fot. Lotto-Soudal

Caleb Ewan z drużyny Lotto-Soudal wygrał ostatni etap wyścigu ZLM Tour. Klasyfikacja generalna padła łupem Mike’a Teunissena (Jumbo-Visma), który był liderem od drugiego etapu. 

Czwarty i zarazem ostatni etap wyścigu ZLM Tour prowadził z Eindhoven do Tilburga, był całkowicie płaski i liczył 170,1 km.

Ucieczkę dnia stworzyło trzech kolarzy, ale peleton kontrolowany przez drużynę Jumbo-Visma nie pozwolił im na wyrobienie sobie dużej przewagi. W samej końcówce zaatakował jeszcze kolarz Lotto-Soudal Jelle Wallays i doszedł do najwytrwalszego z uciekinierów – Elmara Reindersa (Roompot-Charles). Duet ten został jednak doścignięty sześć kilometrów przed metą.

Chwilę później swojej szansy spróbował jeszcze Nikolas Maes, ale jego akcja także została skasowana. Wreszcie do głosu doszli sprinterzy, którzy powalczyli na klasycznym masowym finiszu. Na zakończenie rywalizacji najszybszy był Caleb Ewan, który popisał się najlepszym przyspieszeniem.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 3:53:24
2 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
3 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma
4 Arvid de Kleijn (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
5 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles
6 Cameron Scott (Aus) Pro Racing Sunshine Coast
7 Bas van der Kooij (Ned) Monkey Town-A Block
8 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles
9 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH
10 Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH
11 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
12 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
13 Martin Pluto (Lat) Monkey Town-A Block
14 Arne De Groote (Bel) Tarteletto-Isorex
15 Coen Vermeltfoort (Ned) Ale Cipollini Continental
16 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles
17 Floris Gerts (Ned) Tarteletto-Isorex
18 Matthew Gibson (GBr) Burgos-BH
19 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert
20 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles
21 Jason van Dalen (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
22 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin
23 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
24 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert
25 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
26 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex
27 Dennis van der Horst (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
28 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
29 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb
30 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles
31 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles
32 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
33 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
34 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
35 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
36 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
37 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
38 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
39 Rasmus Iversen (Den) Lotto Soudal
40 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
41 Justin Timmermans (Ned) Roompot-Charles
42 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
43 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
44 Jetse Bol (Bel) Burgos-BH
45 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
46 Lars van Den Berg (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
47 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
48 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles
49 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
50 Ivar Slik (Ned) Monkey Town-A Block
51 Stef Krul (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
52 Beau Duvigneau (Ned) Vlasman
53 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles
54 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
55 Marco Doets (Ned) Ale Cipollini Continental
56 Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town-A Block
57 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
58 Adne Koster (Ned) Ale Cipollini Continental 0:00:11
59 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:00:16
60 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
61 Julien Van Den Brande (Bel) Tarteletto-Isorex
62 Joost van der Burg (Ned) Vlasman
63 Jaap Kooijman (Ned) Vlasman
64 Wim Kleiman (Ned) Monkey Town-A Block
65 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:23
66 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
67 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:26
68 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal
69 Wesley Mol (Ned) Team Differdange Geba 0:00:37
70 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma
71 Jonas Goeman (Bel) Tarteletto-Isorex
72 Toni Franz (Ger) Team Differdange Geba
73 Florian Stork (Ger) Team Sunweb
74 Jasper Bovenhuis (Ned) Vlasman 0:00:40
75 Thijs de Lange (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
76 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:00:48
77 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles 0:00:53
78 Alistair Donohoe (Aus) Pro Racing Sunshine Coast
79 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
80 Daan van Sintmaartensdijk (Ned) Ale Cipollini Continental
81 Chiel Breukelman (Ned) Monkey Town-A Block 0:00:56
82 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 0:00:58
83 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles 0:01:16
84 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert 0:01:17
85 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Geba
86 Kelvin van Den Dool (Ned) Vlasman 0:01:20
87 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:01:22
88 Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos-BH 0:01:29
89 Lars Loohuis (Ned) Monkey Town-A Block
90 René Hooghiemster (Ned) Ale Cipollini Continental 0:01:39
91 Kelland O’Brien (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:01:41
92 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert 0:01:47
93 Leigh Howard (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:01:57
94 Robbie van Bakel (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:26
95 Wim Stroetinga (Ned) Vlasman
96 Michael Freiberg (Aus) Pro Racing Sunshine Coast
97 Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin
98 Alexander Porter (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:03:35
99 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
100 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:05:06
101 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:08:27
DNF Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
DNS Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles
DNF Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
DNF Gijs Meijer (Ned) Ale Cipollini Continental
DNS Abe Celi (Ned) Ale Cipollini Continental

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma 16:00:47
2 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 0:00:14
3 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin 0:00:16
4 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:00:25
5 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb 0:00:32
6 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles 0:00:39
7 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:00:43
8 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma 0:00:44
9 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:00:46
10 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin 0:00:48
11 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:00:49
12 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin 0:00:54
13 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:01:07
14 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:01:08
15 Stef Krul (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:09
16 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles 0:01:10
17 Rasmus Iversen (Den) Lotto Soudal
18 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:19
19 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:21
20 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert 0:01:23
21 Jetse Bol (Bel) Burgos-BH
22 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles
23 Marco Doets (Ned) Ale Cipollini Continental 0:01:25
24 Adriaan Janssen (Ned) Monkey Town-A Block 0:01:26
25 Lars van Den Berg (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:28
26 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:30
27 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
28 Abram Stockman (Bel) Tarteletto-Isorex 0:01:32
29 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:01:33
30 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
31 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert 0:01:38
32 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:01:39
33 Bas van der Kooij (Ned) Monkey Town-A Block 0:01:53
34 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:02:29
35 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 0:02:43
36 Nuno Matos (Por) Burgos-BH 0:02:52
37 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:03:52
38 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 0:04:33
39 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles 0:04:40
40 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
41 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 0:05:52
42 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:06:02
43 Ivar Slik (Ned) Monkey Town-A Block 0:06:23
44 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles 0:06:26
45 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:06:29
46 Jason van Dalen (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:06:31
47 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 0:06:34
48 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles 0:06:36
49 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin 0:06:39
50 Beau Duvigneau (Ned) Vlasman 0:06:41
51 Floris Gerts (Ned) Tarteletto-Isorex 0:06:46
52 Dennis van der Horst (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:06:49
53 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:06:57
54 Adne Koster (Ned) Ale Cipollini Continental 0:06:59
55 Florian Stork (Ger) Team Sunweb 0:07:04
56 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles 0:07:05
57 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles 0:07:06
58 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert 0:07:08
59 Julien Van Den Brande (Bel) Tarteletto-Isorex 0:07:09
60 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma 0:07:19
61 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles 0:07:26
62 Wesley Mol (Ned) Team Differdange Geba 0:07:36
63 Justin Timmermans (Ned) Roompot-Charles 0:07:40
64 Kelland O’Brien (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:08:14
65 Kelvin van Den Dool (Ned) Vlasman 0:08:16
66 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:08:35
67 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:08:43
68 Thijs de Lange (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:09:14
69 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles
70 Jonas Goeman (Bel) Tarteletto-Isorex 0:09:37
71 Wim Kleiman (Ned) Monkey Town-A Block 0:09:56
72 Michael Freiberg (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:10:47
73 Jasper Bovenhuis (Ned) Vlasman 0:12:06
74 René Hooghiemster (Ned) Ale Cipollini Continental 0:12:23
75 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert 0:13:31
76 Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos-BH 0:15:23
77 Martin Pluto (Lat) Monkey Town-A Block 0:15:44
78 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH 0:15:53
79 Coen Vermeltfoort (Ned) Ale Cipollini Continental 0:15:57
80 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:16:07
81 Arvid de Kleijn (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:16:16
82 Jaap Kooijman (Ned) Vlasman 0:16:26
83 Cameron Scott (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:16:35
84 Daan van Sintmaartensdijk (Ned) Ale Cipollini Continental 0:17:11
85 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:17:35
86 Arne De Groote (Bel) Tarteletto-Isorex 0:18:11
87 Matthew Gibson (GBr) Burgos-BH 0:19:06
88 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange Geba 0:19:27
89 Alistair Donohoe (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:19:36
90 Lars Loohuis (Ned) Monkey Town-A Block 0:19:47
91 Joost van der Burg (Ned) Vlasman 0:19:56
92 Chiel Breukelman (Ned) Monkey Town-A Block 0:20:08
93 Wim Stroetinga (Ned) Vlasman 0:20:44
94 Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos-BH 0:20:53
95 Toni Franz (Ger) Team Differdange Geba 0:21:25
96 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert 0:22:04
97 Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin 0:23:39
98 Robbie van Bakel (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:23:58
99 Alexander Porter (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:25:11
100 Leigh Howard (Aus) Pro Racing Sunshine Coast 0:29:18
101 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:34:18