fot. Jumbo-Visma

Jos van Emden (Jumbo-Visma) wygrał prolog wyścigu ZLM Tour. Pozostałe miejsca na podium również zajęli kolarze z holenderskiego zespołu – Mike Teunissen i Tony Martin. 

Na otwarcie rywalizacji w 32. edycji wyścigu ZLM Tour na kolarzy czekał liczący 6,8 km, płaski jak stół, prolog.

Jos van Emden przejechał trasę w Yerseke w czasie 7 minut i 54 sekundy. Był aż (jak na tak krótki dystans) o dwie sekundy szybszy od swojego drużynowego kolegi Mike’a Teunissena i o niemal tyle samo od Tony’ego Martina, również reprezentanta Jumbo-Visma.

W wyścigu tym nie startuje żaden Polak.

Wyniki prologu:

1 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 14 20 51646 7:54
2 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 5 12 51429 0:02
3 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma 3 7 51429 ,,
4 DOWSETT Alex Team Katusha Alpecin 5 51213 0:04
5 WALSCHEID Max Team Sunweb 4 51000 0:06
6 BOL Cees Team Sunweb 3 50788 0:08
7 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha Alpecin 2 50474 0:11
8 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 1 50164 0:14
9 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 49959 0:16
10 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Sunweb 49756 0:18
11 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma 49756 ,,
12 KLUGE Roger Lotto Soudal 49756 ,,
13 BAKELANTS Jan Team Sunweb 49455 0:21
14 TANFIELD Harry Team Katusha Alpecin 49355 0:22
15 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 49256 0:23
16 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 49256 ,,
17 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal 49256 ,,
18 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team 49256 ,,
19 WALLAYS Jelle Lotto Soudal 49256 ,,
20 HALLER Marco Team Katusha Alpecin 49256 ,,
21 WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles 49157 0:24
22 IVERSEN Rasmus Lotto Soudal 48960 0:26
23 O’BRIEN Kelland Pro Racing Sunshine Coast 48862 0:27
24 EWAN Caleb Lotto Soudal 48765 0:28
25 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles 48765 ,,
26 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 48668 0:29
27 JANSSEN Adriaan Monkey Town – à Bloc CT 48571 0:30
28 SLIK Ivar Monkey Town – à Bloc CT 48284 0:33
29 DE VYLDER Lindsay Sport Vlaanderen – Baloise 48189 0:34
30 RUBIO Diego Burgos-BH 48189 ,,
31 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 48094 0:35
32 DUVIGNEAU Beau Vlasman CT 48094 ,,
33 REINDERS Elmar Roompot – Charles 48094 ,,
34 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 48094 ,,
35 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 48000 0:36
36 PLUTO Martins Monkey Town – à Bloc CT 48000 ,,
37 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 47906 0:37
38 VAN DALEN Jason Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 47906 ,,
39 MINNAARD Marco Wanty – Gobert Cycling Team 47906 ,,
40 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 47813 0:38
41 MAES Nikolas Lotto Soudal 47813 ,,
42 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team 47719 0:39
43 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise 47719 ,,
44 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha Alpecin 47626 0:40
45 WELSFORD Sam Pro Racing Sunshine Coast 47626 ,,
46 GERTS Floris Tarteletto – Isorex 47626 ,,
47 STORK Florian Team Sunweb 47534 0:41
48 DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team 47534 ,,
49 BOL Jetse Burgos-BH 47534 ,,
50 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles 47534 ,,
51 HOWARD Leigh Pro Racing Sunshine Coast 47442 0:42
52 STEELS Stijn Roompot – Charles 47442 ,,
53 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 47442 ,,
54 KOSTER Adne Alecto Cycling Team 47442 ,,
55 HINDLEY Jai Team Sunweb 47350 0:43
56 VAN DER BURG Joost Vlasman CT 47350 ,,
57 BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias 47350 ,,
58 BOUSSAER Bryan Tarteletto – Isorex 47259 0:44
59 LIETAER Eliot Wallonie-Bruxelles 47259 ,,
60 FREIBERG Michael Pro Racing Sunshine Coast 47259 ,,
61 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 47259 ,,
62 KOCKELMANN Raphael Team Differdange – GeBa 47168 0:45
63 DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin 47168 ,,
64 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 47168 ,,
65 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles 47077 0:46
66 DUIJN Huub Roompot – Charles 46987 0:47
67 VAN DEN BRANDE Julien Tarteletto – Isorex 46987 ,,
68 DOETS Marco Alecto Cycling Team 46987 ,,
69 VERMELTFOORT Coen Alecto Cycling Team 46807 0:49
70 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 46807 ,,
71 GOEMAN Jonas Tarteletto – Isorex 46807 ,,
72 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias 46807 ,,
73 PORTER Alexander Pro Racing Sunshine Coast 46718 0:50
74 STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex 46718 ,,
75 VAN DEN DOOL Kelvin Vlasman CT 46718 ,,
76 KOOIJMAN Jaap Vlasman CT 46718 ,,
77 VAN ELZAKKER Wout Team Differdange – GeBa 46629 0:51
78 MOL Wesley Team Differdange – GeBa 46452 0:53
79 LOOHUIS Lars Monkey Town – à Bloc CT 46452 ,,
80 PEYSKENS Dimitri Wallonie-Bruxelles 46452 ,,
81 OFFREDO Yoann Wanty – Gobert Cycling Team 46364 0:54
82 VAN DER HORST Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 46276 0:55
83 ARISTI Mikel Euskadi Basque Country – Murias 46189 0:56
84 DE LANGE Thijs Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 46189 ,,
85 GIBSON Matthew Burgos-BH 46102 0:57
86 VAN ZIJL Melvin Vlasman CT 46102 ,,
87 CELI Abe Alecto Cycling Team 46015 0:58
88 CURVERS Roy Team Sunweb 46015 ,,
89 DONOHOE Alistair Pro Racing Sunshine Coast 46015 ,,
90 DE GROOTE Arne Tarteletto – Isorex 46015 ,,
91 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 46015 ,,
92 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise 45929 0:59
93 VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise 45929 ,,
94 IRIZAR Julen Euskadi Basque Country – Murias 45929 ,,
95 DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team 45929 ,,
96 HOOGHIEMSTER Rene Alecto Cycling Team 45929 ,,
97 VAN SINTMAARTENSDIJK Daan Alecto Cycling Team 45757 1:01
98 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles 45757 ,,
99 VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex 45587 1:03
100 BREUKELMAN Chiel Monkey Town – à Bloc CT 45587 ,,
101 VAN BAKEL Robbie Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 45502 1:04
102 STROETINGA Wim Vlasman CT 45417 1:05
103 BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias 45333 1:06
104 MEIJER Gijs Alecto Cycling Team 45333 ,,
105 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 45166 1:08
106 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 45083 1:09
107 BOVENHUIS Jasper Vlasman CT 45083 ,,
108 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles 44917 1:11
109 SCOTT Cameron Pro Racing Sunshine Coast 44590 1:15
110 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 44188 1:20
111 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias 43636 1:27
112 FRANZ Toni Team Differdange – GeBa 43481 1:29
113 BICO Nuno Burgos-BH 43404 1:30
114 DEGUIDE Louis Team Differdange – GeBa 42947 1:36
115 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 40936 2:04

Klasyfikacja generalna wygląda w tej chwili identycznie jak wyniki prologu.