W Alkmaar rozpoczęły się mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Pierwszą konkurencją była jazda indywidualna na czas juniorek. Wygrała Shirin van Anrooij.

Trasa czasówki liczyła 22 kilometry. Na starcie stanęły 43 zawodniczki, w tym Julia Kowalska i Natalia Krześlak. Pierwsza z nich jest mistrzynią Polski w jeździe na czas, a druga w wyścigu ze startu wspólnego.

Na początku czasówki prowadzenie objęła Aigul Gareeva z czasem 30:20. Rosjanka bardzo długo nie została wyprzedzona przez żadną z rywalek. Lepszy czas uzyskała startująca jako przedostatnia Shirin van Anrooij. Holenderka była szybsza od Rosjanki o ponad 2 sekundy. Brązowy medal zdobyła Szwedka Wilma Olausson.

Julia Kowalska zajęła 21. miejsce ze stratą 2 minut i 35 sekund, a Natalia Krześlak była 23. ze stratą 2 minut i 38 sekund.