fot. Rafał Makowski

Za pośrednictwem Twittera dotychczasowego prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, czyli Grzegorza Botwiny, dowiedzieliśmy się, że ten złożył dziś rezygnację z pełnionej funkcji po nieco ponad roku na stanowisku. Na jego następcę jednogłośnie został wybrany Rafał Makowski.

Z nowym prezesem Polskiego Związku Kolarskiego rozmawialiśmy w listopadzie 2021 roku, gdy ten kandydował na to stanowisko w wyborach, które wygrał Grzegorz Botwina. On sam zajął w tychże dalsze miejsce, ale został jednym z członków zarządu Polskiego Związku Kolarskiego. Na początku 2023 roku następuje teraz zmiana i to właśnie Rafał Makowski przejmie stery w naszym kolarstwie. Grzegorz Botwina po rezygnacji pozostaje członkiem zarządu Polskiego Związku Kolarskiego.

Oświadczenie Polskiego Związku Kolarskiego:

W dniu 10 stycznia 2023 roku, podczas posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego, z przyczyn osobistych, rezygnację z pełnionej funkcji złożył Prezes Związku Pan Grzegorz Botwina.

– Chciałbym bardzo podziękować za ponad rok pracy na rzecz polskiego kolarstwa. Oddaje stery, ale nie opuszczam okrętu. Dalej będę wspierać koleżanki i kolegów, którym zależy na dobru polskiego kolarstwa, dlatego postanowiłem pozostać w Zarządzie PZKol – powiedział Grzegorz Botwina.

Prezes Grzegorz Botwina zaproponował, aby funkcję Prezesa PZKol objął członek zarządu Pan Rafał Makowski. Zarząd PZKol przyjął tą kandydaturę jednogłośnie. Nowy Prezes, będzie pełnił funkcje do końca kadencji zarządu, czyli do listopada 2025 r.

guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
pompa
pompa

Botwina od początku był nieporozumieniem. Zero wiedzy o kolarstwie. Naukowiec zza biurka postanowił „podziałać”. Otoczył się Skarulem z Wyścigu Pokoju. Kiedyż wreszcie tam prezesem zostanie jakiś były kolarz???

zbig
zbig

co za rewolucyjna zmiana 😀

Delegat
Delegat

Mógłby przynajmniej podsumować swoją kadencję, co udało mu się zrobić a co zostawia do załatwienia.

Torowiec z Górnika Wałbrzych
Torowiec z Górnika Wałbrzych

Uważam ze prezesem powinien zostać ktos z PSLu od Kosinaka Kamysza albo Grzegorz Schetyna. :):)
A tak na serio zobaczymy co znaczą słowa o transparentności, uczciwości kompetencjach współpracowników składane w terenie …. Oby poszło mu lepiej niz z kolegium sędziów Pzkol

Dariusz Banaszek vs. Pzkol 2:0

Prezesie życzę powodzenia w ministerstwie sportu oraz owocnej pracy w papierach . Daje kredyt zaufania pomimo dotychczasowych wpadek. Zobaczymy i tak gorzej byc nie może.

MAFIA ALERT
MAFIA ALERT

Nie udało mu się sprzedać toru w szemranym zdalnym..

..Nie zarobił, to się poddał.

Co innego mógł chcieć osiągnąć nie będąc nigdy związanym z kolarstwem?

W brew pozorom PZKol, a w szczegolnosci sytuacja z torem to łakomy kąsek jeśli ktoś wie jak to pod siebie rozegrać.

Na szczęście są inteligentni ludzie w środowisku, którzy ostatkami sił pilnują aby złodziejom się nie udało!