fot. Team Sunweb

Szykuje się najgłośniejszy transfer tego lata? Wiele wskazuje na to, że Tom Dumoulin już po sezonie 2019 zmieni Team Sunweb na Team Jumbo – Visma.

Nie da się ukryć, że nie jest to najlepszy rok Dumoulina. Znakomity Holender najpierw wypadł z walki w Giro d’Italia przez kontuzję kolana, by później z tego samego powodu wylecieć też z Tour de France. To wszystko dolało tylko oliwy do ognia, który praktycznie zmusza samego zawodnika do opuszczenia ekipy Sunweb.

Holender jest jednak póki co sceptyczny, mówiąc otwarcie, że nigdzie się nie wybiera.

Przez lata byłem częścią fantastycznego zespołu, w którym mogłem ciężko pracować obok maksymalnie zaangażowanych kolegów. Nie mogę sobie wyobrazić zmiany

– powiedział Dumoulin.

Niderlandzkie media są już jednak innego zdania. W ich mniemaniu, zgodnie z informacjami z dobrych źródeł, Dumoulin opuści ekipę Sunweb już tej jesieni, mimo że jego kontrakt wygaśnie dopiero z końcem 2021 roku. Głównym kandydatem do przejęcia Holendra jest Team Jumbo – Visma, który poważnie zbroi się przed kolejnym sezonem. Ewentualnych potwierdzeń nie ma co jednak się już teraz spodziewać.