fot. Belgian Cycling Team

Już niebawem rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Poznaliśmy skład Belgów, którzy z pewnością mogą rozegrać wyścig ze startu wspólnego pod swoje dyktando.

Co chyba najważniejsze, w reprezentacji Belgii ponownie na próżno szukać zdecydowanego lidera. Wydaje się jednak, że głównym kandydatem do zdobycia tytułu, po bardzo udanym występie w Tour de France, będzie Wout van Aert. Nie wiadomo jednak, czy zawodnik Jumbo – Visma będzie w stanie się odpowiednio zregenerować przed długim i wyczerpującym wyścigiem w Imoli.

Drugim z liderów reprezentacji Belgii będzie zawodnik, który w sezonie 2020 nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa. Mowa o Gregu van Avermaecie, który z pewnością będzie na trudnej trasie bardzo niebezpieczny.

Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, na próżno szukać wśród nich kolarza, który będzie gotów w pełni podporządkować się liderom. Choć idealnym kolarzem do prowadzenia peletonu wydaje się być Pieter Serry, jego harcownicze ciągotki mogą wiele zmienić. W składzie znajdą się ponadto Tim Wellens, Tiesj Benoot, Loic Vliegen, Oliver Naesen i Jasper Stuyven.

W przypadku jazdy indywidualnej na czas, wybór odpowiednich zawodników przez selekcjonera reprezentacji Belgii był zdecydowanie prostszy. Z zegarem powalczą bowiem Victor Campenaerts i Wout van Aert.

Skład Belgów na MŚ w Imoli:
Start wspólny: Wout van Aert, Greg Van Avermaet, Tim Wellens, Tiesj Benoot, Loic Vliegen, Oliver Naesen, Jasper Stuyven, Pieter Serry.
Jazda na czas: Victor Campenaerts, Wout van Aert.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments