fot. Kacper Kirklewski / naszosie.pl

Polski Związek Kolarski (PZKol) poinformował o skróceniu dystansu trasy, na którym o mistrzostwo Polski będzie ścigała się elita mężczyzn oraz orlicy – z 204 do 180 km. 

Przypomnijmy, że wyścigi ze startu wspólnego odbędą się na liczących 20,4 km rundach wokół Ostródy położonej na Mazurach. Jest to identyczna trasa w porównaniu do ubiegłorocznej, na której roku złoty medal zdobył Michał Kwiatkowski (Team INEOS). Jak poinformował nas rzecznik prasowy brytyjskiego zespołu, popularny “Kwiato” najprawdopodobniej nie przyjedzie bronić tytułu. Ani on, ani sam zawodnik, pomimo naszych próśb, nie uzasadnili jak dotąd tej decyzji.

Na trasach wokół Ostródy zabraknie także trzykrotnego mistrza Polski Tomasza Marczyńskiego (Lotto-Soudal), który lada dzień wyjeżdża na zgrupowanie wysokościowe, by przygotować się do drugiej części sezonu, w której najważniejsze będą dla niego starty w wyścigach Tour de Pologne oraz Vuelta a España. “Maniek” życzy za naszym pośrednictwem powodzenia wszystkim startującym.

Mistrzostwa Polski 2019 potrwają od 28 do 30 czerwca.