fot. Intermarché-Wanty-Gobert

Choć do rozpoczęcia się okienka transferowego jeszcze przeszło 2 tygodnie to większość ekip już dziś ma zatrudnionych na przyszły prawie 20, a w wielu wypadkach nawet przeszło tylu kolarzy na przyszły sezon. Teraz do tego grona dołączył zespół Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux, który przedłużył o rok umowy z Boyem van Poppelem, Simone Petillim i Loïciem Vliegenem.

Cała trójka to przede wszystkim dobrzy pomocnicy mający dość jasne zadania do wykonania w swoim worldtourowym zespole. Teoretycznie największy potencjał na okazyjną jazdę na swoje konto ma Loïc Vliegen – 29-letni Belg w karierze m.in. wygrywał klasyfikację generalną Tour de Wallonie czy był 9. w Amstel Gold Race. W tym roku jego najlepszym wynikiem wydaje się być 5. lokata w Le Samyn i Dwars door het Hageland.

Prolongaty swoich umów podpisali także 34-letni Boy van Poppel i 29-letni Simone Petilli. Obaj do Intermarché – Wanty – Gobert trafiali z worldtourową przeszłością – Holender jeździł wcześniej dla takich ekip jak Trek – Segafredo czy Vacansoleil – DCM, Włoch spędził 4 lata w UAE Team Emirates (wcześniej Lampre).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments