fot. Giro Rosa

Na portalu Voxwomen.com oraz na stronie internetowej drużyny Trek będzie można oglądać godzinną transmisję z tegorocznej edycji wyścigu Giro Rosa. Dodatkowo będzie ona uzupełniona wywiadami, analizami i zapowiedziami kolejnych etapów. 

Giro Rosa jest najdłuższym wyścigiem etapowym dla kobiet i w tym roku potrwa od 5 do 14 lipca, a na jego trasie znajdują się podjazdy pod słynne przełęcze Passo Gavia oraz Malga Montasi.

Transmisja będzie możliwa dzięki współpracy portalu Voxwomen.com z marką Trek. Poza nią widzowie będą mogli obejrzeć najważniejsze momenty z każdego dnia, posłuchać wywiadów, analiz dyrektorów sportowych drużyny Trek-Segafredo Iny Yoko Teutenberg i Giorgii Bronzini, a także zapowiedzi kolejnych etapów.

Założyciel Voxwomen.com Anthony McCrossan przyznał, że dostawał coraz więcej zapytań od fanów na temat internetowych transmisji z wyścigów, i powiedział, że te z Giro Rosa będą krokiem naprzód, by w przyszłości było ich jeszcze więcej.

– To [transmisje z wyścigów] były częścią naszej strategii, gdy powoływaliśmy do życia portal, a teraz jesteśmy w stanie to rozwijać. Trek wspiera nas w realizowaniu tego celu od samego początku. Jesteśmy podekscytowani, że możemy być partnerem tego przedsięwzięcia, tak znaczącego dla kobiecego kolarstwa

– powiedział McCrossan.

Dzięki tej transmisji kibice na całym świecie, którzy mają dostęp do internetu będą mogli podziwiać zmagania kolarek w najbardziej prestiżowym wyścigu etapowym na świecie. Poprzedniej edycji nie mogli bowiem śledzić chociażby mieszkańcy Ameryki Północnej.

Do tej pory wygrywały go doświadczone i bardzo dobre “góralki” – Annemiek van Vleuten, Anna van der Breggen czy Mara Abott.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments