fot. Dariusz Krzywański

Szef drużyny HRE Mazowsze Serce Polski poinformował, że tegoroczny krajowy czempionat po raz drugi z rzędu odbędzie się na Mazowszu. 

Dzisiaj, tj. we wtorek, zebrał się zarząd Polskiego Związku Kolarskiego, na którym podjęto kilka ważnych decyzji. Jedną z nich jest ta o przyznaniu organizacji Dariuszowi Banaszkowi i jego stowarzyszeniu mistrzostw Polski, co oznacza, że najważniejsza kolarska impreza w Polsce ponownie odbędzie się w województwie mazowieckim.

– Z wielką radością informuję, że biorąc pod uwagę profesjonalną organizację w ubiegłym roku, zarząd [PZKOL] przyznał organizację najważniejszej kolarskiej imprezy w Polsce ponownie naszemu stowarzyszeniu. Szosowe MP odbędą się po raz drugi na Mazowszu. Dokładne miasto i szczegółową lokalizację ogłosimy w najbliższych dwóch-trzech tygodniach, wybierając najodpowiedniejszego partnera. W tej chwili trzy miasta są potencjalnie zainteresowane organizacją tego wspaniałego wydarzenia
– napisał Dariusz Banaszek na Facebooku.

 

Aktualnym mistrzem Polski ze startu wspólnego w elicie jest Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), z którym obszerny wywiad udzielony naszemu portalowi możecie przeczytać TUTAJ.

Dzisiaj nastąpiła również zmiana na stanowisku prezesa Polskiego Związku Kolarskiego – z funkcji zrezygnował Grzegorz Botwina, a nowym prezesem został Rafał Makowski. Więcej szczegółów na ten temat –> TUTAJ.

guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
pompa
pompa

Ten skład HRE na nowy sezon cieniutki…. I po co ci obcokrajowcy?

Brembor
Brembor

Polscy kolarze odeszli, zagraniczni jeszcze nie wiedzą że będę piz…ać za damke.

janek
janek

Na papierze faktycznie wygląda to na razie słabiej. Jeżeli już obcokrajowców biorą to w miejsce Banaszka i Bogusławskiego można było wziąć ponownie RAIMA. Nadal do wzięcia jest Anatoly Budyak… 😉

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  janek

Myślę, że Anatoliy to pewnie zostanie w Azji, bardzo dobrze się tam sprawdzał, ot Terengganu nie ogłosiło jeszcze składu na kolejny rok, bo mają prezentację jutro o 13:00.

Mariano
Mariano

Dariusz Babaszek, to chyba jakaś pomyłka, bo Darek Banaszek na Mazowszu i nie tylko jest bardzo znanym zaangażowany w kolarstwo człowiek! Proszę o poprawienie nazwiska!

Reko
Reko

Czyli koszulka MP zostanie w jakimś ogórkowym teamie, a zawodnicy z topu nawet nie pomyślą o tej imprezie.

Góral z Floty Gdynia
Góral z Floty Gdynia

Organizacja może będzie dobra ale trasa napewno będzie niewymagająca .
Wygra nie najsilniejszy z kolarzy ale najlepiej obstawiony( you know what I mean……).

Dolny Śląsk . Podkarpacie , Małopolska , Świętokrzyskie Sandomierskie ,Kartuzy …. W tym miejscu należy zadać kolarskie pytanie .Co w kolarstwie leci po płaskim?????

„Trzeba szukać wymagajacej trasy ,bo jak na Swiata i Europy pojadą mistrzowie – asy to nowy prezes naje się kiełbasy”…..Taka rymowanka ku pokrzepieniu serc kibiców.