Foto: Jumbo-Visma

Mike Teunissen wygrał klasyfikację generalną, a drugie miejsce wywalczył Amund Grøndahl Jansen. Drużyna Jumbo-Visma nie dała szans rywalom na trasie ZLM Tour.

32. edycja ZLM Tour stała pod znakiem kolarzy Jumbo-Visma. Zawodnicy tej drużyny wygrali prolog, trzy etapy, klasyfikację generalną, punktową i drużynową. Trudno sobie wyobrazić lepszy wynik jednej ekipy.

Mike Teunissen w tym sezonie triumfował na dwóch etapach 4 Jours de Dunkerque i wygrał tam także generalkę. Teraz 26. letni kolarz nie miał sobie równych w ZLM Tour:

Zazwyczaj pomagam Dylanowi Groenewegenowi w sprintach, ale trzeba brać okazję, kiedy taka się nadarza. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się tutaj wygrać klasyfikację generalną. To dla mnie drugie takie osiągnięcie w sezonie. Trochę szkoda, że Dylan nie zdołał wywalczyć triumfu na ostatnim etapie.

Wspomniany Groenewegen także nie kryje zadowolenia z wyścigu w Holandii:

Udało nam się wygrać prawie wszystko. To dla nas naprawdę świetne wyniki. Tylko na ostatnim etapie nie było naszego zawodnika na najwyższym stopniu podium. Jestem trochę zmęczony, ale po chwili wytchnienia będę gotowy na Tour de France.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments