fot. Jumbo-Visma

Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) pomimo kraksy wygrał finisz na zakończenie pierwszego etapu wyścigu ZLM Tour. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał jego kolega z drużyny – Jos van Emden. 

Po rozegranym w środę prologu nadszedł czas na pierwszy, płaski jak stół etap z Bredene do Heikenszand o długości 197,9 km.

W ucieczkę dnia zabrało się czterech kolarzy, a maksymalna przewaga, jaką zdołali sobie wypracować wynosiła trzy minuty. Rywalizacja przebiegała pod dyktando drużyny Jumbo-Visma.

W miejscowości Heerenhoek Groenewegen zaliczył kraksę, ale z pomocą swoich kolegów zdołał wrócić do peletonu i w dodatku finiszować najszybciej z całej stawki.

Wyniki pierwszego etapu: 

1 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 14 20 4:20:37
2 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 5 12 ,,
3 EWAN Caleb Lotto Soudal 3 7 ,,
4 DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin 5 ,,
5 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team 4 ,,
6 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 3 ,,
7 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 2 ,,
8 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise 1 ,,
9 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha Alpecin ,,
10 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
11 WALSCHEID Max Team Sunweb ,,
12 DE GROOTE Arne Tarteletto – Isorex ,,
13 VAN DALEN Jason Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
14 KLUGE Roger Lotto Soudal ,,
15 BOL Cees Team Sunweb ,,
16 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT ,,
17 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias ,,
18 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles ,,
19 HALLER Marco Team Katusha Alpecin ,,
20 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
21 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Sunweb ,,
22 GOEMAN Jonas Tarteletto – Isorex ,,
23 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma ,,
24 WELSFORD Sam Pro Racing Sunshine Coast ,,
25 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
26 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma ,,
27 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
28 SCOTT Cameron Pro Racing Sunshine Coast ,,
29 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
30 DE VYLDER Lindsay Sport Vlaanderen – Baloise ,,
31 VAN DER HORST Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
32 GERTS Floris Tarteletto – Isorex ,,
33 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles ,,
34 PLUTO Martins Monkey Town – à Bloc CT ,,
35 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin ,,
36 VERMELTFOORT Coen Alecto Cycling Team ,,
37 DOWSETT Alex Team Katusha Alpecin ,,
38 BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias ,,
39 KOSTER Adne Alecto Cycling Team ,,
40 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
41 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias ,,
42 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
43 O’BRIEN Kelland Pro Racing Sunshine Coast ,,
44 GIBSON Matthew Burgos-BH ,,
45 KOCKELMANN Raphael Team Differdange – GeBa ,,
46 ROBREDO Álvaro Burgos-BH ,,
47 MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
48 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise ,,
49 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles ,,
50 VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise ,,
51 STEELS Stijn Roompot – Charles ,,
52 WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles ,,
53 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
54 BAKELANTS Jan Team Sunweb ,,
55 OFFREDO Yoann Wanty – Gobert Cycling Team ,,
56 VAN DEN DOOL Kelvin Vlasman CT ,,
57 BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias ,,
58 STROETINGA Wim Vlasman CT ,,
59 MINNAARD Marco Wanty – Gobert Cycling Team ,,
60 SLIK Ivar Monkey Town – à Bloc CT ,,
61 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
62 KOOIJMAN Jaap Vlasman CT ,,
63 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
64 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
65 DUVIGNEAU Beau Vlasman CT ,,
66 BICO Nuno Burgos-BH ,,
67 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
68 IVERSEN Rasmus Lotto Soudal ,,
69 BOL Jetse Burgos-BH ,,
70 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha Alpecin ,,
71 DOETS Marco Alecto Cycling Team ,,
72 STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex ,,
73 RUBIO Diego Burgos-BH ,,
74 JANSSEN Adriaan Monkey Town – à Bloc CT ,,
75 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
76 DUIJN Huub Roompot – Charles ,,
77 VAN DEN BRANDE Julien Tarteletto – Isorex ,,
78 PEYSKENS Dimitri Wallonie-Bruxelles ,,
79 MOL Wesley Team Differdange – GeBa ,,
80 VAN SINTMAARTENSDIJK Daan Alecto Cycling Team ,,
81 LOOHUIS Lars Monkey Town – à Bloc CT ,,
82 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma ,,
83 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma ,,
84 WALLAYS Jelle Lotto Soudal ,,
85 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal ,,
86 FREIBERG Michael Pro Racing Sunshine Coast ,,
87 BREUKELMAN Chiel Monkey Town – à Bloc CT ,,
88 CURVERS Roy Team Sunweb ,,
89 HINDLEY Jai Team Sunweb 1:13
90 VAN ELZAKKER Wout Team Differdange – GeBa 1:32
91 VAN BAKEL Robbie Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
92 DE LANGE Thijs Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
93 VAN DER BURG Joost Vlasman CT ,,
94 DONOHOE Alistair Pro Racing Sunshine Coast 1:46
95 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 1:57
96 FRANZ Toni Team Differdange – GeBa 2:06
97 HOOGHIEMSTER Rene Alecto Cycling Team 2:15
98 TANFIELD Harry Team Katusha Alpecin 2:37
99 PORTER Alexander Pro Racing Sunshine Coast ,,
100 DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team ,,
101 LIETAER Eliot Wallonie-Bruxelles ,,
102 BOVENHUIS Jasper Vlasman CT 2:47
103 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma ,,
104 DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team 3:23
105 VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex ,,
106 BOUSSAER Bryan Tarteletto – Isorex ,,
107 STORK Florian Team Sunweb ,,
108 HOWARD Leigh Pro Racing Sunshine Coast 4:14
109 MEIJER Gijs Alecto Cycling Team 5:14
110 ARISTI Mikel Euskadi Basque Country – Murias ,,
111 CELI Abe Alecto Cycling Team 5:33
112 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 6:34
DNF IRIZAR Julen Euskadi Basque Country – Murias
DNF DEGUIDE Louis Team Differdange – GeBa
DNF VAN ZIJL Melvin Vlasman CT

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie: 

1 1 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 3 4:28:31
2 2 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 0:02
3 3 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma ,,
4 4 DOWSETT Alex Team Katusha Alpecin 0:04
5 5 WALSCHEID Max Team Sunweb 0:06
6 6 BOL Cees Team Sunweb 0:08
7 7 WÜRTZ SCHMIDT Mads Team Katusha Alpecin 0:11
8 15 ▲7 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 0:13
9 8 ▼1 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 0:14
10 9 ▼1 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 0:16
11 10 ▼1 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Sunweb 0:18
12 11 ▼1 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
13 12 ▼1 KLUGE Roger Lotto Soudal ,,
14 13 ▼1 BAKELANTS Jan Team Sunweb 0:21
15 16 ▲1 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 0:23
16 17 ▲1 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal ,,
17 18 ▲1 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team ,,
18 19 ▲1 WALLAYS Jelle Lotto Soudal ,,
19 20 ▲1 HALLER Marco Team Katusha Alpecin ,,
20 24 ▲4 EWAN Caleb Lotto Soudal 0:24
21 21 WIRTGEN Tom Wallonie-Bruxelles ,,
22 26 ▲4 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:25
23 22 ▼1 IVERSEN Rasmus Lotto Soudal 0:26
24 23 ▼1 O’BRIEN Kelland Pro Racing Sunshine Coast 0:27
25 25 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles 0:28
26 33 ▲7 REINDERS Elmar Roompot – Charles 0:30
27 27 JANSSEN Adriaan Monkey Town – à Bloc CT ,,
28 40 ▲12 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 0:32
29 28 ▼1 SLIK Ivar Monkey Town – à Bloc CT 0:33
30 29 ▼1 DE VYLDER Lindsay Sport Vlaanderen – Baloise 0:34
31 30 ▼1 RUBIO Diego Burgos-BH ,,
32 31 ▼1 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 0:35
33 32 ▼1 DUVIGNEAU Beau Vlasman CT ,,
34 34 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
35 35 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 0:36
36 36 PLUTO Martins Monkey Town – à Bloc CT ,,
37 37 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 0:37
38 38 VAN DALEN Jason Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
39 39 MINNAARD Marco Wanty – Gobert Cycling Team ,,
40 41 ▲1 MAES Nikolas Lotto Soudal 0:38
41 42 ▲1 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team 0:39
42 43 ▲1 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
43 44 ▲1 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha Alpecin 0:40
44 45 ▲1 WELSFORD Sam Pro Racing Sunshine Coast ,,
45 46 ▲1 GERTS Floris Tarteletto – Isorex ,,
46 49 ▲3 BOL Jetse Burgos-BH 0:41
47 50 ▲3 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
48 52 ▲4 STEELS Stijn Roompot – Charles 0:42
49 54 ▲5 KOSTER Adne Alecto Cycling Team ,,
50 57 ▲7 BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias 0:43
51 60 ▲9 FREIBERG Michael Pro Racing Sunshine Coast 0:44
52 61 ▲9 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
53 62 ▲9 KOCKELMANN Raphael Team Differdange – GeBa 0:45
54 63 ▲9 DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin ,,
55 64 ▲9 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
56 65 ▲9 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles 0:46
57 66 ▲9 DUIJN Huub Roompot – Charles 0:47
58 67 ▲9 VAN DEN BRANDE Julien Tarteletto – Isorex ,,
59 68 ▲9 DOETS Marco Alecto Cycling Team ,,
60 69 ▲9 VERMELTFOORT Coen Alecto Cycling Team 0:49
61 70 ▲9 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
62 71 ▲9 GOEMAN Jonas Tarteletto – Isorex ,,
63 72 ▲9 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias ,,
64 74 ▲10 STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex 0:50
65 75 ▲10 VAN DEN DOOL Kelvin Vlasman CT ,,
66 76 ▲10 KOOIJMAN Jaap Vlasman CT ,,
67 78 ▲11 MOL Wesley Team Differdange – GeBa 0:53
68 79 ▲11 LOOHUIS Lars Monkey Town – à Bloc CT ,,
69 80 ▲11 PEYSKENS Dimitri Wallonie-Bruxelles ,,
70 81 ▲11 OFFREDO Yoann Wanty – Gobert Cycling Team 0:54
71 82 ▲11 VAN DER HORST Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:55
72 85 ▲13 GIBSON Matthew Burgos-BH 0:57
73 88 ▲15 CURVERS Roy Team Sunweb 0:58
74 97 ▲23 VAN SINTMAARTENSDIJK Daan Alecto Cycling Team ,,
75 90 ▲15 DE GROOTE Arne Tarteletto – Isorex ,,
76 92 ▲16 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise 0:59
77 93 ▲16 VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise ,,
78 98 ▲20 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles 1:01
79 100 ▲21 BREUKELMAN Chiel Monkey Town – à Bloc CT 1:03
80 102 ▲22 STROETINGA Wim Vlasman CT 1:05
81 103 ▲22 BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias 1:06
82 105 ▲23 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 1:08
83 106 ▲23 VAN DER KOOIJ Bas Monkey Town – à Bloc CT 1:09
84 108 ▲24 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles 1:11
85 109 ▲24 SCOTT Cameron Pro Racing Sunshine Coast 1:15
86 110 ▲24 ROBREDO Álvaro Burgos-BH 1:20
87 111 ▲24 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias 1:27
88 113 ▲25 BICO Nuno Burgos-BH 1:30
89 55 ▼34 HINDLEY Jai Team Sunweb 1:56
90 56 ▼34 VAN DER BURG Joost Vlasman CT 2:15
91 77 ▼14 VAN ELZAKKER Wout Team Differdange – GeBa 2:23
92 84 ▼8 DE LANGE Thijs Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 2:28
93 101 ▲8 VAN BAKEL Robbie Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 2:36
94 89 ▼5 DONOHOE Alistair Pro Racing Sunshine Coast 2:44
95 91 ▼4 KLEIMAN Wim Monkey Town – à Bloc CT 2:55
96 14 ▼82 TANFIELD Harry Team Katusha Alpecin 2:59
97 96 ▼1 HOOGHIEMSTER Rene Alecto Cycling Team 3:14
98 48 ▼50 DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team 3:18
99 59 ▼40 LIETAER Eliot Wallonie-Bruxelles 3:21
100 73 ▼27 PORTER Alexander Pro Racing Sunshine Coast 3:27
101 53 ▼48 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 3:29
102 112 ▲10 FRANZ Toni Team Differdange – GeBa 3:35
103 107 ▲4 BOVENHUIS Jasper Vlasman CT 3:56
104 47 ▼57 STORK Florian Team Sunweb 4:04
105 58 ▼47 BOUSSAER Bryan Tarteletto – Isorex 4:07
106 95 ▼11 DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team 4:22
107 99 ▼8 VAN BREUSSEGEM Elias Tarteletto – Isorex 4:26
108 51 ▼57 HOWARD Leigh Pro Racing Sunshine Coast 4:56
109 83 ▼26 ARISTI Mikel Euskadi Basque Country – Murias 6:10
110 104 ▼6 MEIJER Gijs Alecto Cycling Team 6:20
111 87 ▼24 CELI Abe Alecto Cycling Team 6:31
112 115 ▲3 PEÑALVER Manuel Burgos-BH 8:38