Za nami ósma seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Wielkimi krokami zbliża się krajowy czempionat, a to sprawia, że i atmosfera na imprezach przygotowujących do niego robi się coraz gorętsza. W ten weekend rywalizowano w Koziegłowach.

W organizowanej przez klub MGLKS „Błękitni” Koziegłowy ósmej serii Pucharu Polski w sobotę z jazdą indywidualną na czas zmierzyli się juniorzy, juniorzy młodsi oraz juniorki młodsze. Juniorki walczyły o mistrzostwo Śląska, a także rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Wśród juniorów na dystansie 10km najlepszy okazał się być Marceli Pera (KTK Kalisz), który o 2 sekundy pokonał Dominika Krzyśkowa (JEGG-DJR Academy) i o 7 sekund Jakuba Jankowskiego (UKS Avatar). Rywalizowało 42 zawodników. Wśród ich rówieśniczek w ledwie 3-osobowej stawce triumfowała Marta Marek (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa).

Na starcie czasówki w juniorze młodszym pojawiło się aż 72 kolarzy, a zwycięzcą został Jan Jackowiak (UKS Copernicus CCC Toruń). Podium uzupełnili Ignacy Golonko (UKS Copernicus CCC Toruń) i Bartosz Łyżwa (UKS Avatar). Wśród juniorek młodszych wygrała Anna Gaborska (Szczeciński Klub Kolarski), a kolejne miejsca zajęły Milena Tarasiewicz (UKS Wygoda Białystok) i Maria Okrucińska (UKS Copernicus CCC Toruń).

Wśród młodzików i młodziczek triumfowali Amadeusz Marciniak (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa) oraz Julia Pośpiech (LKK GOS Mszana).

PEŁNE WYNIKI SOBOTNIEJ RYWALIZACJI W KOZIEGŁOWACH

W niedzielę mogliśmy oglądać prawdziwe, duże peletony. W połączonej stawce orlików i juniorów na starcie stanęła przeszło setka kolarzy, a po zwycięstwo na solo sięgnął Dominik Górak (TTS Coach Spica Solutions). Podium uzupełniła dwójka orlików z drużyny Lubelskie Perła Polski – Mikołaj Szulik i Franciszek Kaczorowski. Jako czwarty na metę wpadł najlepszy wśród juniorów Antoni Muryj (Warszawski Klub Kolarski), a kolejne miejsca w tej kategorii zajęli Piotr Kuś (MLKS Wieluń) i Marceli Pera (KTK Kalisz).

W połączonej elicie kobiet, orliczce i juniorce aż 5 pierwszych miejsc zajęły kolarki MAT Atom Deweloper Wrocław. Były to kolejno Katarzyna Wilkos, Nikol Płosaj, Monika Brzeźna, Dominika Włodarczyk i Malwina Mul – dwie ostatnie otworzyły także tabelę wyników wśród orliczek, gdzie podium uzupełniła Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team). Najlepszą juniorką została Barbara Cywińska (Medisept Mayday Team), druga była Marta Marek (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa), a 3. lokatę zajęła Aleksanda Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek).

Prawie 100-osobowy peleton obejrzeliśmy także w rywalizacji juniorów młodszych. Na solo rywalizację wygrał Jakub Abramek (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka), a podium uzupełnili Bartłomiej Kamiński (Medisept Mayday Team) oraz Mikołaj Mroczkowski (Stajnia Rowerowa Intercars Team).

W rywalizacji juniorek młodszych czołówka pojedynczo wpadała na metę, a na podium stanęły kolejno Maria Okrucińska (UKS Copernicus CCC Toruń), Anna Gaborska (Szczeciński Klub Kolarski) i Milena Tarasiewicz (UKS Wygoda Białystok).

W pozostałych kategoriach zwyciężali Stanisław Stelczyk (SKS Moto-Jelcz Laskowice, młodzik), Magdalena Polańska (Fundacja Klub Kolarski Agnieszka Skalniak, młodziczka), Piotr Sopa (LUKS Feniks Czernica, żak) i Oliwia Łyżwa (UKS Avatar, żakini).

PEŁNE WYNIKI NIEDZIELNEJ RYWALIZACJI W KOZIEGŁOWACH

Poprzedni artykułTour de Suisse 2023: Stefan Küng pierwszym liderem po „czasówce”
Następny artykułElfstedenronde Brugge 2023: Jasper Philipsen wygrywa prestiżowy pojedynek