Foto: Hugo Barthélémy

Ofensywa transferowa ekipy EF Education First trwa w najlepsze. Amerykański team poinformował, że od sezonu 2020 w jego barwach ścigać się będzie Jonas Rutsch.

Rutsch to zaledwie 21-letni Niemiec, który w ostatnim czasie notuje wiele znakomitych rezultatów. Młodzieżowiec dał się przede wszystkim poznać jako świetny specjalista od bruków, wygrywający młodzieżowe Gent – Wevelgem i Ronde van Vlaanderen. Jednocześnie w maju udało mu się udowodnić niemałą wszechstronność poprzez zajęcie ósmego miejsca w wyścigu Bałtyk – Karkonosze.

Podpisanie kontraktu z ekipą World Tour to osiągnięcie pierwszego z moich największych celów w karierze. Pracowałem na to od dziecięcych lat i muszę przyznać, że spełniło się moje marzenie. Wiem, że w barwach Education First będę miał możliwość rozwijać się w jeździe na brukach, a to jest moim kolejnym celem. Jestem naprawdę podekscytowany

– powiedział Rutsch.

Jak wiadomo, ekipa Jonathana Vaughtersa chce przed sezonem 2020 wzmocnić swoją grupę klasykowców. M.in. dlatego amerykański team negocjuje kontrakt z Johnem Degenkolbem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments