fot. Israel Start-Up Nation

Czterokrotny zwycięzca Tour de France po raz drugi w swojej karierze pojawi się na trasie Santos Tour Down Under.

Kolejna ekipa podała swój skład na wyścig World Tour w Australii. W drużynie Israel – Premier Tech pojawią się między innymi Chris Froome, Daryl Impey czy Corbin Strong.

Jestem naprawdę podekscytowany, że po raz drugi w mojej karierze wracam do Adelajdy na Santos Tour Down Under. Wyścig bardzo się zmienił, odkąd tam byłem w 2010 roku, z każdym rokiem stawał się coraz większy i lepszy, by teraz być jednym z najważniejszych wyścigów w kolarskim kalendarzu

– mówi 37- letni Froome.

Brytyjczyk odniósł się także do atmosfery, która panuje w Australii:

Wiem, że australijscy kibice są jednymi z najlepszych na świecie i chętnie tam wrócę, aby poczuć to kolarskie święto. Mamy silny zespół i chcemy rozpocząć nowy sezon z dobrymi wynikami.

Kolejnym weteranem, który pojawi się w wyścigu jest Daryl Impey. Reprezentant Republiki Południowej Afryki wygrywał TDU w 2018 i 2019 roku, ale teraz skupi się na innych zadaniach:

Chcę dać z siebie wszystko i pracować na rzecz Corbina Stronga. To on będzie walczył w sprinterskich pojedynkach. Liczę, że dobrze wejdziemy w ten sezon.

Skład Israel – Premier Tech na Santos Tour Down Under 2023:

Sebastian Berwick (AUS), Simon Clarke (AUS), Chris Froome (UK), Derek Gee (CAN), Daryl Impey (RSA), Taj Jones (AUS), Corbin Strong (NZ)

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments