Zakończyła się jazda indywidualna na czas juniorek otwierająca rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Polski. Julia Kowalska (KTK Kalisz) okazała się o sekundę szybsza od drugiej Dominiki Włodarczyk z MLKS Wieluń. Brązową medalistką została Natalia Krześlak (TKK „Pacifik” Nestle Fitness Cycling Team Toruń).

Juniorki rywalizowały na dystansie 11 km, czyli pokonały jedną rundę wokół Pól Grunwaldzkich. Na starcie zameldowało się trzydzieści zawodniczek.

Złota medalistka Julia Kowalska pokonała trasę w czasie 16 minut i 11 sekund. O sekundę wolniejsza była Dominika Włodarczyk, zaś pięć sekund do zwyciężczyni straciła Natalia Krześlak.

Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką spośród reprezentantów gospodarzy – Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy – jest Kamila Niedźwiecka, która pokonała trasę w czasie 17 minut i 13 sekund.

Pełne wyniki znajdują się tutaj.

Poprzedni artykułTrener Vincenzo Nibalego: „pierwszy górski finisz powie nam prawdę”
Następny artykułMP Ostróda 2019: Kto zostanie mistrzem Polski na czas elity mężczyzn [ankieta]
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.