Caleb Ewan z drużyny Lotto-Soudal wygrał ostatni etap wyścigu ZLM Tour. Klasyfikacja generalna padła łupem Mike’a Teunissena (Jumbo-Visma), który był liderem od drugiego etapu.
Czwarty i zarazem ostatni etap wyścigu ZLM Tour prowadził z Eindhoven do Tilburga, był całkowicie płaski i liczył 170,1 km.
Ucieczkę dnia stworzyło trzech kolarzy, ale peleton kontrolowany przez drużynę Jumbo-Visma nie pozwolił im na wyrobienie sobie dużej przewagi. W samej końcówce zaatakował jeszcze kolarz Lotto-Soudal Jelle Wallays i doszedł do najwytrwalszego z uciekinierów – Elmara Reindersa (Roompot-Charles). Duet ten został jednak doścignięty sześć kilometrów przed metą.
Chwilę później swojej szansy spróbował jeszcze Nikolas Maes, ale jego akcja także została skasowana. Wreszcie do głosu doszli sprinterzy, którzy powalczyli na klasycznym masowym finiszu. Na zakończenie rywalizacji najszybszy był Caleb Ewan, który popisał się najlepszym przyspieszeniem.
Wyniki ostatniego etapu:
1 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 3:53:24 | |
2 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb | ||
3 | Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
4 | Arvid de Kleijn (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ||
5 | Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles | ||
6 | Cameron Scott (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | ||
7 | Bas van der Kooij (Ned) Monkey Town-A Block | ||
8 | Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles | ||
9 | Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH | ||
10 | Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH | ||
11 | Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin | ||
12 | Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
13 | Martin Pluto (Lat) Monkey Town-A Block | ||
14 | Arne De Groote (Bel) Tarteletto-Isorex | ||
15 | Coen Vermeltfoort (Ned) Ale Cipollini Continental | ||
16 | Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles | ||
17 | Floris Gerts (Ned) Tarteletto-Isorex | ||
18 | Matthew Gibson (GBr) Burgos-BH | ||
19 | Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert | ||
20 | Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles | ||
21 | Jason van Dalen (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ||
22 | Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin | ||
23 | Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
24 | Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert | ||
25 | Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert | ||
26 | Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex | ||
27 | Dennis van der Horst (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ||
28 | Cees Bol (Ned) Team Sunweb | ||
29 | Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb | ||
30 | Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles | ||
31 | Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
32 | Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin | ||
33 | Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
34 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | ||
35 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma | ||
36 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin | ||
37 | Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert | ||
38 | Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH | ||
39 | Rasmus Iversen (Den) Lotto Soudal | ||
40 | Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
41 | Justin Timmermans (Ned) Roompot-Charles | ||
42 | Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias | ||
43 | Nuno Matos (Por) Burgos-BH | ||
44 | Jetse Bol (Bel) Burgos-BH | ||
45 | Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin | ||
46 | Lars van Den Berg (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ||
47 | Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
48 | Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles | ||
49 | Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
50 | Ivar Slik (Ned) Monkey Town-A Block | ||
51 | Stef Krul (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ||
52 | Beau Duvigneau (Ned) Vlasman | ||
53 | Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
54 | Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal | ||
55 | Marco Doets (Ned) Ale Cipollini Continental | ||
56 | Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town-A Block | ||
57 | Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi Basque Country-Murias | ||
58 | Adne Koster (Ned) Ale Cipollini Continental | 0:00:11 | |
59 | Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal | 0:00:16 | |
60 | Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
61 | Julien Van Den Brande (Bel) Tarteletto-Isorex | ||
62 | Joost van der Burg (Ned) Vlasman | ||
63 | Jaap Kooijman (Ned) Vlasman | ||
64 | Wim Kleiman (Ned) Monkey Town-A Block | ||
65 | Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles | 0:00:23 | |
66 | Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
67 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | 0:00:26 | |
68 | Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal | ||
69 | Wesley Mol (Ned) Team Differdange Geba | 0:00:37 | |
70 | Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma | ||
71 | Jonas Goeman (Bel) Tarteletto-Isorex | ||
72 | Toni Franz (Ger) Team Differdange Geba | ||
73 | Florian Stork (Ger) Team Sunweb | ||
74 | Jasper Bovenhuis (Ned) Vlasman | 0:00:40 | |
75 | Thijs de Lange (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ||
76 | Roy Curvers (Ned) Team Sunweb | 0:00:48 | |
77 | Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles | 0:00:53 | |
78 | Alistair Donohoe (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | ||
79 | Jai Hindley (Aus) Team Sunweb | ||
80 | Daan van Sintmaartensdijk (Ned) Ale Cipollini Continental | ||
81 | Chiel Breukelman (Ned) Monkey Town-A Block | 0:00:56 | |
82 | Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin | 0:00:58 | |
83 | Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles | 0:01:16 | |
84 | Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert | 0:01:17 | |
85 | Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Geba | ||
86 | Kelvin van Den Dool (Ned) Vlasman | 0:01:20 | |
87 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 0:01:22 | |
88 | Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos-BH | 0:01:29 | |
89 | Lars Loohuis (Ned) Monkey Town-A Block | ||
90 | René Hooghiemster (Ned) Ale Cipollini Continental | 0:01:39 | |
91 | Kelland O’Brien (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:01:41 | |
92 | Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert | 0:01:47 | |
93 | Leigh Howard (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:01:57 | |
94 | Robbie van Bakel (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:02:26 | |
95 | Wim Stroetinga (Ned) Vlasman | ||
96 | Michael Freiberg (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | ||
97 | Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin | ||
98 | Alexander Porter (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:03:35 | |
99 | Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma | ||
100 | Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:05:06 | |
101 | Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias | 0:08:27 | |
DNF | Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Country-Murias | ||
DNS | Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles | ||
DNF | Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
DNF | Gijs Meijer (Ned) Ale Cipollini Continental | ||
DNS | Abe Celi (Ned) Ale Cipollini Continental |
Końcowa klasyfikacja generalna:
1 | Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma | 16:00:47 | |
2 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma | 0:00:14 | |
3 | Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin | 0:00:16 | |
4 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 0:00:25 | |
5 | Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb | 0:00:32 | |
6 | Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles | 0:00:39 | |
7 | Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:00:43 | |
8 | Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:00:44 | |
9 | Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal | 0:00:46 | |
10 | Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin | 0:00:48 | |
11 | Cees Bol (Ned) Team Sunweb | 0:00:49 | |
12 | Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin | 0:00:54 | |
13 | Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles | 0:01:07 | |
14 | Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles | 0:01:08 | |
15 | Stef Krul (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:01:09 | |
16 | Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles | 0:01:10 | |
17 | Rasmus Iversen (Den) Lotto Soudal | ||
18 | Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:01:19 | |
19 | Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:01:21 | |
20 | Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert | 0:01:23 | |
21 | Jetse Bol (Bel) Burgos-BH | ||
22 | Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
23 | Marco Doets (Ned) Ale Cipollini Continental | 0:01:25 | |
24 | Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town-A Block | 0:01:26 | |
25 | Lars van Den Berg (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:01:28 | |
26 | Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:01:30 | |
27 | Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH | ||
28 | Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex | 0:01:32 | |
29 | Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias | 0:01:33 | |
30 | Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert | ||
31 | Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert | 0:01:38 | |
32 | Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi Basque Country-Murias | 0:01:39 | |
33 | Bas van der Kooij (Ned) Monkey Town-A Block | 0:01:53 | |
34 | Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal | 0:02:29 | |
35 | Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin | 0:02:43 | |
36 | Nuno Matos (Por) Burgos-BH | 0:02:52 | |
37 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 0:03:52 | |
38 | Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma | 0:04:33 | |
39 | Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles | 0:04:40 | |
40 | Jai Hindley (Aus) Team Sunweb | ||
41 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb | 0:05:52 | |
42 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 0:06:02 | |
43 | Ivar Slik (Ned) Monkey Town-A Block | 0:06:23 | |
44 | Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles | 0:06:26 | |
45 | Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:06:29 | |
46 | Jason van Dalen (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:06:31 | |
47 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin | 0:06:34 | |
48 | Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles | 0:06:36 | |
49 | Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin | 0:06:39 | |
50 | Beau Duvigneau (Ned) Vlasman | 0:06:41 | |
51 | Floris Gerts (Ned) Tarteletto-Isorex | 0:06:46 | |
52 | Dennis van der Horst (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:06:49 | |
53 | Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:06:57 | |
54 | Adne Koster (Ned) Ale Cipollini Continental | 0:06:59 | |
55 | Florian Stork (Ger) Team Sunweb | 0:07:04 | |
56 | Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles | 0:07:05 | |
57 | Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles | 0:07:06 | |
58 | Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert | 0:07:08 | |
59 | Julien Van Den Brande (Bel) Tarteletto-Isorex | 0:07:09 | |
60 | Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma | 0:07:19 | |
61 | Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles | 0:07:26 | |
62 | Wesley Mol (Ned) Team Differdange Geba | 0:07:36 | |
63 | Justin Timmermans (Ned) Roompot-Charles | 0:07:40 | |
64 | Kelland O’Brien (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:08:14 | |
65 | Kelvin van Den Dool (Ned) Vlasman | 0:08:16 | |
66 | Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal | 0:08:35 | |
67 | Roy Curvers (Ned) Team Sunweb | 0:08:43 | |
68 | Thijs de Lange (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:09:14 | |
69 | Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles | ||
70 | Jonas Goeman (Bel) Tarteletto-Isorex | 0:09:37 | |
71 | Wim Kleiman (Ned) Monkey Town-A Block | 0:09:56 | |
72 | Michael Freiberg (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:10:47 | |
73 | Jasper Bovenhuis (Ned) Vlasman | 0:12:06 | |
74 | René Hooghiemster (Ned) Ale Cipollini Continental | 0:12:23 | |
75 | Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert | 0:13:31 | |
76 | Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH | 0:15:23 | |
77 | Martin Pluto (Lat) Monkey Town-A Block | 0:15:44 | |
78 | Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH | 0:15:53 | |
79 | Coen Vermeltfoort (Ned) Ale Cipollini Continental | 0:15:57 | |
80 | Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:16:07 | |
81 | Arvid de Kleijn (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:16:16 | |
82 | Jaap Kooijman (Ned) Vlasman | 0:16:26 | |
83 | Cameron Scott (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:16:35 | |
84 | Daan van Sintmaartensdijk (Ned) Ale Cipollini Continental | 0:17:11 | |
85 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | 0:17:35 | |
86 | Arne De Groote (Bel) Tarteletto-Isorex | 0:18:11 | |
87 | Matthew Gibson (GBr) Burgos-BH | 0:19:06 | |
88 | Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Geba | 0:19:27 | |
89 | Alistair Donohoe (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:19:36 | |
90 | Lars Loohuis (Ned) Monkey Town-A Block | 0:19:47 | |
91 | Joost van der Burg (Ned) Vlasman | 0:19:56 | |
92 | Chiel Breukelman (Ned) Monkey Town-A Block | 0:20:08 | |
93 | Wim Stroetinga (Ned) Vlasman | 0:20:44 | |
94 | Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos-BH | 0:20:53 | |
95 | Toni Franz (Ger) Team Differdange Geba | 0:21:25 | |
96 | Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert | 0:22:04 | |
97 | Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin | 0:23:39 | |
98 | Robbie van Bakel (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:23:58 | |
99 | Alexander Porter (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:25:11 | |
100 | Leigh Howard (Aus) Pro Racing Sunshine Coast | 0:29:18 | |
101 | Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias | 0:34:18 |