fot. CCC-Liv

Marianne Vos (CCC-Liv) wygrała 7. etap wyścigu Giro Rosa. Liderką pozostała Annemiek van Vleuten.

Siódmy etap prowadził z Cornedo Vicentino do Fara Vincento i liczył 128,3 kilometra. Charakter etapu był pagórkowaty, jak to wspominała Katarzyna Niewiadoma, przypominający ardeńskie klasyki.

Altimetria Tappa 7

Etap rozpoczął się od nieudanych akcji Antri Christoforou (Cogeas-Mettler-Look) oraz Lary Vieceli (WNT-Rotor Pro Cycling) i Niny Buysman (Parkhotel Valkenburg). Na 100 kilometrów przed metą problemy techniczne miała Katarzyna Niewiadoma, która szybko wróciła do peletonu.

Pierwszą premię górską wygrała Małgorzata Jasińska (Movistar Team). Następnie na atak zdecydowały się Anna Plichta (Trek-Segafredo) i Lotte Kopecky (Lotto Soudal). Nie było jednak zgody peletonu na odjazd polsko-belgijskiego duetu.

Przez dłuższy czas żadna z zawodniczek nie mogła odjechać od peletonu. Na 50 kilometrów przed metą nieskutecznie zaatakowały Jasińska i Juliette Labous (Team Sunweb). Potem na kolejną akcję zdecydowała się Kopecky.

Jako kolejna odjechała Leah Kirchmann. Zawodniczka Team Sunweb przez dłuższy czas jechała przed główną grupą. Ostatecznie została złapana 10 kilometrów przed metą.

W końcówce zaatakowały: Annemiek van Vleuten, Amanda Spratt, Elisa Longo Borghini i Erica Magnaldi, ale ich akcja została zlikwidowana na ostatnim kilometrze. Na finiszu z czołowej grupy najlepsza okazała się Marianne Vos.

Drugie miejsce zajęła Anna van der Breggen, a trzecia była Elisa Longo Borghini. Van der Breggen wyprzedziła Katarzynę Niewiadomą w klasyfikacji generalnej i jest druga. Niewiadoma zajęła 7. miejsce. Liderką pozostała Annemiek van Vleuten.

Wyniki 7. etapu:

1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 3:19:33
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
3 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:03
4 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:03
5 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:09
6 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:09
7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:09
8 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:00:09
9 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:09
10 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:12
11 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:00:12
12 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:00:15
13 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:00:15
14 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:15
15 Katharine Hall (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:15
16 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:15
17 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:22
18 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:22
19 Elena Franchi (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:00:25
20 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:28
21 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:33
22 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:00:34
23 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:00:55
24 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Bigla 0:00:55
25 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:55
26 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:01:22
27 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:01:42
28 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:44
29 Leah Thomas (USA) Bigla 0:01:44
30 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:01:44
31 Elena Pirrone (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:46
32 Omer Shapira (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:01:48
33 Elise Chabbey (SUI) Bigla 0:01:49
34 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:49
35 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:01:49
36 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:01:52
37 Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini 0:02:06
38 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:02:19
39 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:03:09
40 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:03:09
41 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:03:50
42 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:03:50
43 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:03:50
44 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:03:50
45 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia – Durango 0:04:18
46 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:04:18
47 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:04:18
48 Ahreum Na (Kor) Alé Cipollini 0:04:18
49 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:04:18
50 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:04:18
51 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:18
52 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia – Durango 0:04:18
53 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:04:18
54 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:04:18
55 Deborah Paine (NZl) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:04:18
56 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:18
57 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:18
58 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:18
59 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:04:18
60 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:04:18
61 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:04:18
62 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:04:18
63 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:18
64 Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango 0:04:18
65 Anna Potokina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:04:18
66 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:04:18
67 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:04:18
68 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:04:18
69 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:04:18
70 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:18
71 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:04:18
72 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:04:18
73 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:04:18
74 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:18
75 Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo 0:04:18
76 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:18
77 Alexis Ryan (USA) Canyon//SRAM Racing 0:04:18
78 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:18
79 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:04:18
80 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:04:36
81 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:04:36
82 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:04:54
83 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:05:24
84 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:05:44
85 Lara Vieceli (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:07:12
86 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:07:12
87 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia – Durango 0:07:12
88 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:07:38
89 Rossella Ratto (Ita) BTC City Ljubljana 0:07:38
90 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:13
91 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:09:13
92 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:13
93 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:09:13
94 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:09:36
95 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:10:00
96 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:10:00
97 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:10:13
98 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:10:13
99 Markéta Hájková (Cze) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:15:51
100 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:15:51
101 Simona Bortolotti (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:15:51
102 Birgitte Andersen (Den) Team Virtu Cycling 0:15:51
103 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:15:51
104 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:15:51
105 Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:15:51
106 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:15:51
107 Leonora Geppi (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:15:59
108 Nicole Steigenga (Ned) BePink 0:15:59
109 Danielle Christmas (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:15:59
110 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 0:15:59
111 Maja Perinovic (Cro) Top Girls Fassa Bortolo 0:15:59
112 Danique Braam (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:15:59
113 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:15:59
114 Lisa De Ranieri (Ita) Conceria Zabri – Fanini 0:15:59
115 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:15:59
116 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:15:59
117 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:15:59
118 Chiara Perini (Ita) BePink 0:15:59
119 Sofia Beggin (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:15:59
120 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:15:59
121 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:15:59
122 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 0:15:59
123 Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:15:59
124 Olga Deyko (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:26:34
125 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:26:39
126 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:26:48
127 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:26:48
DNF Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano
DNF Simona Frapporti (Ita) BePink
DNF Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo

Klasyfikacja generalna:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 15:01:51
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:04:08
3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:04:23
4 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:05:26
5 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:05:30
6 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:05:43
7 Katharine Hall (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:06:20
8 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:06:39
9 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:06:39
10 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:46
11 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:08:05
12 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Bigla 0:08:20
13 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:08:33
14 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:08:37
15 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:09:38
16 Eider Merino Cortazar (Esp) Movistar Women’s Team 0:09:46
17 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 0:10:23
18 Sofie De Vuyst (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:10:31
19 Omer Shapira (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:10:59
20 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:11:30
21 Tatiana Guderzo (Ita) BePink 0:11:35
22 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:11:47
23 Elena Franchi (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:12:08
24 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Women’s Team 0:13:26
25 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:14:14
26 Elise Chabbey (SUI) Bigla 0:14:21
27 Leah Thomas (USA) Bigla 0:15:21
28 Ruth Winder (USA) Trek – Segafredo 0:15:31
29 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:16:08
30 Tayler Wiles (USA) Trek – Segafredo 0:16:42
31 Katia Ragusa (Ita) BePink 0:17:48
32 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:19:12
33 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:19:26
34 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:20:18
35 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton – Scott 0:20:50
36 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:20:52
37 Elena Pirrone (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:23:26
38 Nikola Noskova (Cze) Bigla 0:24:36
39 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:24:46
40 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:25:02
41 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:26:57
42 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:27:20
43 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:27:36
44 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:27:42
45 Cristina Martinez Bonafe (Esp) Bizkaia – Durango 0:29:15
46 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:29:33
47 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:30:56
48 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:33:37
49 Kelly Van Den Steen (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:33:37
50 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:33:47
51 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:33:51
52 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:35:13
53 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:35:51
54 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:36:01
55 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:36:12
56 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:36:51
57 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:38:54
58 Anna Potokina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:40:54
59 Lisa Morzenti (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:41:21
60 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:41:52
61 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:42:03
62 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:42:51
63 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:43:45
64 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:43:55
65 Natalie Grinczer (GBr) Bizkaia – Durango 0:44:43
66 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:45:19
67 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:45:20
68 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:45:45
69 Enara Lopez Gallastegi (Esp) Bizkaia – Durango 0:46:12
70 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:46:16
71 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 0:46:16
72 Lara Vieceli (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:48:01
73 Ahreum Na (Kor) Alé Cipollini 0:49:52
74 Birgitte Andersen (Den) Team Virtu Cycling 0:50:15
75 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:50:27
76 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:51:11
77 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:52:03
78 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 0:52:35
79 Jelena Eric (Srb) Alé Cipollini 0:52:59
80 Deborah Paine (NZl) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:53:18
81 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:53:40
82 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:53:43
83 Rossella Ratto (Ita) BTC City Ljubljana 0:53:49
84 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:55:16
85 Antri Christoforou (Cyp) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 0:55:29
86 Alexis Ryan (USA) Canyon//SRAM Racing 0:55:52
87 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:56:25
88 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:56:30
89 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:56:45
90 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 0:56:55
91 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:57:35
92 Nicole D’Agostin (Ita) Bizkaia – Durango 0:58:15
93 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Bizkaia – Durango 0:58:32
94 Danielle Christmas (GBr) Lotto Soudal Ladies 1:00:00
95 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 1:00:54
96 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 1:01:26
97 Sofia Beggin (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 1:01:44
98 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Trek – Segafredo 1:03:15
99 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 1:03:17
100 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 1:03:46
101 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 1:05:00
102 Michela Balducci (Ita) Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 1:05:10
103 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies 1:05:34
104 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:05:38
105 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 1:05:42
106 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 1:06:46
107 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 1:07:35
108 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 1:11:38
109 Sandra Alonso Dominguez (Esp) Bizkaia – Durango 1:15:28
110 Chiara Perini (Ita) BePink 1:15:34
111 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:15:45
112 Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg 1:15:53
113 Ana Maria Covrig (Rou) Eurotarget – Bianchi – Vittoria 1:16:14
114 Nicole Steigenga (Ned) BePink 1:19:37
115 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 1:22:41
116 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 1:22:57
117 Elisa Dalla Valle (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:23:05
118 Danique Braam (Ned) Lotto Soudal Ladies 1:25:53
119 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Cylance Cycling 1:26:41
120 Maja Perinovic (Cro) Top Girls Fassa Bortolo 1:26:45
121 Leonora Geppi (Ita) Conceria Zabri – Fanini 1:28:31
122 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 1:37:03
123 Lisa De Ranieri (Ita) Conceria Zabri – Fanini 1:38:08
124 Simona Bortolotti (Ita) Conceria Zabri – Fanini 1:47:54
125 Markéta Hájková (Cze) Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:48:50
126 Basei Marzia Salton (Ita) Conceria Zabri – Fanini 1:53:40
127 Olga Deyko (Rus) Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team 2:04:28