fot. Tour of Qinghai Lake

Polska drużyna trzeciej dywizji Voster ATS Team zajęła szesnaste miejsce w otwierającej wyścig Tour of Qinghai Lake jeździe drużynowej na czas. Zwyciężyła ekipa Medellin, a pierwszym liderem został Robigzon Leandro Oyoloa. 

Pierwszy etap wyścigu Tour of Qinghai Lake 2019 to jazda drużynowa na czas na dystansie 40 kilometrów z Hehuang New District do Xining.

Drużyna Voster ATS Team startuje w Chinach w składzie: Sylwester Janiszewski, Mateusz Taciak, Adrian Banaszek, Mateusz Komar, Mateusz Grabis i Krzysztof Parma.

Dość słaby rezultat “Vosterowcy” tłumaczą za pośrednictwem Facebooka defektem Sylwestra Janiszewskiego w połowie trasy. W związku z tym, że do mety wciąż pozostawał spory dystans, jego koledzy postanowili na niego poczekać, w wyniku czego stracili czas. Ostatecznie przyjechali 45,056 s. po zwycięzcach z Kolumbii.

Do końca wyścigu pozostało dwanaście etapów, na których Polacy zamierzają walczyć o zwycięstwo.

Wyniki pierwszego etapu:

1 Medellin49:3749:3748.371

CHALAPUD Robinson15 4.29

SEVILLA Óscar15 4.29

ROLDÁN Weimar Alfonso15 4.29

MONTOYA Cristhian15 4.29

OYOLA Róbigzon Leandro15 4.29

DUARTE Fabio15 4.29

VARGAS Walter15 4.29

2 Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team51:051:2846.982

QUINTERO Carlos12 2.57

BAI Li Jun12 2.57

BOUGLAS Georgios12 2.57

YOU Liming 12 2.57

POLIVODA Oleksandr12 2.57

KREDER Michel12 2.57

QIAO Feng12 2.57

3 Team Sapura Cycling51:512:1446.287

CULEY Marcus9 1.71

DYBALL Benjamin9 1.71

RAILEANU Cristian9 1.71

EWART Jesse9 1.71

AZMAN Muhamad Zawawi9 1.71

VOGT Mario9 1.71

ZAKARIA Akmal Hakim9 1.71

4 Mitchelton – BikeExchange51:572:2046.198

LIU Jiankun6 1

CHAVES Brayan6 1

ORAM James6 1

HAO Ran 6 1

NIU Yikui6 1

JIANG Zhi Hui6 1

BIEKEN Nazaerbieke6 1

5 Memil – CCN Pro Cycling52:092:3246.021

VOLKERS Samuel3 0.57

BRADBURY Edmund3 0.57

BERGSTRÖM FRISK Hannes3 0.57

BERGSTROM FRISK Erik3 0.57

EEFTING Roy3 0.57

FORSSELL Hugo3 0.57

BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre3 0.57

6 Tianyoude Hotel Cycling Team52:132:3645.962

MONSALVE Yonathan 0.43

ZHANG Zhishan 0.43

SIERRA Yecid 0.43

WANG Jiancai 0.43

MARINI Nicolas 0.43

LI Zisen 0.43

SAFARZADEH Saeeid 0.43

7 Delko Marseille Provence52:13,,45.962

LEVEAU Jérémy 0.29

FINETTO Mauro 0.29

ROCHAS Rémy 0.29

GROSU Eduard Michael 0.29

ŠIŠKEVIČIUS Evaldas 0.29

JONES Brenton 0.29

8 EvoPro Racing52:152:3845.933

WHITEHOUSE Daniel 0.14

WIPPERT Wouter 0.14

FEELEY Daire 0.14

GATE Aaron 0.14

MONK Cyrus 0.14

MUDGWAY Luke 0.14

KONING Peter 0.14

9 Minsk Cycling Club52:172:4045.904

SOBAL Yauhen

MAIKIN Roman

SAMOILAU Branislau

SHUMOV Nikolai

VORGANOV Eduard

PAPOK Siarhei

STROKAU Vasili

10 W52 / FC Porto 52:262:4945.772

REIS Rafael

CAMPOS Francisco

FONTE César

FERREIRA José

SÁNCHEZ Ángel

SILVA Joaquim

MAGALHÃES Jorge

11 Bike Aid52:292:5245.729

BICHLMANN Daniel

CARSTENSEN Lucas

VAN ENGELEN Adne

WOLF Justin

DEBESAY Mekseb

HOLLER Nikodemus

WELDU Hafetab

12 Neri Sottoli – Selle Italia – KTM52:312:5445.700

PACIONI Luca

FONZI Giuseppe

ROSA Massimo

FORTUNATO Lorenzo

RAGGIO Luca

MARENGO Umberto

BEVILACQUA Simone

13 Salcano Sakarya BB Team52:403:0345.570

ÖRKEN Ahmet

AKDILEK Ahmet

BALKAN Onur

ATALAY Muhammed

SAYAR Mustafa

TIRYAKI Oguzhan

ŞAMLI Ferit

14 Bardiani – CSF53:053:2845.212

ROMANO Francesco

ALBANESE Vincenzo

SENNI Manuel

GUARDINI Andrea

TONELLI Alessandro

MARONESE Marco

15 Monkey Town – à Bloc CT53:133:3645.099

VAN DER KOOIJ Bas

GAFFURINI Nicola

MOLENAAR Alex

DE JONG Jeen

OOSTRA Folkert

KLEIMAN Wim

SANTORO Antonio

16 Voster ATS Team53:163:3945.056

JANISZEWSKI Sylwester

TACIAK Mateusz

BANASZEK Adrian

KOMAR Mateusz

GRABIS Mateusz

PARMA Krzysztof

17 China Continental Team of Gansu Bank53:223:4544.972

DUARTE Alvaro

MAMYKIN Matvey

LI Bo

TRUSOV Nikolay

PENG Xin

NIKOLAEV Sergey

LI Luhao

18 Interpro Cycling Academy53:323:5544.832

HUDRY Florian

TORRES Pablo

ISHIHARA Yuki

AGUIRRE Hernán

BOGDANOVICS Maris

CHRÉTIEN Charles-Étienne

SARAMOTINS Aleksejs

19 Shenzhen Xidesheng Cycling Team54:044:2744.390

HUANG Wenbo

YU Ze

FEDOSSEYEV Artur

KONONENKO Mykhaylo

LIU Hao

KULYK Andriy

YIN Xiao Lei

20 Nippo Vini Fantini Faizanè54:344:5743.983

CIMA Damiano

NISHIMURA Hiroki

CIMA Imerio

ITO Masakazu

ACOSTA Ruben Dario

YOSHIDA Hayato

21 Burgos-BH55:255:4843.308

GIBSON Matthew

LÓPEZ Daniel

BICO Nuno

VILELA Ricardo

MITRI James

PEÑALVER Manuel

22 Giant Cycling Team56:166:3942.654

ZHU Yi

LI Jin Song

WANG Lizhen

GU Bingcheng

CHEN Zhiwen

YAO Chengwei

DENG Penghai

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 OYOLA Róbigzon Leandro Medellin 5 49:37
2 ROLDÁN Weimar Alfonso Medellin ,,
3 VARGAS Walter Medellin ,,
4 MONTOYA Cristhian Medellin ,,
5 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
6 SEVILLA Óscar Medellin ,,
7 BAI Li Jun Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 1:28
8 POLIVODA Oleksandr Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
9 QUINTERO Carlos Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
10 KREDER Michel Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
11 BOUGLAS Georgios Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team ,,
12 CULEY Marcus Team Sapura Cycling 2:14
13 DYBALL Benjamin Team Sapura Cycling ,,
14 AZMAN Muhamad Zawawi Team Sapura Cycling ,,
15 ZAKARIA Akmal Hakim Team Sapura Cycling ,,
16 RAILEANU Cristian Team Sapura Cycling ,,
17 EWART Jesse Team Sapura Cycling ,,
18 VOGT Mario Team Sapura Cycling ,,
19 NIU Yikui Mitchelton – BikeExchange 2:20
20 JIANG Zhi Hui Mitchelton – BikeExchange ,,
21 ORAM James Mitchelton – BikeExchange ,,
22 LIU Jiankun Mitchelton – BikeExchange ,,
23 BIEKEN Nazaerbieke Mitchelton – BikeExchange ,,
24 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
25 FORSSELL Hugo Memil – CCN Pro Cycling 2:32
26 BERGSTROM FRISK Erik Memil – CCN Pro Cycling ,,
27 VOLKERS Samuel Memil – CCN Pro Cycling ,,
28 BRADBURY Edmund Memil – CCN Pro Cycling ,,
29 BERGSTRÖM FRISK Hannes Memil – CCN Pro Cycling ,,
30 SAFARZADEH Saeeid Tianyoude Hotel Cycling Team 2:36
31 WANG Jiancai Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
32 SIERRA Yecid Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
33 ZHANG Zhishan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
34 MONSALVE Yonathan Tianyoude Hotel Cycling Team ,,
35 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
36 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
37 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
38 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence ,,
39 GATE Aaron EvoPro Racing 2:38
40 MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
41 KONING Peter EvoPro Racing ,,
42 FEELEY Daire EvoPro Racing ,,
43 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 2:40
44 MAIKIN Roman Minsk Cycling Club ,,
45 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
46 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
47 LEVEAU Jérémy Delko Marseille Provence 2:45
48 CAMPOS Francisco W52 / FC Porto 2:49
49 MAGALHÃES Jorge W52 / FC Porto ,,
50 REIS Rafael W52 / FC Porto ,,
51 SÁNCHEZ Ángel W52 / FC Porto ,,
52 SILVA Joaquim W52 / FC Porto ,,
53 FERREIRA José W52 / FC Porto ,,
54 CARSTENSEN Lucas Bike Aid 2:52
55 WOLF Justin Bike Aid ,,
56 BICHLMANN Daniel Bike Aid ,,
57 DEBESAY Mekseb Bike Aid ,,
58 VAN ENGELEN Adne Bike Aid 2:54
59 MARENGO Umberto Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
60 ROSA Massimo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
61 FONZI Giuseppe Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
62 FORTUNATO Lorenzo Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
63 RAGGIO Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
64 PACIONI Luca Neri Sottoli – Selle Italia – KTM ,,
65 HOLLER Nikodemus Bike Aid 2:55
66 WELDU Hafetab Bike Aid ,,
67 ÖRKEN Ahmet Salcano Sakarya BB Team 3:03
68 TIRYAKI Oguzhan Salcano Sakarya BB Team ,,
69 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team ,,
70 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team ,,
71 AKDILEK Ahmet Salcano Sakarya BB Team 3:07
72 ŞAMLI Ferit Salcano Sakarya BB Team ,,
73 ROMANO Francesco Bardiani – CSF 3:28
74 SENNI Manuel Bardiani – CSF ,,
75 TONELLI Alessandro Bardiani – CSF ,,
76 ALBANESE Vincenzo Bardiani – CSF ,,
77 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
78 MARINI Nicolas Tianyoude Hotel Cycling Team 3:30
79 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 3:36
80 OOSTRA Folkert Monkey Town – à Bloc CT ,,
81 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT ,,
82 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT ,,
83 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT ,,
84 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 3:39
85 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
86 TACIAK Mateusz Voster ATS Team ,,
87 KOMAR Mateusz Voster ATS Team ,,
88 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
89 MAMYKIN Matvey China Continental Team of Gansu Bank 3:45
90 PENG Xin China Continental Team of Gansu Bank ,,
91 DUARTE Alvaro China Continental Team of Gansu Bank ,,
92 NIKOLAEV Sergey China Continental Team of Gansu Bank ,,
93 TRUSOV Nikolay China Continental Team of Gansu Bank ,,
94 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 3:51
95 AGUIRRE Hernán Interpro Cycling Academy 3:55
96 BOGDANOVICS Maris Interpro Cycling Academy ,,
97 CHRÉTIEN Charles-Étienne Interpro Cycling Academy ,,
98 TORRES Pablo Interpro Cycling Academy ,,
99 YU Ze Shenzhen Xidesheng Cycling Team 4:27
100 KONONENKO Mykhaylo Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
101 LIU Hao Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
102 FEDOSSEYEV Artur Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
103 CIMA Imerio Nippo Vini Fantini Faizanè 4:57
104 ACOSTA Ruben Dario Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
105 ITO Masakazu Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
106 NISHIMURA Hiroki Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
107 YOSHIDA Hayato Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
108 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè ,,
109 ATALAY Muhammed Salcano Sakarya BB Team 5:07
110 EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling 5:21
111 WIPPERT Wouter EvoPro Racing 5:40
112 GIBSON Matthew Burgos-BH 5:48
113 ROBREDO Álvaro ,,
114 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
115 VILELA Ricardo Burgos-BH ,,
116 BEVILACQUA Simone Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 6:18
117 HAO Ran Mitchelton – BikeExchange 6:20
118 JONES Brenton Delko Marseille Provence 6:39
119 YAO Chengwei Giant Cycling Team ,,
120 WANG Lizhen Giant Cycling Team ,,
121 GU Bingcheng Giant Cycling Team ,,
122 CHEN Zhiwen Giant Cycling Team ,,
123 ZHU Yi Giant Cycling Team ,,
124 LI Jin Song Giant Cycling Team ,,
125 DENG Penghai Giant Cycling Team ,,
126 KULYK Andriy Shenzhen Xidesheng Cycling Team 7:02
127 YIN Xiao Lei Shenzhen Xidesheng Cycling Team ,,
128 BJERKESTRAND HAUGSVÆR Sindre Memil – CCN Pro Cycling 7:18
129 MUDGWAY Luke EvoPro Racing 7:21
130 LI Zisen Tianyoude Hotel Cycling Team 7:30
131 YOU Liming Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 7:37
132 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 8:19
133 VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club 8:22
134 FONTE César W52 / FC Porto 8:26
135 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 8:38
136 DUARTE Fabio Medellin 8:54
137 BICO Nuno Burgos-BH 8:59
138 SARAMOTINS Aleksejs Interpro Cycling Academy 9:24
139 HUDRY Florian Interpro Cycling Academy ,,
140 PARMA Krzysztof Voster ATS Team 9:28
141 WHITEHOUSE Daniel EvoPro Racing 9:41
142 GUARDINI Andrea Bardiani – CSF 10:04
143 QIAO Feng Ningxia Sports Lottery – Livall Cycling team 10:46
144 SHUMOV Nikolai Minsk Cycling Club 10:51
145 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club ,,
146 HUANG Wenbo Shenzhen Xidesheng Cycling Team 13:42
147 LI Luhao China Continental Team of Gansu Bank 13:44
148 LI Bo China Continental Team of Gansu Bank ,,