Kolejne drużyny odkrywają karty przed Giro d’Italia Internazionale Femminile. Swoje składy podały Trek-Segafredo i Movistar Team. W wyścigu pojadą Anna Plichta i Małgorzata Jasińska.

Kobiecy Trek-Segafredo istnieje pierwszy sezon i będzie to dla niego debiut w Giro Rosa. Skład amerykańskiej grupy jest bardzo mocny i co dla polskich kibiców najważniejsze, znalazła się w nim Anna Plichta. To zasługa jej aktywnej jazdy podczas OVO Energy Women’s Tour i Emakumeen Bira. Ostatnio Plichta została mistrzynią Polski w jeździe na czas.

Liderką Treka będzie Elisa Longo Borghini. Włoszka niedawno wygrała klasyfikację generalną Emakumeen Bira. W swoim narodowym wyścigu pojedzie już po raz ósmy. Dwa lata temu była druga za Anną van der Breggen. Skład uzupełniają: będąca w dobrej formie Audrey Cordon-Ragot, specjalistka od czasówek Trixi Worrack oraz Amerykanki Tayler Wiles i Ruth Winder. Druga z nich ostatnio triumfowała na mistrzostwach kraju.

Skład Trek-Segafredo na Giro Rosa 2019: Elisa Longo Borghini, Anna Plichta, Audrey Cordon-Ragot, Trixi Worrack, Tayler Wiles, Ruth Winder.

W składzie Movistaru znalazła się Małgorzata Jasińska, która nie obroniła tytułu mistrzyni Polski. W wyścigu ze startu wspólnego była piąta, a w czasówce druga. Z powodu kontuzji w Giro nie wystartuje Mavi Garcia. Rolę liderki Movistaru przejmie Eider Merino.

Skład Movistar Team na Giro Rosa 2019: Małgorzata Jasińska, Eider Merino, Sheyla Gutierrez, Gloria Rodriguez, Aude Biannic, Paula Patino.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments