fot. ASO

Daryl Impey (Mitchelton-Scott) okazał się najlepszym uciekinierem dnia na dziewiątym etapie wyścigu Tour de France z metą w Brioude. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).  

Dziewiąty etap wyścigu Tour de France prowadził z Saint-Etienne do rodzinnego miasta kolarza AG2R Romaina Bardeta – Brioude. Kolarze mieli do przejechania 170,5 km i do pokonania trzy górskie premie – jedną I kategorii i dwie III kategorii.

Niemal zaraz po starcie uformowała się piętnastoosobowa ucieczka dnia w składzie: Lukas Pöstlberger (BORA-hansgrohe), Oliver Naesen (AG2R), Ivan Garcia Cortina, Jan Tratnik (Bahrain-Merida), Tony Martin (Jumbo-Visma), Simon Clarke (EF Education First), Daryl Impey (Mitchelton-Scott), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Nicolas Roche (Sunweb), Jesus Herrada (Cofidis), Tiejs Benoot (Lotto-Soudal), Romain Sicard (Total Direct Energie), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic) oraz Marc Soler (Movistar).

Do ucieczki próbował dołączyć również były mistrz świata Rui Costa (UAE Team Emirates). Portugalczyk dość długo “wisiał” pomiędzy ucieczką a peletonem, ale ostatecznie wrócił do głównej grupy 102 km przed metą.

Dzisiejsi uciekinierzy osiągnęli największą przewagę w tegorocznej edycji Wielkiej Pętli, wynoszącą maksymalnie niemal piętnaście minut.

Lotna premia w miejscowości Arlanc padła łupem Edvalda Boassona Hagena.

Z odjazdu dnia jako pierwszy zaatakował Cortina. Na przyspieszenie Hiszpana odpowiedział Postlberger – działo się to 42 km przed metą. Austriak i zwycięzca etapowy w Giro d’Italia utrzymywał się na czele wyścigu do ostatniej górskiej premii.

Następnie na czoło wysforowało się trzech – wydawać by się mogło – najmocniejszych kolarzy z ucieczki dnia: Daryl Impey, Tiesj Benoot i Nicolas Roche.

Tymczasem dojeżdżając do rodzinnego miasta swoją obecność w wyścigu zaznaczyć postanowił Romain Bardet. Francuz zaatakował na Cote de Saint-Just. Doskoczyli do niego Richie Porte (Trek-Segafredo) i George Bennett (Jumbo-Visma), ale akcję te zlikwidowała drużyna INEOS w osobie Michała Kwiatkowskiego.

Ostatecznie walkę o etapowe zwycięstwo rozstrzygnęli ze sobą Daryl Impey i Tiesj Benoot. Wspólnie wjechali na ostatni kilometr i rozegrali dwójkowy finisz. Taka potyczka mogła zakończyć się na korzyść tylko dla szybszego Impeya. Dla kolarza z RPA jest to zdecydowanie najbardziej prestiżowy sukces w karierze.

Peleton z liderem wyścigu Julianem Alaphilippem dojechał spokojnie, bez żadnych kraks czy innego rodzaju pecha, dlatego czołówka klasyfikacji generalnej nie uległa zmianie.


Wyniki dziewiątego etapu:

1 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 4:03:12
2 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
3 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida 0:00:10
4 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
6 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:00:14
7 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:00:21
8 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 0:01:50
9 Simon Clarke (Aus) EF Education First
10 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic 0:02:42
11 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits
12 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:02:46
13 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:05:26
14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:07:24
15 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
16 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert 0:16:25
17 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
18 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
20 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
21 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
22 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert
23 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic
24 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
25 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
26 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
27 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
28 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
29 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic
30 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
31 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos
32 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos
33 Wout Poels (Ned) Team Ineos
34 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
35 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep
36 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
37 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
38 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
39 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
40 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
41 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
42 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos
43 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic
44 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
45 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
46 Rigoberto Uran (Col) EF Education First
47 Michael Woods (Can) EF Education First
48 Egan Bernal (Col) Team Ineos
49 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
50 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
51 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Ineos
52 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
53 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
54 Tanel Kangert (Est) EF Education First
55 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
56 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie
57 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
58 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
59 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
60 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
61 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
62 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep
63 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
64 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
65 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
66 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
67 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
68 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates
69 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
70 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
71 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
72 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
73 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
74 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 0:17:52
75 Michael Schär (Swi) CCC Team
76 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert
77 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 0:19:03
78 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
79 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
80 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
81 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
82 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Credits
83 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
84 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Credits
85 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
86 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert
87 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
88 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert
89 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
90 Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic
91 Lars Bak (Den) Dimension Data
92 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep
93 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
94 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
95 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
96 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
97 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
98 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
99 Wout Van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma
100 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
101 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
102 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
103 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Credits
104 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie
105 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie
106 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
107 Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic
108 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie
109 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
110 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
111 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
112 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie
113 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
114 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
115 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
116 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
117 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First
118 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
119 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
120 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
121 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
122 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits
123 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits
124 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida
125 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
126 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
127 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team
128 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First
129 Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos
130 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
131 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
132 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
133 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep
134 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
135 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert
136 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
137 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:21:22
138 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
139 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates
140 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
141 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
142 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
143 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma
144 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
145 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
146 Tom Scully (NZl) EF Education First
147 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data
148 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
149 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data
150 Ben King (USA) Dimension Data
151 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
152 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
153 Chad Haga (USA) Team Sunweb
154 Simon Geschke (Ger) CCC Team
155 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
156 Luke Rowe (GBr) Team Ineos
157 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
158 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
159 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
160 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
161 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
162 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
163 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
164 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
165 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
166 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie
167 Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep
168 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
169 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
170 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
171 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
DNF Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team

Klasyfikacja generalna po dziewiątym etapie:

1 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 38:37:36
2 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:00:23
3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:00:53
4 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 0:01:10
5 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:01:12
6 Egan Bernal (Col) Team Ineos 0:01:16
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:27
8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First 0:01:38
9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:42
10 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:45
11 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep 0:01:46
12 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:01:47
13 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert 0:02:02
14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:02:04
15 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 0:02:06
16 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:02:09
17 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:02:15
18 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo 0:02:19
19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:02:45
20 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:46
21 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:54
22 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:03:18
23 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:20
24 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic 0:03:26
25 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data 0:03:28
26 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:03:48
27 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert 0:03:50
28 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:07:01
29 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:08:21
30 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:08:56
31 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:10:12
32 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:10:20
33 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 0:11:07
34 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 0:13:27
35 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:38
36 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:14:25
37 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:15:23
38 Michael Woods (Can) EF Education First 0:15:32
39 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:18:05
40 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:18:11
41 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 0:19:08
42 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 0:20:50
43 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 0:22:38
44 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:06
45 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:23:10
46 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:23:46
47 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma 0:24:00
48 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:24:22
49 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:25:04
50 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 0:25:10
51 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:26:08
52 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:26:21
53 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:26:40
54 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:26:49
55 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:27:01
56 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:28:32
57 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:29:07
58 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:31:32
59 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:31:47
60 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:32:08
61 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:32:37
62 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:32:41
63 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Ineos 0:32:44
64 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida 0:33:13
65 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:33:28
66 Wout Van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma 0:34:21
67 Simon Geschke (Ger) CCC Team 0:35:08
68 Alberto Bettiol (Ita) EF Education First 0:35:30
69 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 0:36:20
70 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb 0:36:33
71 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:36:49
72 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:37:37
73 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:37:52
74 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:38:38
75 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 0:39:06
76 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:39:22
77 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic 0:39:24
78 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data 0:43:27
79 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:45:31
80 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 0:46:48
81 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos 0:47:43
82 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:47:51
83 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:51:57
84 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:52:47
85 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic 0:52:51
86 Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos 0:55:02
87 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:55:14
88 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida 0:55:24
89 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic 0:56:21
90 Natnael Berhane (Eri) Cofidis Solutions Credits 0:57:13
91 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 0:57:20
92 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 0:57:24
93 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert 0:57:37
94 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 0:57:53
95 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:58:13
96 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 0:58:50
97 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:59:00
98 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:59:21
99 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:59:29
100 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida 0:59:33
101 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 1:00:03
102 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 1:00:26
103 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 1:00:32
104 Ben King (USA) Dimension Data 1:01:32
105 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 1:02:04
106 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic 1:03:30
107 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 1:03:47
108 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 1:04:26
109 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
110 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 1:05:14
111 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 1:06:34
112 Michael Schär (Swi) CCC Team 1:07:24
113 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:07:39
114 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 1:08:23
115 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 1:08:30
116 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 1:09:21
117 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert 1:09:51
118 Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic 1:10:24
119 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 1:10:39
120 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma 1:10:54
121 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 1:14:43
122 Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic 1:14:45
123 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 1:14:56
124 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
125 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1:15:43
126 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 1:15:48
127 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 1:16:12
128 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 1:16:43
129 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:17:12
130 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 1:18:10
131 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 1:19:19
132 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 1:19:56
133 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep 1:20:12
134 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Credits 1:20:51
135 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 1:20:56
136 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 1:21:03
137 Luke Rowe (GBr) Team Ineos 1:21:12
138 Lars Bak (Den) Dimension Data 1:21:24
139 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 1:21:34
140 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 1:21:36
141 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 1:21:46
142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 1:21:48
143 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 1:22:15
144 Carlos Verona (Spa) Movistar Team 1:22:27
145 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 1:22:34
146 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 1:22:56
147 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 1:23:09
148 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First 1:23:23
149 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 1:23:42
150 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic 1:23:51
151 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert 1:23:59
152 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 1:24:22
153 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert 1:24:36
154 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 1:25:03
155 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 1:25:59
156 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 1:26:11
157 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data 1:26:48
158 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 1:26:53
159 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 1:27:32
160 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert 1:28:05
161 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 1:28:53
162 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 1:29:27
163 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 1:29:28
164 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma 1:30:02
165 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 1:30:17
166 Tom Scully (NZl) EF Education First 1:30:44
167 Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 1:31:02
168 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 1:31:05
169 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin 1:31:16
170 Chad Haga (USA) Team Sunweb 1:33:28
171 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert 1:43:39