Fot: LaPresse

W wyścigu ze startu wspólnego na tegorocznych mistrzostwach świata we włoskiej Imoli w składzie reprezentacji Holandii nie pojawi się Mathieu van der Poel. Zawodnik zespołu Alpecin-Fenix chce skupić się na przygotowaniach do kampanii wyścigów klasycznych.

25-letni Holender, który na przedostatnim etapie Tirreno-Adriatico w pięknym stylu triumfował na etapie do Loreto znalazł czas podczas wyścigu na rozmowę z La Gazzetta dello Sport. W wywiadzie dla największego włoskiego dziennika sportowego van der Poel zdradził swoje cele na dalszą część sezonu.

Podjąłem decyzję, że nie wezmę udziału w Mistrzostwach Świata. Wspólnie z trenerami zdecydowaliśmy, że trasa w Imoli jest dla mnie zbyt trudna. Do pokonania jest ponad 5000 metrów przewyższenia. Wolę skoncentrować się na innych celach, którymi w październiku będą przede wszystkim Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix

– uzasadniał swoją decyzję reprezentant Oranje.

Plany van der Poela uwzględniają nie tylko dwa wspomniane wyżej brukowe monumenty. Lider Alpecin-Fenix zapowiada, że będzie bronić swojego tytułu wywalczonego w fantastycznym stylu na zeszłorocznym Amstel Gold Race.

Mimo absencji Mathieu van der Poela poznaliśmy skład reprezentacji Holandii na Mistrzostwa Świata w Imoli. W jeździe na czas wystąpią dwaj znakomici specjaliści w tym fachu: Jos van Emden oraz Tom Dumoulin. Kolarze ekipy Jumbo-Visma będą, również stanowić główną część kadry na wyścig ze startu wspólnego, który odbędzie się 27 września. Oprócz wspomnianego wyżej Dumoulina w składzie Holendrów znajdą się Robert Gesink, Antwan Tolhoek i Pascal Eenkhoorn. Z ekipy Sunweb kadrę wzmocnią Sam Oomen oraz Martijn Tusveld. Skład uzupełnią pojedynczy zawodnicy z drużyny INEOS Grenadiers i Trek-Segafredo: Dylan van Baarle i 39-letni Pieter Weening.

Skład reprezentacji Holandii na Mistrzostwa Świata w Imoli 2020:

Wyścig ze startu wspólnego: Tom Dumoulin, Robert Gesink, Antwan Tolhoek, Pascal Eenkhoorn (wszyscy Jumbo-Visma), Dylan van Baarle (INEOS Grenadiers), Pieter Weening (Trek-Segafredo), Sam Oomen, Martijn Tusveld (obaj Team Sunweb).

Jazda na czas: Tom Dumoulin oraz Jos van Emden (obaj Jumbo-Visma).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments