex 22:54
126 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 23:09
127 CRAS Steff Team Katusha Alpecin 23:36
DNF VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC Team
DNF CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNS MARCZYŃSKI Tomasz Lotto Soudal ,,
DNS VAN HOECKE Gijs CCC Team ,,
DNS DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie: 

1 42 ▲41 VLIEGEN Loïc Wanty – Gobert Cycling Team 5 8:27:11
2 57 ▲55 LAWLESS Chris Team INEOS 0:12
3 40 ▲37 HERMANS Quinten Telenet Fidea Lions 0:18
4 6 ▲2 DE BONDT Dries Corendon – Circus 0:19
5 13 ▲8 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits 0:22
6 12 ▲6 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
7 18 ▲11 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin ,,
8 29 ▲21 GUERREIRO Ruben Team Katusha Alpecin ,,
9 16 ▲7 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
10 36 ▲26 GODON Dorian AG2R La Mondiale ,,
11 19 ▲8 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise ,,
12 35 ▲23 DENZ Nico AG2R La Mondiale ,,
13 39 ▲26 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R La Mondiale ,,
14 65 ▲51 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
15 62 ▲47 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
16 47 ▲31 DOUBEY Fabien Wanty – Gobert Cycling Team ,,
17 52 ▲35 CLEPPE Nicolas Telenet Fidea Lions ,,
18 64 ▲46 ROSA Diego Team INEOS ,,
19 63 ▲44 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels ,,
20 71 ▲51 DEGAND Thomas Wanty – Gobert Cycling Team ,,
21 67 ▲46 VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
22 86 ▲64 DUNBAR Eddie Team INEOS ,,
23 85 ▲62 VAN HOOYDONCK Nathan CCC Team ,,
24 89 ▲65 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
25 104 ▲79 ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team ,,
26 98 ▲72 BERNAS Paweł CCC Team ,,
27 96 ▲69 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles 0:33
28 41 ▲13 LEYSEN Senne Roompot – Charles 0:39
29 54 ▲25 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
30 45 ▲15 WALSLEBEN Philipp Corendon – Circus 0:43
31 10 ▼21 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 0:49
32 11 ▼21 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 0:54
33 79 ▲46 SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
34 103 ▲69 VAN MOER Brent Lotto Soudal ,,
35 108 ▲73 AERTS Toon Telenet Fidea Lions 0:59
36 93 ▲57 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 1:25
37 50 ▲13 MAES Nikolas Lotto Soudal 1:40
38 77 ▲39 KNEES Christian Team INEOS 1:48
39 82 ▲43 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
40 14 ▼26 STOKBRO Andreas Riwal Readynez Cycling Team 3:22
41 38 ▼3 GERTS Floris Tarteletto – Isorex ,,
42 84 ▲42 GOUAULT Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
43 26 ▼17 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 3:42
44 32 ▼12 SMIT Willie Team Katusha Alpecin ,,
45 73 ▲28 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
46 8 ▼38 STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex 3:50
47 48 ▲1 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team 3:51
48 17 ▼31 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 3:53
49 74 ▲25 DEWULF Stan Lotto Soudal ,,
50 9 ▼41 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 4:18
51 30 ▼21 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles ,,
52 37 ▼15 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
53 34 ▼19 CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
54 58 ▲4 STEELS Stijn Roompot – Charles ,,
55 76 ▲21 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin ,,
56 107 ▲51 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
57 113 ▲56 LE BON Johan Vital Concept – B&B Hotels ,,
58 5 ▼53 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise 4:42
59 44 ▼15 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 4:46
60 28 ▼32 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 5:02
61 92 ▲31 VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team ,,
62 117 ▲55 GRADEK Kamil CCC Team 5:26
63 97 ▲34 DUIJN Huub Roompot – Charles 5:40
64 100 ▲36 GANNA Filippo Team INEOS ,,
65 31 ▼34 MEEUSEN Tom Corendon – Circus 6:19
66 61 ▼5 DE LA CRUZ David Team INEOS 6:39
67 105 ▲38 CARISEY Clément Israel Cycling Academy 6:52
68 66 ▼2 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 7:52
69 91 ▲22 GOLDSTEIN Roy Israel Cycling Academy 8:36
70 46 ▼24 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex 9:09
71 49 ▼22 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise ,,
72 60 ▼12 AERTS Thijs Telenet Fidea Lions ,,
73 70 ▼3 LIETAER Eliot Wallonie-Bruxelles 9:54
74 68 ▼6 BAUGNIES Jérôme Wanty – Gobert Cycling Team 12:32
75 1 ▼74 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 12:43
76 2 ▼74 JANS Roy Corendon – Circus 12:47
77 4 ▼73 MARECZKO Jakub CCC Team 12:49
78 22 ▼56 VAN KESSEL Corné Telenet Fidea Lions 12:51
79 7 ▼72 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
80 24 ▼56 WAEYTENS Zico Cofidis, Solutions Crédits 12:53
81 23 ▼58 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
82 21 ▼61 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
83 20 ▼63 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
84 51 ▼33 HALVORSEN Kristoffer Team INEOS ,,
85 53 ▼32 STALLAERT Joeri Corendon – Circus ,,
86 56 ▼30 WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles ,,
87 55 ▼32 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
88 81 ▼7 DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
89 78 ▼11 REZA Kévin Vital Concept – B&B Hotels ,,
90 80 ▼10 DEVOLDER Stijn Corendon – Circus ,,
91 90 ▼1 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
92 94 ▲2 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale ,,
93 110 ▲17 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
94 115 ▲21 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team ,,
95 111 ▲16 FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
96 106 ▲10 NAVARRO Daniel Team Katusha Alpecin ,,
97 109 ▲12 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
98 116 ▲18 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 13:19
99 125 ▲26 JULES Justin Wallonie-Bruxelles 14:39
100 27 ▼73 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 15:16
101 15 ▼86 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 15:17
102 43 ▼59 SAJNOK Szymon CCC Team 15:23
103 69 ▼34 DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team ,,
104 95 ▼9 BOOM Lars Roompot – Charles 15:27
105 83 ▼22 TULIK Angelo Team Total Direct Energie 15:28
106 101 ▼5 BOUDAT Thomas Team Total Direct Energie 15:32
107 33 ▼74 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 17:24
108 59 ▼49 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
109 88 ▼21 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
110 99 ▼11 VAN DINGENEN Jordi Tarteletto – Isorex ,,
111 114 ▲3 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels ,,
112 122 ▲10 BEKAERT Yentl Telenet Fidea Lions 18:19
113 118 ▲5 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 18:25
114 121 ▲7 VAN DER HAAR Lars Telenet Fidea Lions 19:40
115 124 ▲9 HAAS Nathan Team Katusha Alpecin ,,
116 123 ▲7 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
117 127 ▲10 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team 20:00
118 119 ▲1 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 22:10
119 120 ▲1 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus 22:12
120 126 ▲6 VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ 22:15
121 112 ▼9 VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex 23:04
122 3 ▼119 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 23:13
123 72 ▼51 CRAS Steff Team Katusha Alpecin 23:46
124 128 ▲4 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie 28:52
125 132 ▲7 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie 30:54
126 129 ▲3 VAN DEN BRANDE Julien Tarteletto – Isorex 32:46
127 130 ▲3 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie 33:35