Od stycznia tego roku CCC Team posiada dodatkowe wsparcie w postaci partnera transportowego, którym jest SIXT Rent a Car Polska. W ramach współpracy, SIXT wspiera kolarzy podczas światowych imprez sportowych zaopatrując zespół we flotę samochodową. W ramach podpisanej umowy sponsorskiej, CCC Team otrzymało od SIXT łącznie 20 pojazdów prestiżowej marki Jaguar o modelu XF Sportbrake oraz F- Pace.

Do 28 lipca trwa 106. edycja prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de France, czyli 25. z rzędu wydarzenia kolarskiego, wchodzącego w skład tegorocznego cyklu międzynarodowych wyścigów UCI World Tour 2019. W Tour de France bierze udział także polska grupa kolarzy CCC Team, która jest bardzo aktywna i często widoczna na czele. Na 17. etapie, liczącym 200 km, ze znakomitej strony pokazał się Greg Van Avermaet. Po długiej ucieczce zajął on na mecie trzecie miejsce i po raz siódmy w tej edycji uplasował się on w pierwszej dziesiątce na etapie. Dodatkowo, we wcześniejszej fazie wyścigu, przez kilka dni był liderem klasyfikacji górskiej.

Od marcowego wyścigu Strade Bianche, kolarze z CCC Team pokonali łącznie tysiące km, a przed nimi jeszcze 25 wyścigów w tym sezonie i wiele kolejnych kilometrów do przejechania. Dodatkowo CCC Team jest globalnym partnerem UNICEF. Wszystkie pokonane i zliczone kilometry na treningach i podczas wyścigów są przeliczane a następnie przekazywane organizacji. Jeden kilometr oznacza jeden USD wsparcia.

Tytuł oficjalnego partnera sportowego renomowanego teamu rywalizującego w międzynarodowych imprezach podkreśla najwyższą jakość świadczonych przez nas usług oraz globalny zasięg marki SIXT. Tour de France to już kolejne w tym roku przedsięwzięcie sportowe o gigantycznym zasięgu, w którym bierze udział nasza firma. Współpraca z CCC Team wzmacnia wizerunek SIXT jako zaufanego partnera

– mówi Łukasz Żurek, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający SIXT Rent a Car.

Kolarstwo to bardzo specyficzna dyscyplina – tutaj o wygranej często decydują detale. Dlatego współpracujemy z firmami, które dzięki swojej rzetelności i niezawodności, wspierają naszych kolarzy w dążeniu do kolejnych wygranych. Dzięki odpowiedniej flocie pojazdów dyrektorzy sportowi, zawodnicy oraz obsługa mają zapewnione bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Z kilku pojazdów przekazanych przez SIXT korzysta również nasza młodzieżowa ekipa CCC Development Team. Cieszymy się, że dzięki temu jesteśmy w stanie młodym polskim zawodnikom zapewnić warunki na najwyższym poziomie

– mówi Robert Krajewski z CCC Team.

SIXT wraz z zawodnikami CCC Team podczas tegorocznych wyścigów kolarskich UCI World Tour obecny był także między innymi w Wielkiej Brytanii, podczas wygranego 4. etapu Tour de Yorkshire oraz
w Norwegii, gdy ekipa CCC Team triumfowała na 3. etapie Hammer Stavanger. Jednym z najbliższych dla sportowców ,,przystanków’’ na mapie UCI World Tour 2019 będzie Tour de Pologne, czyli najważniejszy wyścig kolarski w Polsce, którego edycja w tym roku odbędzie się już po raz 76.

Współpraca z CCC Team nie jest  jedyną inicjatywą sponsoringu dla marki SIXT. Spółka od lat wspiera różnego rodzaju wydarzenia sportowe. Jest partnerem transportowym Polskiego Związku Narciarskiego, z którym współpracuje od 2013 r. Spółka ma także na swoim koncie działania partnerskie w ramach krajowych imprez biegowych, zawodów w łyżwiarstwie figurowym oraz padlu.

UCI World Tour 2019 to 11. edycja cyklu szosowych wyścigów kolarskich, o najwyższej randze w UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej). Tegoroczny cykl rozpoczął się 15 stycznia 2019 wyścigiem Tour Down Under w Australii. Ostatni wyścig odbędzie się 20 października podczas Tour of Guangxi w Chinach. Tegoroczny sezon liczy 38 wyścigów, w tym najważniejsze kolarskie wydarzenie w Polsce, Tour de Pologne (wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, odbywający się w Polsce od 3 do 9 sierpnia 2019 r. Pierwsza edycja Tour de Pologne odbyła się w 1928 r. pod nazwą „I Kolarski Bieg dookoła Polski”).

Tour de France 2019, czyli 106. edycja wyścigu kolarskiego, zaliczanego do UCI World Tour 2019. Trwa od 6 do 28 lipca 2019. Wydarzenie liczy 21 etapów o łącznym dystansie 3480 km. W wydarzeniu udział biorą 22 drużyny, w tym polskie CCC Team,
i każda liczy 8 profesjonalnych zawodników.

SIXT Rent a Car Polska jest spółką córką międzynarodowej wypożyczalni samochodów. Centrala firmy powstała w 1912 r. Obecnie oddziały Sixt znajdują się na całym świecie w ponad 4000 lokalizacjach w 105 krajach. SIXT w Polsce obecny jest od 2002 roku. W ofercie firmy znajdują się usługi wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego, samochodów na abonament czy usługa limousine service.

CCC Team to zawodowa grupa kolarska, założona w 2006 r. w USA. Od 2019 r. grupa startuje pod biało-czerwoną flagą, a sponsorem tytularnym jest polski dystrybutor i producent obuwia CCC. Od 2011 r. CCC Team stowarzyszone jest w UCI World Teams (najwyższej dywizji profesjonalnej zespołów kolarskich). Na czele drużyny CCC Team w sezonie 2019 stoi Greg Van Avermaet, belgijski kolarz szosowy i aktualny mistrz olimpijski.

Poprzedni artykułOstatnie rozdanie – zapowiedź 20. etapu Tour de France 2019
Następny artykułTour de France 2019: Dave Brailsford świadomy mniejszej siły Team INEOS
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments