Natalia Krześlak z klubu (TKK „Pacific”) „na solo” zwyciężyła w wyścigu juniorek o mistrzostwo Polski ze startu wspólnego. Srebro wywalczyła Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), a brąz po finiszu z peletonu Nikola Wielowska (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Juniorki miały do pokonania trzy rundy po 20,4 km, czyli łącznie przejechały dystans 61,2 km po trasie prowadzącej wokół Ostródy.

Pierwszą rundą zamknęło pięć zawodniczek na czele: Mercedes Gala z (TKK „Pacific”), Sandra Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin), Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), Małgorzata Dąbrowska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) oraz Zuzanna Olejniczak (Kolarski Klub Sportowy Gostyń). Zawodniczki te w momencie przejazdu przez linię mety miały 20 sekund przewagi nad peletonem, ale natychmiast na początku drugiej rundy sytuacja się zmieniła.

Na czoło wysforowały się dwie zawodniczki: Natalia Krześlak (TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team) i Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń). Na początku drugiej rundy ich przewaga wynosiła 25 sekund, a kilka kilometrów później spadła do 20 sekund.

Krześlak i Włodarczyk bardzo dobrze radziły sobie na sprzyjającej ucieczkom trasie wokół Ostródy, bowiem na ostatniej rundzie znacząco powiększyły przewagę. Warto również pamiętać, że dzisiejsze harcowniczki to medalistki jazdy indywidualnej na czas, która została rozegrana w piątek na Polach Grunwaldzkich. Dominika Włodarczyk zdobyła srebrny medal, zaś Natalia Krześlak brązowy.

5 km przed metą przewaga uciekających zawodniczek wzrosła do minuty i 40 sekund. Około 4 km przed metą Natalia Krześlak postanowiła nie czekać na dwójkowy finisz i zaatakować Dominikę Włodarczyk. 2 km przed metą przewaga Krześlak wynosiła 10 sekund. W związku z powyższym reprezentantka „Pacificu” „na solo” przekroczyła linię mety na ul. Pionierskiej w Ostródzie. Za nią przyjechała również bardzo zadowolona Włodarczyk, zaś peletonie pewnie i skutecznie finiszowała Nikola Wielowska.

Średnia prędkość wyścigu to 35,76 km/h, zaś zwyciężczyni była na trasie 1:43:37 sekund.

Pełne wyniki znajdują się tutaj.

Z Ostródy Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułZestawienie zwycięzców mistrzostw krajowych w ITT
Następny artykułNatalia Krześlak: „Lubię jeździć na czas, ale start wspólny jest moją mocniejszą stroną” [video]
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.