fot. Giro Ciclista d'Italia 2019

Zwycięstwo w młodzieżowym Giro d’Italia ma swoje plusy. Przekonał się już o tym Andres Camilo Ardila, który otrzymał co najmniej kilka ofert kontraktu na sezon 2020.

20-letni kolarz w młodzieżowym wyścigu dookoła Włoch pokazał, że jest więcej niż utalentowanym góralem. Udało mu się bowiem nie tylko wygrać wyścig, ale także zgarnąć jeden z etapów i skutecznie punktować rywali na pozostałych odcinkach. Nie dziwi więc fakt, że już teraz oferty kontraktu przedstawia mu pół kolarskiego świata.

Zgodnie z informacjami przez włoskie media, wśród ekip World Tour wchodzą w grę 2 teamy – Astana i UAE Team Emirates. Ci pierwsi chcą bowiem poszukać odpowiedniego wzmocnienia wobec braku progresu w jeździe Miguela Angela Lopeza. Ci drudzy, nauczeni znakomitymi występami Tadeja Pogracara, chcą za to mocno zainwestować w kolejnego kolarza młodego pokolenia.

Co ciekawe, o swoje walczą też dwa zespoły drugiej dywizji. Team Nippo – Vini Fantini liczy, że Ardila od początku kariery będzie chciał pełnić rolę lidera. Gianni Savio, dowodzący ekipą Androni – Sidermec chce za to zrobić z Ardilą to, co ostatnio udało mu się z duetem Egan Bernal – Ivan Sosa.