fot. CCC Development Team

Patryk Stosz (CCC Development Team) został triumfatorem wyścigu Korona Kocich Gór. “Pomarańczowy” był najlepszym uciekinierem dnia. 

W tegorocznej, siódmej edycji wyścigu o Koronę Kocich Gór kolarze mieli do przejechania 148,8 km wokół miejscowości Skotniki. Rywalizacja odbywała się na sześciu rundach, spośród których każda liczyła 24,8 km. Najtrudniejszym podjazdem w Kocich Górach jest Prababka, którego średnie nachylenie wynosi 8 proc., a maksymalne 13 proc.

Skład ucieczki dnia zmieniał się – najpierw liczyła ona jednego zawodnika, następnie jechało w niej pięciu kolarzy, aż wreszcie znalazło się w niej sześciu. Po 110 km miała ona dwie i pół minuty przewagi, i znajdował się w niej późniejszy zwycięzca wyścigu – Patryk Stosz.

Następnie ucieczka podzieliła się i na czele znalazło się trzech zawodników: Patryk Stosz (CCC Development Team), Michał Podlaski (Wibatech Merx) oraz Mateusz Grabis (Voster ATS Team). Wraz ze zbliżaniem do mety ich przewaga powiększyła się do około minuty i dzięki temu mogli powalczyć o zwycięstwo. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Patryk Stosz.

Pełne wyniki wyścigu znajdują się tutaj.