fot. Lausitzer Rundschau

Niemiec Hannes Wilksch wygrał 32. edycję juniorskiego wyścigu Saarland Trofeo. Reprezentanci Niemiec zajęli całe podium.

Wyścig zaliczany był do juniorskiego Pucharu Narodów. Polacy wystartowali w składzie: Dominik Górak, Antoni Olszar, Adrian Marzec, Michał Jaskot, Konrad Trzesowski i Maksymilian Grzenkowicz.

Pierwszy etap po finiszu z kilkuosobowej ucieczki wygrał Norweg Sakarias Koller Loland, który został pierwszym liderem. Dzień później musiał oddać koszulkę lidera na rzecz Andriia Ponomara. Ukrainiec triumfował po solowej akcji z przewagą 38 sekund nad drugim Hjalmarem Klyverem.

Trzeciego dnia rozegrano dwa etapy. Pierwszy, z metą w Homburgu wygrał Pavel Bittner. Czech na sprinterskim finiszu wyprzedził Niemców – Hannesa Wilkscha i Lesliego Luhrsa. Liderem pozostał Ponomar. Etapem 3b była jazda drużynowa na czas o długości ponad 30 kilometrów. Zdecydowanie wygrali ją Niemcy z przewagą 38 sekund nad Czechami i 1 minuty oraz 13 sekund nad Brytyjczykami. Polacy zajęli 12. miejsce ze stratą ponad 3 minut. Nowym liderem został Wilksch, który wyprzedzał Marco Brennera i Maurice’a Ballerstedta.

Trójka Niemców utrzymała trzy czołowe pozycje na ostatnim etapie dookoła Walsheim. Po drugie zwycięstwo sięgnął Pavel Bittner. Tym razem Czech zdecydował się na samotny atak. Peleton ze stratą 6 sekund przyprowadził jego rodak Mathias Vacek, który zajął 4. miejsce w klasyfikacji wyścigu. Najwyżej z Polaków uplasował się Dominik Górak, który był 23. ze stratą ponad 4 minut.

Pełne wyniki wyścigu TUTAJ

Poprzedni artykułElfstedenronde 2019: Merlier zaskoczył resztę sprinterów
Następny artykułKorona Kocich Gór 2019: Zwycięski Patryk Stosz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments